Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Europa


marek_63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w drugiej połowie lipca planuję podróż po europie raczej południe - zachód (A, SWI, D, I, F) jakieś 4 do 4,5 tys. km, na razie nie mam szczegółowych planów. Jeśli ktoś byłby chętny i również poszukiwał towarzysza(y) dokładny termin i plan podróży można uzgodnić jestem elastyczny. 
Pozdrawiam.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Ok, wszystkie informacje udostępnię, w wolnej chwili przygotuję w miarę szczegółową relację. Ponieważ Alpy na moto nigdy się nie znudzą (przynajmniej mnie) i raczej nie da się wszystkiego zaliczyć za jednym razem, to w przyszłym roku prawdopodobnie wrócimy tam ponownie w lipcu lub sierpniu. Chętnych zapraszam już dzisiaj. Najwięcej zainteresowanych pyta o koszty: pokonując tam dziennie średnio 300 km - tankowanie moto około 20 do 25 EUR/ 1 moto, camping 15 - 25 EUR/(dwie osoby, jeden namiot, dwa motocykle), aprowizacja (Spar lub Carrefour) ok. 5 EUR/1 dzień 1 osobę, ciepły posiłek 10 EUR/ 1 osobę, co wynosi średnio 50 EUR dziennie/ osobę (w przypadku oszczędności polecam - Austria piwo lub wino, Włochy, Szwajcaria - wino).

Trzeba jeszcze pomyśleć o rezerwie (np. Hochapenstrasse - płatna około 25 EUR / 1 moto 1 dzień, + płatne zwiedzanie zabytków, i inne atrakcje).

Zapomniałem dodać: zakupy spożywcze raczej Austria lub Włochy, Szwajcaria ceny razy 2.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odnawiam temat na ten rok (2016 druga połowa lipca lub sierpień) - na pewno Europa (jest kilka pomysłów), jestem otwarty na propozycje i sugestie. 12-16 dni ok. 4000 km.

Hasłowo: Toskania lub Kalabria przez Alpy, może Prowansja może jakiś prom po drodze (dla zaoszczędzenia opon oczywiście). Zainteresowanych zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, Chop. Jest jeszcze trochę czasu można to obgadać przy okazji jakiegoś wypadu. Jeśli masz jakąś propozycję to napisz w tym wątku lub na priv, tylko trochę wcześniej, bo ja tu nie zaglądam codziennie. Może w najbliższy weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.