Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przejazd Nocnych Wilków.


elemeledudek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli rząd ich wpuści to i upilnować będzie potrafił. Ja uważam, że należy ich przepuścić za odrę. Niech się z szkopami bratają. A nuż tamci na oczy przejrzą bo do tej pory to przez pryzmat biznesu patrzą. Może być z tego więcej porzytku niż szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruscy jak zwykle (patrz Ukraina) organizują takie rzeczy świetnie - albo przejadą niezaczepiani i pokażą siłę i moc faszystowskiej Rosji Putina albo będą mieli problemy i pokażą jaci źli są Polacy.
Jedyne wyjście z tej sytuacji to ich po prostu nie wpuścić. Pod pretekstem na przykład ochrony ich bezpieczeństwa, jako że spodziewane jest niesympatyczne przyjęcie na trasie przejazdu. Niech łobuzy spadają skąd przyszli (przyjechali).
Fotki z Putinem i teksty o potomkach strażników getta jakoś mi nie pasują do ich deklaracji o wizycie niepolitycznej. To kolejna Putinowska prowokacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wypociny co niektórych i mam pytanie .. Gdzie wy macie rozum? 

Jeździmy na rajd Katyński, jeździmy ogólnie na rosyjskie zloty; inne imprezy, nikt się nas nie czepia i nikt nam nie zabrania wjazdu!
Dziwnym trafem nikt nas tam nie traktuje jak wroga; jezeli nikt z was nie był za wschodnia granica na zlocie to polecam.
Żydomedia kreują obraz nienawiści, podjudzają społeczeństwo do podziałów, nie tylko politycznych, wyznaniowych ale już nawet "motocyklowych".


A może mamy sie bac Putina?  Może mamy klaskać naszej "Elycie" za to że pcha nas w otwarty konflikt za "banderowska Ukrainę"?
Obejzyjcie sobie przedstawienie z udziałem naszego polskojęzycznego prezydenta na obchodach w Ukrainie, ani słowem nie wspomniał o Banderze i ofiarach na Wołyniu.
To się nazywa wstyd i Hańba! Rosja taka zła.. ale wegiel  bez daniny bierzemy mimo zastosowanych sankcji.
Każdy powinien miec świadomość że polityka proamerykańska wywołała ten syf na Ukrainie i
teraz stara sie zmanipulowac tak społeczeństwo by poleciało jak w dym za Ukraine i jej premiera z Izraelskim obywatelstwem(prawo ukrainy zabrania podwójnych obywatelstw)
UE i USA ponakładała sankcje ale w razie W to my dostaniemy po dupie i znów będziemy frajerami w tym zestawieniu.

Nie zapominajmy o historii skoro nasz rzad nie pamieta i nie dajmy sie zaszczuć, zmanipulować.
Zupełnie najbezpieczniej i neutralnie jeżeli juz to poprostu olac ta medialna nagonke (pewnie kolejny temat zastepczy)
Jestem jak najbardziej za przejazdem Ночные Волки i nie przeszkadza mi to w zaden sposób.
Dziekuję.
 

 

"Komandor" powiedział, że Oni tak jak my odwiedzają groby swoich dziadów którzy zginęli na naszej Polskiej ziemi - Panie Węgrzyn z całym szacunkiem ( choć po wywiadzie w TV Republika, mam go mniej ) Wy jako Rajd Katyński odwiedzacie groby Polaków w Rosji pomordowanych przez Rosjan. A Ruscy (Wilki) chcą u nas w Polsce odwiedzić groby i pomniki Rosjan, którzy mordowali Polaków lub umierali walcząc z Niemcami niosąc nam "wolność na bagnetach". I to jest ta zasadnicza różnica , którą powinien Pan jako "Komandor Rajdu Katyńskiego" dostrzec. Ja rozumiem, że ewentualne złe potraktowanie (Wilków) na naszej ojczystej ziemi będzie skutkowało problemami podczas Waszego Rajdu na terenach Rosji. Ale są też zasady nie tylko motocyklowe, ale po prostu każdy prawdziwy mężczyzna je ma i ludzie honoru. Zasady które nie mogą nigdy podlegać "targom" i układaniu się ze złem. Proszę to przemyśleć , bo straci Pan to wszystko, co usiłował Pan zaszczepić w umysłach motocyklistów "patriotów". 

 

w 100% sie zgadzam!
 

 

 My do dzisiaj nie możemy doprosić się wraku tupolewa, 

Jacy "MY" ? to tacy ludzie jak z ponizszego artykułu o tym zadecydowali.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Stefan-Niesiolowski-wrak-Tu-154M-nie-jest-nam-do-niczego-potrzebny,wid,17443703,wiadomosc.html?ticaid=114b10&_ticrsn=3

Za wiele rzeczy tak "decydują" pokazując sondaże Cbos (Centralne Biuro Ogłupiania Społeczeństwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie emocje, a pragmatyka musi decydować. Ich nie siłą, a sposobem trzeba. Siłę tego niedzwiedzia należy wykorzystać przeciw niemu. W deutschach siali by strach i kwas tam był by niesamowity - i to jest nie do przecenienia. Ale chyba ktoś w rusach już się kapnął, że siary sobie narobią tym tak dużm rajdem i wczoraj podali, że tylko 40 motocylkistów będzie jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zgadzam się w 100% z DANVIELD.

2. Żadnej żadnej specjalnej eskorty polskich motocyklistów nie potrzebują.

3. Jeżeli ktoś ich osobiście zna to jego sprawa czy im wyjdzie podać rękę.

4. Nie dajmy się ogłupić i wmanewrować w politykę bo ta (polityka) nic nam nie da a zabrać może wiele.

5. Jestem pewien że polskie służby skontrolują ich na wjeździe i będą ich miały "na oku" cały czas.  

6. Co dzień wiele ruskich tirów przejeżdża przez polskę wzdłuż i w szerz i nikogo to nie dziwi ale 40 motorów robi szum jakby sam Putin jechał. Zastanówcie się czy to ma sens?

7. Najmądrzejsze co można w tej sytuacji zrobić to nie reagować.

 

PS. Czesi swoich ziomali uspokajają że mają siedzieć cicho a w głowach Niemców teraz jest pytanie: na wakacje do Hiszpanii czy może jeszcze do Grecji?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elemeledudek mam nadzieje ze czytając te komentarze dowiedziałeś się co to jest polactwo. Większość państw w Europie juz dawno kombinuje jak sie dogadac z ruskimi i mieć furtkę powrotną na tamtejszy rynek, żeby po kryzysie jak ktoś sie wyraził nie dostawać kopów w tyłek. My potrafimy się tylko obrazić, przyjąć na siebie sankcje i płakać jak to nas robią z prawa i lewa. Niemcy dalej beda sprzedawac tam swoje mesie, vw i audi, gaz kupować połowe taniej niż my, mc donaldy tez sie otworzą tylko pan Mietek bedzie płakał ze nie moze tam sprzedac jabłek a pan Zdzisiek że mu świnie odesłali.

Oczywiście nie popieram najazdu ruskich na Krym ale uczmy się i obserwujmy innych.

Co do przejazdu myślę że o taki szum medialny właśnie im chodzi i sami nadstawiamy tym sposobem nasze cztery litery do kopania.

Nie zauważylem aby w innych państwach przez które ten cyrk bedzie przejezdzal bylo takie poruszenie tym faktem.

 

Idealnie trafiłeś. Zamiast się dogadać i zabezpieczyć to my już awantury robimy i jesteśmy Chrystusem narodów. Politycy i prawdziwi patrioci rzucają patriotyczne hasła, wzywają do bitki, mobilizacji, odwołują się do historii a prostemu rolnikowi Kowalskiemu jabłka gniją w magazynie bo stracił rynek i zarobek. I ogólnopolski strach jakby grupa 40 motocyklistów miała nas wszystkich powyrzynać. Sam za ruskimi jako ogółem nie przepadam, ale przecież nie można generalizować. U nas też debili nie brakuje.

 

Dla tych wszystkich którzy ponad wszelką racjonalność nie widzą wspólnej przyszłości z Rosją, warto przytoczyć słowa Churchilla, który zapytany o porozumienie ze Stalinem odparł mniej więcej tak: układ ze Stalinem był jedynym sposobem zabezpieczenia swojego kraju przed katastrofą. Honor poszedł w odstawkę a w jego miejsce weszła ochrona obywateli i ich interesu. To jest dla mnie mąż stanu I tak trzeba postępować. Odstawić uprzedzenia i bolesną historię. Bo w razie starcia nic z nas nie zostanie a NATO raczej szybko nie zareaguje. O ile w ogóle. Bo w razie gdyby (tfu! tfu!) Ruscy ruszyli to za Odrę nie przejdą, bo tam jedyny liczący się w Europie kraj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie emocje, a pragmatyka musi decydować. Ich nie siłą, a sposobem trzeba. Siłę tego niedzwiedzia należy wykorzystać przeciw niemu. W deutschach siali by strach i kwas tam był by niesamowity - i to jest nie do przecenienia. Ale chyba ktoś w rusach już się kapnął, że siary sobie narobią tym tak dużm rajdem i wczoraj podali, że tylko 40 motocylkistów będzie jechać.

 

Dokładnie. I takie podsumowanie tej rozmowy jest dla mnie wystarczające.

 

 

Czytam te wypociny co niektórych i mam pytanie .. Gdzie wy macie rozum?

 

Pewnie, w innym miejscu niż Ty, ale biorąc pod uwagę, że mam go w "głowie" to Ty możesz mieć go w "główce" :D Szanuj zdanie innych, a nie wal kolokwializmami. Nie jesteś sumieniem narodu, a każdy ma swoje zdanie i może je wyrazić bez konieczności wzbudzania złości politycznych między nami (Wami i Nami jeśli szukasz podziałów).

 

 

 

Jacy "MY" ? to tacy ludzie jak z ponizszego artykułu o tym zadecydowali.

 

 

Dawid tacy "My" jak i "WY". Bo tak samy "MY", jak i  "WY" nic w tym kierunku nie zrobiliście.

 

Nie wiem po co piszesz o USA, skoro nie oceniamy kraju, a sytuację. A ta sytuacja z przejazdem Wilków to prowokacja i tyle, a na prowokację należy odpowiadać świadomym zakazem. Tak samo krytykowałbym prowokację USA, gdyby taka miała miejsce.

 

Piszesz o zlotach i imprezach za naszą wschodnią granicą: tak, są super gościnni, robią świetne wycieczki, są super naukowcami, którzy wpółpracują z Polakami i nikt nie widzi w tym prolemu, ale tylko dlatego, że to są spotkania i współpraca "apolityczna". Jeśli nawet, któryś z nich ma swoje zdanie na temat Katynia, Ukrainy itp. to nie wypowiada go głośno i nie organizuje "Konferencji Naukowych z podtekstem politycznym". I działa to w dwie strony, bo jeśli to my byśmy zaczęli nagonkę z krytyką ich zdania to pewnie powitali by nas wypięta dupą i pałą po plecach.

 

EDIT: Polska jak drugie Czechy? Bierność? Jak zawieje tak pójdziemy...

Dawid możesz wyjaśnić jak się ma poparcie dla cytatu Modela do tego co napisałeś? Bo chyba czegoś nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździmy na rajd Katyński, jeździmy ogólnie na rosyjskie zloty; inne imprezy, nikt się nas nie czepia i nikt nam nie zabrania wjazdu!

Dziwnym trafem nikt nas tam nie traktuje jak wroga; jezeli nikt z was nie był za wschodnia granica na zlocie to polecam.

Żydomedia kreują obraz nienawiści, podjudzają społeczeństwo do podziałów, nie tylko politycznych, wyznaniowych ale już nawet "motocyklowych".

 

Dokładnie takie samo mam zdanie.Wielka afera nie wiadomo z czego.

Normalnie wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak samo krytykowałbym prowokację USA, gdyby taka miała miejsce.

Prowokacje USA miały miejsce juz w przeszłości i mają nadal.

Celowo nie wymienie przykładów - niech każdy ma swój światopogląd i przestudiuje historie

po drugie jak zwykle pojawią sie nadinterpretacje moich wypowiedzi.

Także zupełnie nie ma sensu straszenie rosją, islamistami i innymi zjawiskami.

To w naszym ogródku sa Ci którym zalezy na podburzaniu sytuacji, napuszczania jednych na drugich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno tankują tylko na LukOil i piją tylko Absolwenta, żeby wspomóc własną gospodarkę. Wprowadzić zakaz sprzedaży tych produktów Wilkom! Niech kupują polskiego Krakusa i leją do baku tylko na Orlenie! Żeby się im orzełek odbijał przy każdym łyku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam po co cały ten temat? Niech jadą , piją , tankują..... parę dni po ich przejeździe już nikt nie będzie o tym mówił i pisał ,a dziennikarze i politycy znajdą sobie nowe tematy.

 

Dokładnie tak. Po co niepotrzebnie prowokować.

 

Dać wsparcie ( obstawke z naszych klubów motocyklowych czy nawet służb Państwowych) żeby nie narozrabiali, cały przejazd filmować na wypadek niedomówień. 

 

Jak trzeba w razie rozrób sumiennie rozliczyć i tyle.

 

Niepotrzebny szum może tylko wywołać  tarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nikogo nie podpuszczam, ale na Krym tez wjechali pierwsi a zaraz potem Putin wszedł z aneksją bronic mniejszosci ruskiej. ja tu widze analogie, a nocne wilki juz zbaczają z pierwotnej swojej trasy w kierunku na Oświecim, pewno drugi raz bedą wyzwalać.

ciekawi mnie jedno, czy znalazło by sie wielu Polaków z jajami którzy pojechaliby na Syberie na ten przykład odwiedzić groby zesłańców (ze Śląska tez tam ludzi zsyłali), ale taka bydlęca grupa z nagłosnieniem w mediach, flagami i tak dalej, jakies takie Polnische Vendeten Gruppen :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza dla nich byłaby cisza i tak się to powinno odbyć, ale pismaki już rozdmuchali. Jak już jest problem międzynarodowy, to pajaców nie wpuścić pod byle pretekstem i tyle. Niestety te nasze rewizyty wtedy się skończą, ale o ile wiem, nasi się nie prowadzają z carami. Właśnie ze względu na tę różnicę, myśmy powinni jeździć, a te awanturniki nie. No i na wizerunek. Co chce świętować taka banda sqrvieli?! Obyczaj, to jest coś w zaniku. Brakuje mi tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy bracia motocykliści. To nie jest przyjacielska wizyta kumpli ze wschodu. To Putinowski pokaz siły i próba pokazania, że zrobią co chcą niezależnie od tego co Polacy myślą (powiedzieli to bardzo wyraźnie). To próba sprowokowania Polaków na potrzeby ruskiej propagandy. Dodatkowo ma za nimi jechać 'obstawa' jakichś niepewnych i prawdopodobnie niesympatycznych typów.

Myślę, że niewpuszczenie ich do Polski również nie byłoby najlepszym rozwiązaniem. Ale jeżeli którykolwiek z nich jest na listach osób obiętych sankcjami - zostaje przed granicą. Jeżeli którykolwiek motor nie spełnia wymogów EU - również zostaje (jego właściciel może pojechać jako pasażer lub autobusem). I ostatecznie - jeżeli w którymkolwiek samochodzie 'obstawy' zostanie znaleziona jakakolwiek broń - nie wjeżdża całość konwoju a sprawa jest mocno nagłośniona w mediach. Takie jest moje zdanie.

Szerokości.
Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac te brednie aż się dziwię, jak można chodzić z taką ilością słomy w butach, najlepiej pozamykać granice wschodnią z ruskimi bo ich nie lubimy, północną również bo coraz więcej muzułmanów w Szwecji a ich się boimy bo ucinają głowy, zachodnią jak najbardziej tez ich nie lubimy bo lepiej zarabiają i wszystko mają lepsze, a poludniową dla zasady bo tak nam się podoba. Potem siedźmy zamknięci i płaczmy że wszędzie jest dobrze tylko biednych polaków nikt nie szanuje i wszędzie nas kopią. Zaściankowość i XIX wieczny sposób myślenia niektórych z Was jest przerażający.

Moim zdaniem lepszym sposobem od blokowania wjazdu byłoby albo totalne zignorowanie od strony medialnej tego przejazdu albo pokazanie im naszej siły na swoim terenie i "utopienie" tych kilkunastu motocykli w tłumie naszych motocyklistów z polskimi barwami narodowymi na to jednak trzeba jedności. Oczywiście robiąc to w sposób umiejętny i niedając się wciągnąć w kremlowską maszynę propagandy.

Stwierdzenia porównujące przejazd garstki motocyklistów z najazdem na krym gdzie sytuacja geopolityczna jest w 100 procentach inna od naszej, albo argumenty gdzie za motocyklami pojadą czołgi t-90 traktuje jako informacje pobrane z TVNu przez ludzi opisanych w moim poście wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle że skadinąd dobrze by było pokazać że nie upolityczniamy takich wydarzeń;
Powinnismy byc zyczliwi, pokazac klasę i w razie potrzeby pomóc.
Podczas rajdu Katyńskiego wiele razy okoliczni pomagali a mogliby robic larum nienawisci.
Znając zycie to teraz bede zły i prorosyjski dla wielu - bardzo chętnie zrobie sobie zdjęcie z Załdostanowem
i nie bede w tym widział niczego złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaś przeraża brak zrozumienia wobec tematu. Każdy opowiada się wobec przeciwu tego co prezentuje Putin i co prezentują Wilki tym przejazdem. Dla mnie jeśli to by była grupa przedszkolaków, która miałaby przejść przez Polskę z podobnym celem prowokacyjnym jak Wilki to również byłbym przeciwny. Zaś lob2525 dajesz się chyba ponieść fantazji, bo nikt tu nie pisze o nienawiści wobec Rosjan, tylko wobec przemocy. Ta sama grupa motocyklistów walczy po stronie separatystów, oni też transportowali broń w konwojach pseudo-humanitarnych. Takim ludziom mówi się "nie". NIkt tu nie ma nic wobec narodu jakim jest Rosja. Oceniami ludzi, a nie naród.

 

Dawid jakby ten przejazd był bez wątków politycznych i z inną grupą motocyklową, która nie prezentuje postaw politycznych to nikt by nie podnosił głosu. Jak to jest, że Bregovic'a wywalili z life festival za głoszone hasła? Przecież miał prawo mieć własne zdanie? Tylko, że to festival pod hasłem pokoju, więc jaką obłudą byłoby dać mu możliwość wystąpienia na nim.

 

P.S. Zrób rajd Katyński, ale wcześniej niech uczestnicy wypowiedzą się o tragedii tupolewa jako ataku ze strony Rosji. Zobaczymy co oni zrobią. Wtedy będziemy mogli mówić o porównywalnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid ja już nie wiem o co Tobie chodzi w Twoim toku myślenia. Nie jesteś przeciwny przejazdowi, rozpamiętujesz historię Ukrainy wobec Polaków, ale zgadzasz się w 100% z Modelem, który krytycznie wypowiedział się odnośnie Pana Węgrzyna i jego poparcia Wilków. I ty  piszesz, że ktoś nadinterpretuje Twoje wypowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc własnie nie rozumiesz.. Nie mam nic przeciwko przejazdowi kolumny przez tereny RP,
Co do ukrainy to naprawde nie chce mi sie pisac całej historii;
o bolszewikach, o UPA, banderze, szuchewyczu i ile w tym jest Rosji. etc.
"rozpamiętywanie" -Na tym przykładzie pokazuje hipokryzje naszej władzy.
Nie wszystko to co mówi Pan Węgrzyn jest dla mnie "oczywiste"

Jedno jest pewne że to nie nasza sprawa i Polska niepowinna w tym brac udziału
-przez sankcje bardzo wiele firm upadło, nie ma za to zadnych rekompensat więc jestesmy stratni w imie czego?
Czy mamy taka ambicje że za wszelka cene chcemy pokazac kto tu rzadzi? Może obic im mordę? Zmieni to coś?
Historia historią, nalezy pamiętac że cierpia niewinni ludzie, niewazne czy sa rosjanami, ukraincami czy polakami.
Nie wszyscy bawia sie w polityke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sfora.pl/swiat/Niemcy-postawili-sie-Nocnym-wilkom-Nie-wpuszcza-ich-do-Berlina-a77129?utm_source=o2_SG&utm_medium=Hotspot&utm_campaign=o2

Da się? No daaaa.. Tak chwaliliście jakie to Niemcy tolerancyjne. Macie i zobaczcie jaka jest reakcja cywilizowanego kraju.

Powinniśmy postąpić podobnie karając za każdą niezgodność z polskim prawem

Dawid tak Cię historia boli? I co teraz. Za historię chcesz karać dzieci tej historii? Niby taka tolerancja bije od Ciebie, a żyjesz przeszłością, która nawet Cię nie dotknęła. Ale każdy ma prawo myśleć co chce, więc nie mi oceniać. Ale skupmy się może na tym co teraz się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.