Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocykl na kat. "B"?


Azerus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prawo jazdy kilkanaście lat ale nie posiadam kat. "A" w związku z zmianą przepisów chciałbym spróbować jazdy na motocyklu.

Co ważne nigdy nie jeździłem motocyklem jedynie motorowerami.

Na początek motocykl chciałbym wykorzystywać w mieście ewentualnie jakieś niedalekie wypady w Beskidy.

Jestem osobą wysoką o słusznej masie więc nie chciał bym siedzieć jak na skuterze.

Polećcie jakie modele brać pod uwagę?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na motocyklu było można jeździć i przed zmianą przepisów :D
Zależy jak się czujesz na siłach ale na początek gs500 albo cb500 chyba że się czujesz wystarczająco na siłach by dosiąść cb600.

Chyba że nie chcesz dostawać mandatów po 300 zł to CBR 125 albo ybr125 zależy czego szukasz bo nie napisałeś ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem taki dylemat tyle, że mnie bardziej do choppera/cruisera ciągneło. W związku z tym, że również posiadam słuszne wyiary to padło na Honde Shadow 125. To ten sam silnik co w Hondzie Varadero 125 i spokojnie daje rade. Cienia moge zdecydowanie polecić. Powodzenia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Varadero bo to jeden najlepszych motocykli klasy 125ccm. Ja osobiście jeździłem Aprilia RS 125 i powiem Ci, że du*y nie urywało. Silnik 2T zablokowany prędkość max 80km/h dodatkowo trzeba robić mieszankę paliwa z olejem - co prawda mają dozownik, ale jest to raczej krótkotrwały zabieg bo szybko się zapycha i przestaje dozować. Silnik 2T ma kolejny minus - dużo pali jak na taką pojemność 4t pod tym względem jest oszczędny, ale nie rozpędzisz się szybko i nie musisz dozować oleju. Z tego filmiku co podali to silnik V2 w Varadero jest chyba najlepszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem 125-ki to Kawasaki zrobiło mega wyprzedaż ,nowe moto za 4 900 zł.

KAWASAKI AX 125 ATHLETE

Kawasaki Athlete AX125 to pojazd dla każdego! 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pojazdem tym może poruszać się osoba posiadająca prawo jazdy kat. B. Nie ma obowiązku robienia prawa jazdy na motocykl. 

Główne zalety tego motocykla:
- bardzo małe spalanie (ok 2,5l. / 100km)
- półautomatyczna skrzynia biegów - brak konieczności używania sprzęgła
- lekki i wąski pojazd, wygodny również dla niższych kierowców
- łatwy w obsłudze
- 2 letnia gwarancja

Tylko teraz w obniżonej cenie z 8900 na 4900 zł

Myślę ,że to niezła oferta ,a sezon tuż tuż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, powolny napisał:

Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem 125-ki to Kawasaki zrobiło mega wyprzedaż ,nowe moto za 4 900 zł.

KAWASAKI AX 125 ATHLETE
Tylko teraz w obniżonej cenie z 8900 na 4900 zł

Myślę ,że to niezła oferta ,a sezon tuż tuż .

Jak na to patrzę to wiem, dlaczego tak tą cenę obniżyli. W życiu bym tego nie kupił.

ale o gustach się nie dyskutuje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 20.08.2015o23:55, Azerus napisał:

Dzięki za podpowiedzi, poszukam Varadero i zobaczę w realu.

PS

Jeździ ktoś na tym forum takim motocyklem?

 

 

ja jeździłam, polecam, bardzo wyrozumiały, wygodny. bezawaryjny i łatwo się na coś większego przenieść, bo to największa 125 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.