Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pomoc przy zakupie GS 500


Proximat3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Moja dziewczyna planuje kupić na swój pierwszy motocykl Suzuki GS 500, najlepiej rocznik po 2000. Niestety ja doświadczenia i wiedzy w mechanice motocyklowej nie mam, więc piszę tutaj.

Sam jeździłem na GPZ 500s jakiś rok, ale na tym moja przygoda się skończyła. Trafiłem na minę pomimo tego, że był ze mną znajomy, który ten motocykl sprawdził i się nim przejechał, ale nic nie zauważył, a motocykl okazał się złomem.

Mniejsza z tym.

Dziewczyna ma do wydania max. 5500zł (im taniej tym lepiej, zostanie na przegląd i standardowe wymiany płynów, filtrów i resztę wydatków) i w tej cenie chciałbym dla niej znaleźć Suzuki, którą mogłaby się cieszyć, nie jeżdżąc co tydzień do mechanika, jak było to w moim przypadku.

Potrzebujemy osoby znającej się na motocyklach, która będzie rzetelna. Oczywiście nic za darmo, na pewno się dogadamy. Mieszkam w Katowicach, ona w Chorzowie.

W oko wpadł nam motocykl poniżej, jeśli po fotkach coś wyda Wam się podejrzane, napiszcie :)

Z góry dzięki za wszelkie informacje albo namiary na osoby skore do pomocy.

Pozdrawiam, Marek.

http://olx.pl/oferta/suzuki-gs-500-k2-CID5-IDaI3Bj.html#d362e92ace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kurcze oferty sprzedaży motocykla wrzucajcie na odpowiednie forum, ja tutaj proszę o namiar na kogoś kto pomoże mi w zakupie motocykla, a nie o rady jaki motocykl kupić.

Jeśli chcecie już koniecznie wrzucać linki, to niech to będą oferty Suzuki GS 500. Tylko.

Dziewczyna chce taki motocykl i taki sobie kupi, nie ma sensu mącić i rzucać modelami i markami, bo zdania nie zmieni.

Pozdrawiam.

Edit://

Dodam tylko, że jeśli o mnie chodzi to Horneta bym na pewno w takim wyposażeniu przygarnął, ale nie sądzę żeby udało mi się zmienić decyzję dziewczyny, przeraża ją moc i masa, a prawka nie ma, do czasu aż zda motocyklem będę jeździł ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdź na forum Danvielda. On prześwietli ci sprzęt, który sam wybierzesz. Albo wrzucaj tutaj konkretne oferty to może ktoś pozna maszynę i będzie mógł polecić. Grzesiek (nfs) pewnie coś podpowie, ale ta hornetka to naprawdę okazyjnie z tym wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słyszałem o Danvieldzie czytając tematy innych.

Co do Horneta, jak by o mnie chodziło to bym się nim zainteresował, ale nie o mnie chodzi ;)

Co do konkretnej oferty to jest w 1 poście i nikt nie napisał o tej maszynie nic, wklejam jeszcze raz.

http://olx.pl/oferta/suzuki-gs-500-k2-CID5-IDaI3Bj.html#d362e92ace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świerczyniec yop rzut kamieniem odemnie. Motocykl wyglada interesujaco na złej jakosci zdjęciach.
Jeżeli to był ex anglik to odradzam na starcie. Generalnie zbyt wiele tu nie wywróżymy z tych fusów.
Wyglada na przyzwoity oryginał, dekle z logo na swoim miejscu. niestety rdzy nie widać.. cięzko powiedziec o detalach.

Może warto wziąc przedlifta w lepszym stanie bez korozjii? (czasem trafiam na "cukierki")
z tym smarem miedzianym jest zajebisty:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał potem chwilę czasu to zadzwonię do gościa i zapytam o angielskie korzenie i inne sprawy techniczne ;P

W międzyczasie jeśli ktoś ma jakieś inne oferty z GSem ze Śląska to chętnie rozważę ;)

Pzdr

Edit://

To jeszcze mi napiszcie o co w przypadku GSa pytać, jakie są najczęstsze usterki i wady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż ! ;-)

Marysia Cie chyba podrywa:P

Co do GS, sprawdź kołyske silnika czy nie gnije przy wydechu, sprawdź kołyske amortyzatora tylnego (lubi zardzewieć)

historia serwisowa głównie regulacja zaworów - ze względu na małe tolerancje warto o nie zadbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos pojawi sie dobrego dam znac.W aukcjach czesto jest tak ze zdjecia a to co na miejscu to dwie rozne rzeczy.Wiec trzeba jezdzici ogladac na zywo.

Jak się boi jeździć to kup 125 na rok abo virago.

Jak coś znajdziesz koło mnie blisko to przez weekend mogę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.