Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zegarek do 2000 zł


korfanty

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś tutaj zna sie na dobrych zegarkach? Szukam panowie zegarka w cenie do 2000 zł najlepiej na mechanizmie automatycznym ale w ostateczności może być kwarcowy.

Wpadł mi w oko ten model: http://www.zegarmistrz.com/Doxa_Ethno_Automatic_2051002301__2051002301_-6401.html -  co o nim sądzicie?

Swego czasu zastanawiałem się jeszcze nad Smartwatchem ale jak się dowiedziałem,że trzeba go ładować codziennie to sobie odpuściłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy tissot, certina, doxa itd. ważne żebyś kupił zegarek automatyczny. Nie bierz kwarca!

Niby co to jest z tymi kwarcami  :huh:

Ja mam 6y rok  chronograph na kwarcu i jakos nie moge narzekać .Chodzi dokladnie jak prawdziwy Szwajcar  ;)  :D

Automatic tez mam,ale dokladniejszy tez nie jest  :)

Ps.Atlantic, firma godna uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat nigdy nie będzie dokładniejszy nic kwarc, portafi sie spozniac nawet kilka sekund dziennie. Kwarc to poprostu zwykly zegarek na baterie. Prawdziwy zegarek jest z mechanizmem automatycznym, ktorego sekundnik płynie a nie drga jak w kwarcu - to jest piękne:) Jezeli przy Twoim budżecie wybierzesz kwarca to popelnisz błąd, duży błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nigdy nie pisalem ze kwarc jest zły. Sam mam kilka zegarków kwarcowych, sa super. Ale to nie prawdziwe zegarki, prawdziwy jest tylko automat i to nie podlega dyskusji.

 

Prawda jest też taka ze za 2000 PLN dostaniesz szwajcara z najniższej półki, ale zawsze bedzie to zegarek mechaniczny. Zegarek z duszą.

Taurus, Ty kupiłeś zegarek na baterie z najwyższej półki i tyle :) Ale dalej to zegarek na baterie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 19.06.2015 at 21:38, saYmn napisał:

Panowie, nigdy nie pisalem ze kwarc jest zły. Sam mam kilka zegarków kwarcowych, sa super. Ale to nie prawdziwe zegarki, prawdziwy jest tylko automat i to nie podlega dyskusji.

 

O 18.06.2015 at 14:23, korfanty napisał:

Może ktoś tutaj zna sie na dobrych zegarkach? Szukam panowie zegarka w cenie do 2000 zł najlepiej na mechanizmie automatycznym ale w ostateczności może być kwarcowy.

Wpadł mi w oko ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nieszczęśliwych (szczęśliwi czasu przecież nie liczą) polecam ruskie zegarki za niewielką kasę. Osobiście pracowałem w takim na ręce przez 15 lat na kopalni, pod ziemią (wilgoć,pył, skoki temperatury...) i nie zdejmowałem go później ani w czasie kąpieli pod prysznicem ani w basenie. Przeżył kilka kraks motocyklowych i pokonał go dopiero upadek z haka w szatni górniczej. Ale czy pokonał...szkiełko się rozbiło, śróbka do nakręcania odpadła a wskazówki pozginały, ale gdy wyprostowałem to chodził nadal. Z wielkim żalem odłożyłem go do szufady i teraz (na emeryturze) wystarcza mi czasomierz w motocyklu, ew.  w telefonie... :) Co do szwajcarów mam kiepską opinię- kolega kupił dwa tej samej marki i do tego wysadzane diamencikami (czy innym czymś błyszczącym, męski i damski) za ponad 25 tys. Wystarczyło że wchodząc do biura uderzył zegarkiem w drzwi (nie pytajcie jak tego dokonał) i zegarek szlag trafił. Podobno dał go do naprawy, ale ile kosztowała i czy znowu chodzi tego nie wiem, nie pytałem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Danvield wspomniał w tym wątku coś o zegarkach marki Vostok.

Ktoś, coś więcej wie na temat tych cyferblatów?

Rzuciłem zegarek w kąt, jakieś 10-13 lat temu. Nie wiem dlaczego tak się stało. Po prostu uznałem, że jest mi to niepotrzebne i jak z automatu dup, do szuflady i koniec :P

Dzisiaj jakoś tak brakuje mi zegarka.Nie będę pisał, że jestem miłośnikiem, pasjonatem, czy fanem zegarków,

Po prostu myślę nad zakupem zegarka i zastanawiam się czy taki Vostok będzie dobry, czy też może nie ma sensu wydawać ponad 1200 zł na pierwszy zegarek i lepiej kupic np. Fossila za 500? :)

Interesuje mnie coś prostego, bez fajerwerków, raczej na pasku....

Takie Vostoki mi podchodzą...

00000021.jpg00000022.jpg

Ewentualnie taki Fossil...

00000023.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gorne  nie zle sie prezentuja ,jednak w tej cenie  na baterie dostaniesz  juz solidnego szwajcara  https://dolinski.pl/zegarki-citizen/sports/citizen-ca4157-09e.html.Osobiscie Ruski zegarek baaardzo chetnie ,ale z mechanicznym naciagiem na rubinach .Ten dolny hmmm;)ja tez nie jestem milosnikiem zegarkow jednak jak juz to juz na lata.No ale to jest tylko takie moje skromne zdanie.

Ps.Z Rosyjskimi kwarcami nie mialem stycznosci to tez nie moge nic doradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se czytam i przyszło mi do głowy- dlaczego zegarki ,,na kiecie'' czyli kieszonkowe traktujecie po macoszemu? Np. takie cuś - http://imged.pl/mechaniczny-zegarek-kieszonkowy-goer-a16-7-10859454.html . Oczywiście nie koniecznie ta marka. Fakt że nie widać na muskularnej i pokrytej tatuażem ręce ale gdy taki np użytkownik choppera czy czegoś podobnego wyjmie ,,cebulę '' z kieszeni skórzanej kamizelki to z pewnością zwróci uwagę każdego. Sam jeżdżę na plastikach więc pasuje tylko zegarek plastikowy na rękę i to z wyświetlaczem :( ale gdy gruba dała mi na zakończenie kariery kieszonkowego Tissota to nie posiadałem się z radości i srebrna kieta wisiała nie tylko z kieszeni dżinsów ale nawet szortów w których jeździłem na motocyklu  (:blush: taki obciach...).  Niestety- zegarek jest na baterie i te zdechły, a mnie jak zwykle nie chce się iść do zegarmistrza by je wymienić...Tak więc na razie wystarcza mi czasomierz w telefonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Taurus napisał:

Te gorne  nie zle sie prezentuja ,jednak w tej cenie  na baterie dostaniesz  juz solidnego szwajcara  https://dolinski.pl/zegarki-citizen/sports/citizen-ca4157-09e.html.Osobiscie Ruski zegarek baaardzo chetnie ,ale z mechanicznym naciagiem na rubinach .Ten dolny hmmm;)ja tez nie jestem milosnikiem zegarkow jednak jak juz to juz na lata.No ale to jest tylko takie moje skromne zdanie.

Ps.Z Rosyjskimi kwarcami nie mialem stycznosci to tez nie moge nic doradzic.

Dzięki za linka Taurus :)

Jeden z tych vostoków jest z napędem automatycznym. Nie wiem czy w tej kasie, będzie to dobry sprzet i nie wiem czy mechanik jest dla mnie....te opowieiści o duszy i filozofii życia w związku z tym misternym mechanizmem, jakos do mnie nie trafiają ;)

Po prostu potrzebuję zegarek, fajny, w rozsądnych pieniądzach ;) i nie wiem czy z moim podejściem do tematu nie będę bezcześcił tych wyrafinowanych zegarków z mechanicznym napędem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.