Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nowy kask przedział do 500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

@TomekSHL

no niby zalecają,

<ciach> chcą po prostu chcą zarobić.

<ciach> czy po upływie gwarancji obojętnie czego wyrzucasz to i kupujesz nowe?

<ciach>

Tak i nie

Poprzez te parę pytań chciałem udowodnić, że każdy ma swój prywatny ranking priorytetów i bez sensu jest pisanie, że jak nie wydasz 2000 na kask to nie jesteś prawdziwym motocyklistą, gdyż często ci radykałowie kupią mega hiper kask za 3000, po czym męczą go po 10-15 lat, co mija się z tzw nieoszczędzaniem na bezpieczeństwie.

Tak jak z oponami - Michelin PR3 z końca 2011r przejechały u mnie 10kkm i mają jeszcze wieeele bieżnika. Czuję już ich inne zachowanie w zakrętach i świadomie jeżdżę dalej, a inne sportowe opony dawno by już zeszły z bieżnika i musiałbym kupić nowe. Czy na pewno kupiłem gumy lepsze?

Następnym razem się nad tym zastanowię, bo chyba przestrzeliłem i wolałbym mieć miększe opony, może nawet tańsze.

Ale nie nazwę niemotocyklistą kogoś, kto założy tańsze gumy, bo nieraz inni zjeżdżą 4 komplety Avonów, a ja będę podziwiał moje drogie niezużyte, PRAWDZIWE Micheliny, tyle że stojące w garażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekSHL - przy każdym nawet minimalnym uszkodzeniu kasku powinno się go wymienić

Przez 3 lata od kupna w takim przypadku mogę wymienić kask za 1/3 ceny i w razie uszkodzenia z pewnością z tego skorzystam

 

Jeśli przez 5 lat nie zaliczę żadnej poważnej wywrotki to nie wiem co zrobię ale na pewno będę bardzo ale to bardzo zadowolony

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki85 - jako rzekłem każdy robi jak uważa za stosowne. co do "diametralnie" masz może dostęp do jakichś wyników badań ile to dokładnie jest? bo jestem bardzo ciekawy?

a co do opon to u mnie akurat nie zdążą stwardnieć :)

A mam gdzieś artykuły ze springera na temat starzenia kompozytów :) Zaś coś po polszemu: https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&ei=h2hjVZY6iN3LA4iMgvgF&url=http://kompozyty.ptmk.net/pliczki/pliki/2010_t3_9_GnatowskiKwiatkowskiNab.pdf&ved=0CBwQFjAA&usg=AFQjCNFDPyG5mJYlJalPZWnMqpppEkcjDA&sig2=zucaBGZ6KbSWr0VWKk_enA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luki85 dzięki :) bardzo ciekawy temat. stwierdzono owszem, że kompozyt użyty do badania uległ starzeniu, ale po jakieś straszliwej obróbce w laboratoryjnych warunkach :D

nie wiem ile lat trzeba by wziąć pod uwagę, żeby to odnieść do kasku używanego kilkadziesiąt dni w roku w naszych umiarkowanych warunkach.

kiedy nie zawsze jest słońce, kiedy nie jeździmy przy temp w zakresie -50 +160 stopni, nie doprowadzamy go do stanu topnienia, nie poddajemy brutalnemu wyginaniu pod wysokim ciśnieniem itd itd :)

poza tym tu użyto konkretnego kompozytu. nie wiem czy jest on mocniejszy, czy słabszy od tych używanych do produkcji kasków.

myślę jednak, że żeby z dobrego, atestowanego helmeta użytkowanego w normalny sposób, który nie brał udziału w żadnym zdarzeniu zrobiło się próchno, trzeba by naprawdę dziesiątek lat.

oczywiście nie znaczy to , że swój kask zmienię dopiero za jakieś 30 lat, ale na pewno nie będzie to po 5 latach od jego zakupu, kiedy ledwo kończy się jego gwarancja i nawet gumowe uszczelki nie wykazują śladów zużycia,

nie mówiąc o kompozycie.

ale ok, kto nie ufa swojej skorupie po upływie 5 lat - zachęcam do zmiany. to na pewno nie zaszkodzi

dodam jeszcze, że wysłałem maila z pytaniem na temat starzenia się kasków firmy, której produktu używam. jestem ciekawy co odpowiedzą i czy w ogóle odpowiedzą.

w razie uzyskania jakichś informacji postaram się tu przedstawić ich stanowisko. pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oloos to był tylko przykład :D Chciałem pokazać drastyczne zmiany modułu sztywności (Younga) w krótkotrwałych próbach :) Więc teraz dolicz sobie 5 lat, a nie kilkanaście godzin i masz podobny efekt. Ja nie będę Cię przekonywał :) Jeszcze musisz doliczyć zmęczenie materiału, którego nie było w testach :D Tak czy siak, nie dowiesz się w jakiej kondycji jest Twój helmet po 5 latach bez badań niszczących. Więc jak będziesz zmieniał helmet to daj znać, wytniemy próbkę zgodnie z ISO, wsadzimy na pełzarkę, albo maszynę wytrzymałościową i zbadamy sztywność kasku, jakąś próbe udarności zrobimy i porównamy z tym co niby wychodzi dla testowanych nowych materiałów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstydu nie będzie :) Po 5 latach to można się spodziewać wszystkiego :) Mam trochę styczności z badaniami i czasem różne cyrki z tego wynikają :D Ale jak ktoś jest chętny na pocięcie swojego kasku to możemy potestować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Luki85 a co z kaskami ktore maja skorupe z wlokna szklanego (fiber glas) Ja mam schuberth S1 w super wizualnym stanie ,ale ma juz hoho ladnie ponad 10 lat i nie wiadomo ile natrzaskalem  w nim km :P .Co prawda juz nie latam w nim bo polstry  czesciowo wykruszyly sie i nie siedzi na glowie tak jak powinien no ale tak z ciekawosci pytam  sie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w mordę :D Zapomniałem o temacie :) Panowie, jeśli macie takie stare trupki to temat zaczyna być ciekawy :) Akurat kończę inne badania, ale jak skończę ten temat to można zrobić testy na naszych kaskach :) Zrobi się badania roziągania i udarności i porówna :)

 

Taurus z fiber glassem mam styczność tylko przy uszczelnieniach specjalnych. Wydaje mi się, że tutaj własności nie spadają tak gwałtowanie. Ale nie dam sobie ręki uciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
O Monday, August 03, 2015 at 16:20, luki85 napisał:

Na ten moment badam tajemniczą stal super304H :D Trzymajcie kaski, trzymajcie, ja swój też potnę, bo czeka mnie wymiana :)

Luki ja rozumiem, że chcesz zbadać wpływ starzenia na kaski, ale w tym tempie to będziemy 20letnie badać ;)

Składam formalny wniosek o wykonanie badań destrukcyjnych! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

jeżeli ktoś szuka dobrego kasku do 400 zł to polecam ten szczękowiec RHINO HIGHWAY zakupiłem kask rok temu sprzedawca w sklepie polecał wiec posłuchałem i nie żałuję twierdził że to ten sam kask co Givi Voyager który kosztuje chyba 699 i żeczywiście kask oprócz znaczka nie różni się niczym a za mój dałem chyba 380 zł wersja z pinlockiem bodajże 470 zł kask za te pieniądze naprawde rewelacyjny moim zdaniem a miałem już kilka droższych kasków kask naprawdę bardzo dobry tym bardzej że to podobno Polska marka kasków.

Pozdrawiam wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 19dave88 napisał:

A dla Ciebie co jest wyznacznikiem? :) Testy Sharp?;>  Nie bądźcie śmieszni, bezpieczeństwo w kasku za 500 zł? ...

Ja realnie patrzę na sprawę zanim coś powiem to staram się najpierw obejrzeć. Testy szarrp akutat nie są żadnym wyznacznikiem są to testy komercyjne wygrywa ten kto zapłaci najwięcej.

A jeśli dla Ciebie wysoka cena = wysoka jakość to gratuluje bo na takich naiwniakach inni napełniają portfele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.