Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

UWAGA! MIEJSCA GDZIE STOJĄ KAMERY, KTÓRE NAGRYWAJĄ PRZEJAZD NA CZERWONYM ŚWIETLE


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio (jakieś dwa tygodnie temu) na skrzyżowaniu na Wiślance (na wysokości Woszczyc) jeden debil na światłach zabiłby rodzinę na moich oczach. Zapieprzając grubo ponad 100km/h, "dziwnym trafem" nie zauważył ani znaków ostrzegawczych o skrzyżowaniu, ani wcześniejszych ograniczeń prędkości do 70km/h, a w końcu nawet samych świateł. (Że nie wspomnę, że na tym odcinku znaków ostrzegawczych i innych jak psów - przejścia dla pieszych, dzieci, Agatki, wbiegające zwierzęta, mniejsze skrzyżowania przed tym dużym głównym). Koleś przeleciał na czerwonym, które wcale nie zapaliło mu się przed nosem. Paliło się już jakiś czas i na prawym pasie już stały pojazdy czekające na zielone. Inny samochód, prawidłowo skręcający w drogę podporządkowaną zostałby zmieciony z drogi. Na szczęście kierowca zdążył wyhamować może pół metra przed tamtym idiotą. Jak strasznie mi "szkoda", że tam są kamery i owego idiotę nagrały. 

Żałuję, że sama w tamtym momencie nie miałam kamery w samochodzie.  Byłam pierwszym pojazdem na lewym pasie i wszystko miałam jak na dłoni. 

Odpowiednie zachowanie przed skrzyżowaniem to rzecz, która nie powinna podlegać dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Idiotów nie brakuje.  Sam często łapię się na tym, że nagrałbym takiego by ktoś mógł go docenić.

 

Sam nieraz wiedząc o jakimś "utrudnieniu " na drodze przypominam sobie ciut za późno. Jak na chwilę obecną bez uszczerbku finansowego dla mnie poza jednym przypadkiem - 200 PLN i 4 pkt . :)

 

Ale to było dawno i nieprawda (wykasowało się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś w Wyborczej,że fotoradary tam są tylko nie są włączone.Jak dla mnie nie ma to sensu.Ale przez tunel nie raz cisnąłem 100 i nic.Może t zw. próg wejścia jest ustawiony wysoko? ;)

ja z kolei słyszałam wersję, że to sa kamery, które obsługuje zarząd tunelu(czy jak im tam). Gdyby tam był fotoradar to pewnie połowa forum miałaby sweet focie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Mieszkam blisko wiślanki i fakt jest taki że prawie każdy zapiernicza więcej niż 70km/h.Ten system zamontowany w Łaziskach hmm.. ma poprawić bezpieczeństwo choć mi się zdaje że jeśli by zamontować tam (i na każdyej syganlizcji świetlnej) licznik ile sekund pozostało do zmiany świateł to było by taniej,bezpieczniej i bezstresowo dla kierowcy bo widzi z daleka czy zdąży czy nie. A jeśli ktoś jeździ codziennie do pracy przez Łaziska to modli się żeby tam było czerwone.Szkoda że liczy się nabijanie kasy na kierowcach a nie ułatwianie im jazdy.Nikt nie jest doskonały a" późne zielone"chyba każdemu z nas się zdażyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha a tak wogóle na tym odcinku trzeba uważać dodatkowo na : ja wyżej napisano czarne modeo WE....., i ulubione miejsca misiów czyli Zawiść przed światłami obok lotosu (stoją  przed zjazdem w kierunku orzesza tam jest taki dupny plac i stoją domki holenderskie) Zawiść oczyszcalnia, Gardawice szkoła, Gardawice piaskownia. no i tyle pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A to takie moje pamiątkowe zdjęcie z lutego. Romanów, niedaleko Cz-wy.Jechałem pobrusic w terenie.

Początkowo myślałem, że prędkość, ale ten wóz podróżnie sypał 90km/h :D

500zł i 6 punktów. Nawet nie naciskałem hamulca, bo i tak zatrzymałbym się za skrzyżowaniem, w najlepszym przypadku na jego środku :D

To była droga wycieczka rodzinna w teren :D

00000001.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.