Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

125 cc w niemczech na 50 cc w polsce


damian1298

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Mam do Was pytanko, otóż dopiero od tego sezonu zaczynam swoją przygodę z motocyklami.
Na pierwszy zakup wybrałem się do Niemiec ponieważ wiem, że tam można w fajnej cenie wyłowić fajne moto jak dla świeżaka ale to w tym momencie nie istotne.
Przechodząc do sedna sprawy ;
W niemczech zakupiłem motor zarejestrowany na 125 cc, nie mam prawajazdy na motor ani na samochód ponieważ mam 17 lat, chciałbym zarejestrować ten motor na 50 cc i tutaj mam do Was pytanie, w jaki sposób to zrobić ?
Niejednokrotnie widziałem motory 125 cc zarejestrowane na 50 cc, chciałbym zrobić tak i w swoim przypadku.
W dowodzie rejestracyjnym który dostałem do motoru wbite jest 125 cc a nawet 150 cc a motor to 125 cc.
Umowę kupna i sprzedaży kupując auta czy samochody z niemiec spisuje się samemu także w umowie tam mogę sobię wpisać 50 cc ale w dowodzie będzie co innego i już nie będzie się zgadzać.
Proszę Was o pomoc jak tego dokonać i jakie kroki powinienem podjąć aby mój plan się udał.
trochę kombinowane to jest ale muszę sobie jakoś radzić.
Z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich motocyklistów.
LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, my ci tu napiszemy co trzeba zrobic i do której blondyny uderzyć a ty masz kamerke i nakręcisz to wszystko, potem poślesz gdzies albo bezpieczniej wrzucisz na YT i każdy z nas pójdzie siedziec za współudzial,

p.s. chociaz w tym co napisales jest jakiś sens. z tym ze policja tez nie wszyscy idioci, niektórzy tez jezdzą na 2oo i tez wiedzą jak wygląda silnik 125cc a jak 50, jak cie dorwie jakiś kontrol :D .... no nic, masz całe 17 lat wiec moze juz zarabiasz i jakby co stac cie na mandaty, ale pomyśl o rodzinie: rodzice , siostry i bracia, dziadkowie, pradziadkowie - oni wszyscy bedą sie za ciebie wstydzić, nie mówiąc o tym ze rodzice mogą coś tam beknąć dodatkowo po drodze, bo jakby nie patrzec jestes nieletni wiec opiekun prawny ponosi za ciebie odpowiedzialnosc.

jakby mi mój młody wywinął jakis taki numer to z pasiorem by sie przywitał... ale ja katuje dzieci, a moze u ciebie to inaczej wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest fajnie do póki jest fajnie, ale nie daj przypuszczalnie zdaży Ci się wypadek, nawet jeśli nie Ty będziesz winny, to i tak będzie wtedy nieciekawie.

Poczekaj do 18-tki (a chyba nawet 3 miesiące przed mozna kurs zacząć) i zrób prawko.

W ogóle, piszesz że prawka żadnego nie masz - znasz przepisy ruchu drogowego, skoro chcesz wyjeżdzać na drogi publiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak będziesz miał co innego w dowodzie a co innego na "spisanej samemu" umowie to cię będą ścigać za próbę uzyskania uprawnień na podstawie fałszywych dokumentów a to już oprócz grzywny zawiasy dochodzą minimum.

A piszesz jeszcze że motor ma w papierach 150kę, a jest faktycznie 125ką? Pachnie grubym przekrętem. Poza tym - co to za "umowa z niemiec" którą sobie sam piszesz?

Żeby zarejestrować motor potrzebujesz brief, fahrzeugschein (dowód rej.) oraz umowę kupna sprzedaży lub fakturę. Na umowie muszą być dane sprzedającego i jego podpis. Wszystko w 2 językach albo płacisz za tłumaczenia w urzędzie jak mają taką opcję.

Składasz vat-24 to jest z 160zł, podanie o czerwone blachy, jakieś 50zł. Robisz pierwszy przegląd w kraju (60zł?) jak masz przegląd to po polskie blachy 90zł i ubezpieczenie ile Ci tam powiedzą.

Jeszcze w ramach ciekawostki - jak spowodujesz wypadek i cię złapią z innym silnikiem niż w dowodzie ubezpieczyciel grosza nie zapłaci - wszystko płacisz z własnej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.