Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Na 5 dni na Bałkany


ralph178

Rekomendowane odpowiedzi

W dniach 20-24.07.2015 planuję krótki wyjazd na Bałkany, ale za to ambitny jeżeli chodzi o dystans bo wychodzi około 3500km. Trasę planuję następująco:

 

Dzień 1: http://goo.gl/maps/ejxPH

Dzień 2: http://goo.gl/maps/TaKMe

Dzień 3: http://goo.gl/maps/nzXp9

Dzień 4: http://goo.gl/maps/EZ9Jb

Dzień 5: http://goo.gl/maps/vZn3v

 

Oczywiście po drodze mogą wystąpić jakieś zmiany. Noclegi planowane na kwaterach lub campingach ale raczej w takich miejscach żeby było w miarę przystępnie cenowo i rano można było się szybko spakować i ruszyć w dalszą drogę :) Każdego dnia planuję jazdę ok 12h (w pierwszym dniu dłużej).

 

W trakcie wyjazdu planuję odwiedzić następujące miejsca:

1. Kanion rzeki Pivy (Czarnogóra)

2. Durmitor (Czarnogóra)

3. Most na rzece Tara (Czarnogóra)

4. Kanion rzeki Tara (Czarnogóra)

5. Monastyr Ostrog (Czarnogóra)

6. Jezioro Szkoderskie (Czarnogóra)

7. Mauzoleum na górze Lovcen (Czarnogóra)

8. Boka Kotorska (Czarnogóra)

9. Dubrovnik (Chorwacja)

10. Mostar (Bośnia i Hercegovina)

11. Szczyt Sv Jure (Chorwacja)

12. Przejazd drogą wzdłóż wybrzeża (Chorwacja)

13. Morskie organy w Zadarze (Chorwacja)

14. Wyspa Pag (Chorwacja)

 

Jak jest ktoś chętny do dołączenia się do wycieczki to czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Raczej jakieś kwatery bo z namiotem i całą resztą jest za dużo zabawy przy składaniu i rozkładaniu a jak widać kilometrów będzie sporo do zrobienia i każda godzina się liczy :)

Ale i tak namiot planuję zabrać bo nigdy nie wiesz czy się przyda.

To super zawsze to lepiej większą ilością jechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jakieś kwatery bo z namiotem i całą resztą jest za dużo zabawy przy składaniu i rozkładaniu a jak widać kilometrów będzie sporo do zrobienia i każda godzina się liczy :)

Ale i tak namiot planuję zabrać bo nigdy nie wiesz czy się przyda.

To super zawsze to lepiej większą ilością jechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci kolego, że może 12 h nie dasz rady dziennie jeździć. 1-szy dzien to musisz przelecieć pod granicę z BiH i to jesteś w stanie zrobić. Nocleg myślę że się znajdzie - dalej niebyłem więc ciężko mi mówić. Na pewno jeśli jeździsz to droge pokona się dosyć szybko - w zeszłym roku byłem w tych miejscach tylko deszcze i burze majowe nie pozwoliły mi jechać dalej, dlatego moja otwartość do jazdy przez ten twój wykreaowany szlak. kiedyś jechałem samochodem ale to była jugołsławia no i tyle. Narazie układam plan, dzieci, kolonie, żona - zadania roboty w domu itd. Jakby to odemnie zależało to bym pojechał odrazu. A może długo weekend czerwcowy kiedy będzie boże ciało 4 czy 5 zyskujesz na  czasie z urlopem. Rodzinę musze też gdzieś wziąść i muszę to pogodzić. A tyle miejsc jest do zwiedzenia. Powiedz mi na jakim moto jeździsz - turystyk, czoper czy co? Ja jeżdze enduro-turystyczny.

Da;lej jednak twierdzę że trasa bardzo ambitna i mi sie podoba. Zbytnio to nielubię zwiedzać ale zaliczać. Zwiedzanie mnie nudzi - to jtak jak z dziewczynami, lepiej je zaliczać niż je oglądać. Ale to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na Twoje pytania:

- jeżeli chodzi o 12h dziennie jazdy to nie jest dla mnie problem szczególnie biorąc pod uwagę, że cała wycieczka to tylko 5 dni. Jakby to miało być 2 tygodnie to faktycznie ciężko. W zeszłym roku byłem w Alpach i jeździłem podobną ilość godzin a czasem nawet dłużej i nie było źle. We wcześniejszych latach też miałem kilka długich wycieczek i też głównie jeździliśmy bez zbędnych postojów.

- co do pierwszego dnia to tak jak mówisz chciałbym minimalnie dojechać do granicy z BiH ale licze na to że uda się trochę dalej tak żeby w sumie było ok 1000km, co pozwoli na spokojnieszy drugi dzień ale to już wyjdzie w praniu :).

- ja w dużej części planowanej trasy miałem okazję już być dlatego myślę, że plan jest jak najbardziej do zrobienia tym bardziej, że też nie lubię specjalnego zwiedzania tylko w większości to co widać z siodła. (Jakby Cię interesowało to pod linkiem:

znajdziesz skrót mojej wycieczki do Czarnogóry.)

- jeżeli chodzi o moto to Aprilia Falco więc bardziej zacięcie sportowe ale jedzie też Yamaha V-Star 650 więc będą raczej spokojne prędkości przelotowe.

- co do terminu to właśnie wtedy będę zaczynał urlop a po powrocie z wycieczki też planuję jakiś wyjazd z żoną i dzieckiem. Jak wolisz zahaczyć o weekend to można wyjechać 22 w środą i wrócić 26 w niedzielę bo wcześniejszy weekend czyli 18-19 mam już zajęty.

 

Ogólnie jeżeli chodzi o trasę to jeżeli w trakcie okaże się, że nie uda się zrobić całego dystansu to zrezygnujemy z niektórych punktów.

Ostatnio jeszcze raz przyglądałem się trasie i przewidywanymi miejscami noclegów i stwierdziłem, że trzeba zrezygnować z oglądania Monastyru Ostrog w Czarnogórze bo to pozwoli na zrobienie noclegu nad Adriatykiem w Ulcinj i kolejnego też nad morzem za Dubrownikiem.

 

Widzę, że narazie jesteś jedyną zainteresowaną takim wyjazdem osobą, więc może spotakmy się gdzieś (np na Równicy) i obgadamy szczegóły tak żeby wszystkim jak najbardziej pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.