Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Bielsko: Pościg za bezmyślnym motocyklistą


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.beskidzka24.pl/artykul,bielsko_poscig_za_bezmyslnym_motocyklista,35359.html

31 lipca około 21.00 na ulicy Partyzantów w Bielsku-Białej kierujący motocyklem honda hornet 29-letni mieszkaniec Kęt nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Wtedy rozpoczął się szalony pościg.

Pirat uciekał w stronę Katowic. Łamał wszelkie przepisy i stwarzał zagrożenie na drodze - przejeżdżał na czerwonym świetle i jechał nawet 155 kilometrów na godzinę.

Pościg skończył się na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z Korczaka. Motocyklista uderzył w fiata punto. Miał wiele szczęścia, bo tylko się potłukł.

Policjanci zatrzymali drogowemu bandycie prawo jazdy. Niedługo ma stanąć przed sądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie takich akcji więcej. Zaostrzenie przepisów powoduje, że ludzie ryzykują ucieczkę. Tak to jest jak zaczyna się od karania, a nie od edukacji. Zabije się najpierw kilku to wtedy się może uspokoi.

 


ETZ 30 lat :D Nie moje rejony :D Jakbym uciekał to skutecznie i u siebie :D Co i tak się nie opłaca, bo bardziej niż mandatu żal mi jest horneta, żeby go żyłować i uciekać po jakiś wsiach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się czepia :D

Moim zdaniem trzeba sie zastanowić dlaczego uciekają?

Coś mi się wydaje, że takich akcji będzie więcej. 29 lat to nie gówniarz. Wysokie mandaty, niskie zaufanie do Policji, cały czas poczucie, że ktoś chce nas oskubać z kasy.. Więc ludzie ryzykują. Albo ucieknie, albo złapią. No i jeszcze kwestia zabierania prawka, które nie do końca jest zgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zwolenników uciekania - po pierwsze nie uciekł, po drugie, ponoć w weekend konktrole motocyklistów w Bielsku były wzmożone.

Ja tam winą nie obarczam Policji, ale tego jednego uciekającego, który nam to załatwił.

Jakby nie ścigali to nic by się pewnie nie stało..

Jakby nie uciekał, to nic by się pewnie nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.bielsko.info/9379-155-km-h-w-centrum-miasta-wideo

LynxLynx, może dlatego:

"Kierujący motocyklem Honda został zarejestrowany jadąc z prędkością 86 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h."

"Tablica w motocyklu była zagięta pod siedzisko, tak aby nie było możliwości jej odczytania. Ponadto została przerobiona przez sprawcę, m.in. znak "C" został przerobiony na literkę "0"

"W czasie ucieczki sprawca przejeżdżał główne skrzyżowania w mieście na czerwonym świetle (m.in. ul. Partyzantów i Michałowicza). " to jest niemałe skrzyżowanie.

Do tego miał kat. B, ale nie miał uprawnień na A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale coś wolno uciekał tym hornetem :/ Tylko 155km/h? Kurde czy on na serio uciekał? :D Czy może nie zauważył Policji :D

Imnariel - chcieli go złapać za prędkość (86km/h w mieście), zaś na czerwnym smigał podczas ucieczki co raczej jest logiczne, że jak uciekasz to nie czekasz na zielone :) Później to już jest system 0-1. Albo ucieknie, albo się rozjeb... :) Tylko te marne 155km/h mnie martwi. Chyba chłopina średnio potrafił odwijać :D Albo powinien na regulacje do Danvielda zawitać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale coś wolno uciekał tym hornetem :/ Tylko 155km/h? Kurde czy on na serio uciekał? :D Czy może nie zauważył Policji :D

Imnariel - chcieli go złapać za prędkość (86km/h w mieście), zaś na czerwnym smigał podczas ucieczki co raczej jest logiczne, że jak uciekasz to nie czekasz na zielone :) Później to już jest system 0-1. Albo ucieknie, albo się rozjeb... :) Tylko te marne 155km/h mnie martwi. Chyba chłopina średnio potrafił odwijać :D Albo powinien na regulacje do Danvielda zawitać :D

155 to było chyba na ostatniej prostej i to w piku ;-)

Za prędkość 86/50 dostałby mandat, no, ale, że nie miał PJ (w końcu niepotrzebne) oraz miał przerobione blachy (nie wiem jaki na to paragraf jest, ale może być nawet fałszerstwo?) i dodatkowo nie umiał jeździć ;-) to teraz będzie ponosił konsekwencje.

Na regulację też, a może na szkolenie z szybkiej jazdy? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szkolenie już za późno :D W sądzie go przeszkolą :) Będzie miał co wnukom opowiadać jak się wypier... o fiata :) Chcialiśmy Amerykę to mamy :)

To kolejny bez PJ. Ciekaw jestem kiedy dojdzie do tych naszych polityków, że trzeba coś zmienić, aby przekonać ludzi, że PJ to nie jest zło konieczne, tylko przygotowanie do poruszania się po drodze :/ Lepiej mandaty zdzierać niż zmieniać mentalność ludzi. Bo w końcu kogo by łapali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szkolenie już za późno :D W sądzie go przeszkolą :) Będzie miał co wnukom opowiadać jak się wypier... o fiata :) Chcialiśmy Amerykę to mamy :)

To kolejny bez PJ. Ciekaw jestem kiedy dojdzie do tych naszych polityków, że trzeba coś zmienić, aby przekonać ludzi, że PJ to nie jest zło konieczne, tylko przygotowanie do poruszania się po drodze :/ Lepiej mandaty zdzierać niż zmieniać mentalność ludzi. Bo w końcu kogo by łapali?

Myślę, że takie przekonywanie można zacząć od motocyklistów przekonujących innych motocyklistów, bo na polityków to się możemy nie doczekać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że zdanie PJ to nie ma być 3Z - zakuć, zdać, zapomnieć. Nie ma sensu ciągnąć tematu. Mamy ceny jak w UE, kary prawie tak surowe jak w UE, PJ drogie jak w UE, benzynę droższą niż w UE, a wypłąta dalej jest Polska, drogi dalej są Polskie (ale trzeba przyznać, że coraz lepsze). Więc czego my oczekujemy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że zdanie PJ to nie ma być 3Z - zakuć, zdać, zapomnieć. Nie ma sensu ciągnąć tematu. Mamy ceny jak w UE, kary prawie tak surowe jak w UE, PJ drogie jak w UE, benzynę droższą niż w UE, a wypłąta dalej jest Polska, drogi dalej są Polskie (ale trzeba przyznać, że coraz lepsze). Więc czego my oczekujemy? :)

wg cen jak w UE ... pierwszy lepszy link

http://www.motorradfuehrerschein-kosten.de/fuehrerschein-klasse-a-kosten/

"Die gesamten Kosten für einen Führerschein der Klasse A betragen zwischen 1000 Euro und 1700 Euro."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki, znaczy że jest drogo, to mamy samowolkę zacząć uprawiać?

Zarabiam mniej niż bym chciał, to z marketu sobie wyniosę i liczę na to, że mnie nie będą gonić? A jak wpadnę pod auto uciekając, to wina goniącego?

Niestety life is brutal - nie podoba się tutaj, to jedź na ten wspaniały zachód. Ale tam już nie jest tak super gdy popatrzysz na inne aspekty - ludzie wszędzie mają problemy, ale omijanie prawa to nie rozwiązanie.

Jestem daleki od politykowania i staram się nie narzekać (zbytnio) - jak coś mi się nie podoba, to próbuję to zmienić. A jak mi się nie chce, to tracę prawo do narzekania.

Wracając do meritum, motocykl wygląda na fajny, gość dobrze ubrany, to czemu nie ma prawka na motocykl? Za biedny (nie wierzę), czy za głupi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie ma żadnego usprawiedliwienia na głupie postępowanie. Ale co z tego? Chcesz zaklinać rzeczywistość? Myślisz, że kolejne kary coś zmienią? Jakoś co roku wprowadza się kolejne kary i widać tego efekty? Ja nie widzę.

Co do ucieczki czym kolwiek: wina zawsze leży po środku - zarówno jest to wina goniącego i wina uciekiniera. Jeśli łapią już takiego delikwenta co ucieka to chciałbym, żeby to odbywało się w warunkach najmniej szkodliwych dla innych uczestników ruchu, dla uciekiniera i dla samych goniących. Łapać motocykl za pomocą samochodu? Dla mnie kpina. Scigają gościa przez całe miasto, on świruje mając na zegarze ponad 155km/h, jedzie na czerwonym, nie patrzy na nic. Dla mnie to wariat i tyle. Zero rozumu i umiejętności. Więc czym to grozi? Wypadkiem. Tylko jak widzisz kierownik fiata poniósł straty i ciekaw jestem kto mu za nie zpłaci. Policja? A może poszkodowany?

Jeśli łapać to skutecznie, szybko i jeśli kosztem uciekającego to najlepiej zaraz po rozpoczęciu pościgu. Więc proponuję robić to motocyklem policyjnym lub śledzić po tajniacku, lub innymi sposobami, ale skutecznymi (jakimi to już sprawa Policji). A czy komuś nie przyszło do głowy, że Policja pędząca za nim też stwarza zagrożenie? Czy oni jadą za nim przepisowo? Jakby policja potrąciła na czerwonym pieszego to co wtedy? Kogo wina?

Jeśli widzą, że nie mają szans go dogonić i tylko ścigają go przez ileś tam km to lepiej strzelać zaraz jak tylko rozpoczyna pościg. Wyjąć spluwę, a nóż uda sie jakoś unieruchomić pojazd.

To drugie "udane" zatrzymanie motocyklisty. Jeden wpadł na dach radiowozu, a drugi dowalił w cywila :D Skuteczność 100%, ale jakim kosztem? Nie lepiej zrobić tak, żeby nie musieli uciekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero rozumu i widać, że zero umiejętności. Więc czym to grozi? Wypadkiem. Tylko jak widzisz kierownik fiata poniósł straty i ciekaw jestem kto mu za nie zpłaci. Policja? A może poszkodowany?

OC sprawcy lub bezpośredni wyrok na sprawcę? (kierowcy motocykla)

Jeśli łapać to skutecznie, szybko i jeśli kosztem uciekającego to najlepiej zaraz po rozpoczęciu pościgu. Więc proponuję robić to motocyklem policyjnym lub śledzić po tajniacku, lub innymi sposobami, ale skutecznymi. A czy komuś nie przyszło do głowy, że Policja pędząca za nim trż stwarza zagrożenie? Czy oni jadą za nim przepisowo? Jakby policja potrąciła na czerwonym pieszego to co wtedy? Kogo wina?

A gdyby tu nagle w przyszłości... było przedszkole... w przyszłości... i gdyby na to przejście weszła teściowa... tylko nie mówcie, że nie macie teściowej! (Uwaga: sprawdzić, czy nie ksiądz) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.