Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Mały wypad objazdówka Tatry 1.08.2015


Tadzik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no, jak się wredna świnia trafi to się czepiają, że na wyposażeniu pojazdu ma być kamizelka, żarówki, bezpieczniki i nie wiem czy apteczka też...?

warto było by, aby uczestnicy wycieczki mieli kartę EKUZ. w razie przygody (odpukać) zapewni bezpłatną opiekę medyczną. jej brak, to branie na garb kosztów leczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MareczekR6 - wyrabia się ją w NFZ w Rybniku ( my z SJZ). Dłużej czekasz w kolejce niż trwa samo wydrukowanie. Mi to zajęło w sumie 15-20 minutz czego wyrobienie karty 2 ostatnie minuty :D.

Bierzesz numerek, wypisujesz wniosek i obserwujesz na monitorze kolejkę czekając az pojawi się Twój nr. Wchodzisz, pani mówi że to na wszystkie kraje europejskie wręcza kartę i wychodzisz. Szybko i sprawnie, naprawdę w szoku byłem, że w tym kraju w urzędzie da się coś tak od reki załatwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami chcą do wglądu ZUS RMUA, to na wszelki wypadek weź ze sobą.

A co do wyposażenia motocykla, to teoretycznie nie trzeba zapasowych żarówek, bezpieczników ani apteczki https://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja_wiede%C5%84ska_o_ruchu_drogowymTyle, że jak się trafi jakiś upierdliwy misiek, to mogą być problemy. Tak więc dla świętego spokoju chyba lepiej zabrać ze sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. myślę nad wyjazdem ( a może mnie myślę a raczej trzeba zgodę żony uzyskać :) :) ) 3 pytania: 1. o której koło agaty w b-b ?, 2. po co kamizelka ?, 3. o której szacowany powrót ?

W b-b gdzieś około 8:30 8:45 ciężko powiedzieć! , kamizelka bo słowacja to słowacja lepiej mieć, powrót? myśle że oblecimy wszystko po jasnemu zanim się ściemni! Nie będziemy jakoś tak zapierdalać bo traska widokowa, trza foty pierdyknąć ale po nocy nie chcemy jechać dlatego wyjazd wczas rano i myśle że koło 18:00 będziemy zpowrotem. Zgoda żony bezcenna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam gotowość, postaram się być w bielsku na 8.30, w razie czego zaczekajcie chociaż kwadrans akademicki ;-)
w zeszłym roku robiłem podobną trasę, startowaliśmy o 9 z sosnowca i po 18 byłem w domu(+/- 550km) , na dodatek ponad godzinę spędziliśmy w knajpie na obiedzie, wiec myślę że jest spory zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam gotowość, postaram się być w bielsku na 8.30, w razie czego zaczekajcie chociaż kwadrans akademicki ;-)

w zeszłym roku robiłem podobną trasę, startowaliśmy o 9 z sosnowca i po 18 byłem w domu(+/- 550km) , na dodatek ponad godzinę spędziliśmy w knajpie na obiedzie, wiec myślę że jest spory zapas.

myśle że raczej ty będziesz czekał na nas ale spoko! w razie co poczekamy! cpn przy agacie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MareczekR6 - hehe nie, raczej nie wpadłem, zresztą chyba bym nie chciał za bardzo :D po prostu ogarniają. jak tam wszedłem i zobaczyłem ten tłum ludzi w poczekalni to pomyślałem - oho z 2 godziny nie moje. ale poszło moment. ludzie wchodzili i zaraz wychodzili z kartą. naprawdę formalność. wiecej czasu mi zajął dojazd i powrót. tak że polecam wygospodarować coś w grafiku i wyrobić taką kartę, spokojniej się z nią jeździ za granicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chętnie się z wami wybiorę na małą przejażdzkęw zwiazku z tym mam pyt czy lecicie sami czy z plecakami i jaka predkość przelotowa?? prawdopodobnie bedę wyjeżdzał z koziegłówek :) czy to będzie raczej turystyka czy szybki przelot i jazda po winklach??

Więc tak! traska w samych tatrach więc turystyka! jazda po słowacji raczej zgodna z przepisami czyli też turystyka przelot z jastrzębia w okolice nowego targu raczej dynamiczny. Napewno trzeba się bedzie zatrzymać gdzieś na foto,siusiu,jedzenie,papierosa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak! traska w samych tatrach więc turystyka! jazda po słowacji raczej zgodna z przepisami czyli też turystyka przelot z jastrzębia w okolice nowego targu raczej dynamiczny. Napewno trzeba się bedzie zatrzymać gdzieś na foto,siusiu,jedzenie,papierosa!

w takim razie piszę się na mały wypad, apteczka,kamizelka,bezpieczniki oraz ubezpieczenie już ogarnięte, też postaram się być ok 8.30 w bielsku (motocykl czarna Kawa o nr rej SMY....)

Tadzik.. możesz mi przesłać Twój nr tel w razie w.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie piszę się na mały wypad, apteczka,kamizelka,bezpieczniki oraz ubezpieczenie już ogarnięte, też postaram się być ok 8.30 w bielsku (motocykl czarna Kawa o nr rej SMY....)

Tadzik.. możesz mi przesłać Twój nr tel w razie w.....

664036412 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadzik mam dylemat czy podjechac do mc w sjz czy na orlen kolo samolotu jak na orlen to o ktorej tam bedziecie? Bo ja ogolnie to mam na 18 do pracy dzis i przychodze w nocy

no nie wiem jastrzębie 7:30 samolot gdzieś 7:45 jak wolisz po drodze jeszcze cpn w drogomyślu i cpn przy sklepie agata w b-b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.