Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Coś dla mnie:)


Edi996

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jak już w moim powitaniu pisałem, przymierzam się do zakupu mojego pierwszego moto:) Moje gabaryty nie są zbyt potężne: wzrost 182 waga 72. Poszukuje jakiejś przyjemnej 600 na której nabiorę doświadczenia.

Ogólnie najbardziej podobają mi się choppery, ale wyczytałem że nie są one polecane na pierwsze moto ze względu na brak doświadczenia kierowcy w takich dziedzinach jak np. kontra skręt. Więc szukam czegoś innego:) Moto planuje używać 60% trasa 40% miasto i kręte drogi (na których chcę nabierać doświadczenia w manewrach).

Wstępnie oglądałem takie sprzęty jak: Suzuki SV / Bandit/ Honda Hornet/ Kawasaki NInja, jeden z forumowiczów zaproponował mi Yamaha XJ 600 N lub S Diversion, który też wizualnie mi w miarę pasuje. Ale chciałem poznać więcej opinii i może jeszcze jakieś trafne propozycje:)

Jak kupowałem pierwszy samochód to przeznaczyłem na niego 2 tyś. bo wiedziałem, że jest to samochód na którym mam się nauczyć jeździć i wiedziałem że będę popełniał błędy które nie koniecznie dobrze wpłyną na jego stan. Podobnie chciałbym postąpić z moto aczkolwiek w tym przypadku chciałbym jeszcze żeby maszynka się dobrze prezentowała:) dlatego planuje przeznaczyć ok 6-7 tyś no coś co wybacza błędy żółtodzioba, prezentuje się dobrze i wytrzyma ze 3 sezony:)

Liczę na waszą pomoc i cenne rady które na 100% wezmę pod uwagę:)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornet dobry sprzęt, ale on raczej nie wybacza błędów żółtodzioba. Więc tutaj sporo ostrożności mogę doradzić. No i nie ma co ukrywać, że na nim nauczysz się "jeździć", ale jeśli naprawdę chcesz nauczyć się jeździć to wal w coś mniejszego na pierwsze moto. Jakaś 500 to idealny wybór. Chyba, że zabawę z moto chcesz zostawić sobie na później, a teraz chcesz tylko na nim "jeździć" :) Za kwotę 6-7tys masz już porządny sprzęt. Napisz jeszcze może jakie masz warunki fizyczne, bo wiadomo, że to też rzutuje na to czym chcesz jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak już w moim powitaniu pisałem, przymierzam się do zakupu mojego pierwszego moto:) Moje gabaryty nie są zbyt potężne: wzrost 182 waga 72. Poszukuje jakiejś przyjemnej 600 na której nabiorę doświadczenia.

Ogólnie najbardziej podobają mi się choppery, ale wyczytałem że nie są one polecane na pierwsze moto ze względu na brak doświadczenia kierowcy w takich dziedzinach jak np. kontra skręt. Więc szukam czegoś innego:) Moto planuje używać 60% trasa 40% miasto i kręte drogi (na których chcę nabierać doświadczenia w manewrach).

moim pierwszym moto po zdanym kursie kat A2 był Suzuki Intruder VS800. Prawko zdawałem rok temu. Nic się nie stało, żyje i mam się dobrze. Nie panikuj za bardzo. Choppera wbrew pozorom łatwo opanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornet dobry sprzęt, ale on raczej nie wybacza błędów żółtodzioba. Więc tutaj sporo ostrożności mogę doradzić. No i nie ma co ukrywać, że na nim nauczysz się "jeździć", ale jeśli naprawdę chcesz nauczyć się jeździć to wal w coś mniejszego na pierwsze moto. Jakaś 500 to idealny wybór. Chyba, że zabawę z moto chcesz zostawić sobie na później, a teraz chcesz tylko na nim "jeździć" :) Za kwotę 6-7tys masz już porządny sprzęt. Napisz jeszcze może jakie masz warunki fizyczne, bo wiadomo, że to też rzutuje na to czym chcesz jeździć :)

warunki hmmm jestem dość żylasty, siłaczem nie jestem ale słabeuszem też nie np. z gladiusem na kursie radziłem sobie bez problemowo:) dzięki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak luki85 sugeruje - jeżeli zależy Ci na porządnej nauce to im mniejsze moto tym lepiej. Ale jeżeli Cię nie przekonamy to ja odradzam SV. Jest "zabawowa" aż za bardzo. Na niej dowiesz się przede wszystkim jak to jest gdy moto idzie na koło bez Twojego pozwoleństwa (i jak wygląda lądowanie po takim wybryku) oraz co się dzieje gdy w środku zakrętu otwierasz gaz i dostajesz zastrzyk mocy w nieoczekiwanej dawce. Lepiej chyba jest uczyć się tego trochę później niż na pierwszej przejażdżce :) Że o jeździe w deszczu nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do zaoferowania moją Suzuki GS 500F. Ostatnio serwisowany u Danvielda, moto z silnikiem jak żyleta tyle że można się trochę czepiać rysek w dziale "stan wizualny". Zabawka idealna jak na pierwsze moto, wiem bo to była moja pierwsza maszyna i nie żałuję żadnego przejechanego kilometra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Honde Hornet 600, ja jestem trochę niższy i trochę cięższy i jest dla mnie odpowiednia dla Ciebie też powinna być OK.

Jeśli masz ciut wyobraźni i nie jesteś jakąś łamagą to szybko opanujesz sprzęt.
Oba motocykle Suzuki które wymieniłeś są słabsze do Horneta, ale nie znam Cie i nie wiem jaki styl jazdy preferujesz.

Na koniec dodam tylko:

"Honda to Honda" :D :D :D :D :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dzięki wszystkim za rady:-) mimo ze na początku wypisywałem swoje preferencje, to oczywiście okazało się ze pisana mi była zupełnie inna maszyna:-) padło na Honde VFR 800fi mimo początkowych watpliwości... Jak tylko się przejechałem to wiedziałem ze muszę ja mieć:-) Oczywiście pochwale się w odpowiednim miejscu na forum ale dopiero jak rozpocznę sezon i zrobię jakieś dobre foto;-)

Jeszcze raz dzięki i do zobaczenia na drogach:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.