Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

[K] Kufer + stelaż FZ6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupie stelaż najlepiej razem z kufrem do FZ6 04 r.

Proszę również o info gdzie mogę kupić zestawy stelaży razem z kufrem, oraz jaką pojemność musi mieć kufer żeby pomieścił 2 kaski. Jestem zupełnie zielony jeżeli chodzi o temat kufrów stelaży i boję się zamówić czegoś na allegro itd. żeby nie okazało się że kupiłem coś co nie nadaję się do mojego motocykla. Może ktoś będzie chciał sprzedać akurat taki zetsaw lub zna kogoś ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sklep motobagaż, jest tam konfigurator pomagający dobrać stelaż do modelu motocykla.

 

http://www.motobagaz.pl/

 

Sugeruję, Byś nabył stelaż firmy givi / kappa (najbardziej popularni producenci dobrych stelaży i kufrów) w systemie monokey (przeznaczone do motocykli). Kufer, który pomieści dwa kaski powinien mieć około 45 litrów. Pojemność ta może jednak nie wystarczyć w przypadku niektórych kasków o dużych rozmiarach skorup (np. kaski shoei w rozmiarze xxl). W takim wypadku Wybierz kufer o większej pojemności (np. seria maxia >50 litrów produkcji givi lub jej odpowiedniki produkcji kappa). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelaż do FZ6 na polskim rynku ma GIVI
Ważna rzecz: Jak będziesz kupował stelaż z płytą to upewnij się, że sprzedawca przyjmie go z powrotem jak nie będzie pasował.

Znajomy przerabia już trzeci stelaż i w każdym coś nie pasuje (brakuje po 1 cm i nie da sie poskręcać w całość) myślał że ma coś nie tak z moto ale w dwóch innych Fazerach (100% bezwypadki) przy próbie montażu tych samych stelaży ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam FZ6 S1 i tyle co się namordowałem przy montowaniu stelaża do tego moto to .... bylem przekonany, ze mam moto krzywe. Doginanie, docinanie lekkie otworów. MASAKRA.

 

Na forum fazera www.motocykl.org jest gościu Bartek Keks czy jakos tak - robi pod moto wlasne stelaże. 

 

Ewentualnie opcja takiego stelaża

 

http://allegro.pl/kufer-stelaz-plyta-yamaha-fz6-fazer-super-stan-i5402134563.html

 

Dwa kaski... zalezy jakie. Ja mam kufer Kappa 46 litrów i wchodzą NXR i XR1100 ale w rozmiarach S i XS. Bezpieczniej jakaś Maxia, powyzej 50l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak bartek-keks ceny naprawdę konkurencyjne.
U mnie siedzi kufer K-max 50l (też miała być maxia) wchodzą dwa kaski.bez problemu na leżaco czy stojąco. Jestem zaskoczony wykonaniem i wytrzymałością, zdażyło mi się się wieźć więcej niż max dopuszczalny ciężar no i prędkości też były większe i jestem pozytywnie zaskoczony - za tą cenę liczyłem że pęknie/odpadnie itp. :P

Jedyny minus jak dla mnie to trochę słaba płyta trzeba dokręcać z wyczucięm, mi moja pękła ale dało się jeździć aż w końcu kupiłem płytę givi która nie przysporzyła żadnych problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.