Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kawasaki 305 Nie działa! co zrobić.?


grzeg1997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam problem kupiłem kawasaki 305 pojeździłem chwile uznalem że trzeba zawory ustawić.rozkreciłem kopułe poustawialem teraz gdy założyłem wszystko jak cza nie odpala tak jakby coś sie zablokowało myślę że rozrusznik padł zresztą zobaczcie na filmik.

https://youtu.be/R7Z81Z5FUVc

Gdy odrece tą zasłone od zaworów kreci rozrusznik. nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te kable od samochodu masz jakieś porządne czy ala biedronka? miałem kiedyś bardzo podobną sytuacje też rozładował mi się aku w moto i chciałem odpalić od samochodu za pomocą super kabli z jakiegoś marketu i moto nawet nie zakręciło (a kable były funfel nówki) i woziłem normalny grubszy przewód miedziany i odpalił bez zająknięcia. a najlepiej jak byś miał jakiś pewny akumulator na podmiankę i wtedy sprawdził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable są idealne aku sie ładuje już 21h i nic się nie zmienia. Nawet nie ruszy a światła działają postojowe i klakson też chodzi może pierdolnoł rozrusznik.Jak sciogne tą kopułe na zaworach to jak zaczne krecic to kreci wałem.

https://www.youtube.com/watch?v=hHZerejI0Gk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc teraz na logike.. przeskoczył Ci rozrzad i zawór otwiera sie w momencie gdy tłok idzie do góry.
Najwieksza Twoja głupota było uzywanie rozrusznika.. rozrusznik potrafi w takiej kolizyjnej sytuacji zgiąc zawór ;)

Więc w takiej sytuacji :
ustaw wał tak aby 2gi tłok był w górnym maksymalnym połozeniu, dokłądniej znaki masz na wale przy czujniku magnetycznym.
Jeżeli na danym cylindrze tłok bedzie u góry w TDC to zawory maja byc zamkniete a wałek bedzie miał ustawienie krzywkami w dół
valve_timing_lines.jpg
Powinny tam być na kole z wałka znaki.

Jezeli rozrzad jest dobrze poskładany to problem tkwi gdzie indziej, nie mniej jednak zawsze kreciłes silnikiem bez świec
(bez kompresji) iwęc jezeli wszystko byłoby ok to obracałby sie normalnie.


Na przyszłośc, zawsze robiąc cokolwiek z rozrzadem nalezy na sucho kręcac wałem korbowym za pomoca klucza sprawdzic sob ie czy nic sie nie blokuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.