Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Uwaga "trup - mina"


Krzychoo91

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 658
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

http://olx.pl/oferta/fajna-honda-transalp-CID5-IDbLFWN.html#d6ed6be454
Na żywo - wyeksploatowane przednie tarcze + kończonce sie klocki hamulcowe.
Wgniotka na baku z prawej storny, poprzycierane owiewki.
Generalnie nie jest jakims trupem natomiast cena nieadekwatna do stanu + przebieg napewno z jedynka z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chłop jest nie poważny.Szuka ślepego jelenia.

http://olx.pl/oferta/honda-cbr-125-CID5-IDbS8nD.html#853cffb3f6

Jak ktoś jest zainteresowany to niech poprosi zdjecia tej strony której nie widać.W dodatku w opisie stan bdb.....

I jeszcze gadka że właściwie sprzedany i ktos już ma jutro przyjechać....

5 sekund ogladania i zostawiłem go ze słowami: to niech go bierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://olx.pl/oferta/suzuki-bandit-650-CID5-ID79N2W.html#2c58abdbf9

Uwaga -złom totalny
Kolektor wydechowy na 1,2 cylindrze wgięty.
Lagi przednie prostowane, wygląd okropny, groża urwaniem.
Motocykl miał powazny dzwon.
Oprócz tego pomalowany cały jakby pedzlem.
Sprzedający twierdzi że motocykl kupił w takim stanie od handlarza (nie wiedzac nic o przygodzie)
Prawdopodobnie była to wersja "S" sadzac po tym że ma slady po stelażu z czaszy.
181426005_2_644x461_suzuki-bandit-650-do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie polecam a przynajmniej nie za te pieniądze:

http://olx.pl/oferta/honda-cbf-600-s-gwarancja-oryginal-kufer-serwis-CID5-IDcqElt.html#b79617fb22

Oglądałem go jeszcze w listopadzie 2015r. i widać że się nie myliłem bo dalej wystawiony. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym ogłoszeniem to od razu do przebiegu niech doda 100tyś jak nie więcej. Motocykl Hondy a tarcze przy przebiegu 33tyś na granicy podanej przez producenta. Nie ukrywam że były dobrze stoczone bo pod ręką rant nie wyczuwalny ale ja pojechałem ze śrubą mikrometryczną i obie miały w granicach 3,6-3,7mm. Chłopaki się postarali bo do sprzedaży zainwestowali w cały kompletny napęd który wyglądał co by dopiero wymieniany. Zacinał się przełącznik kierunkowskazów. Nie będę się tu rozpisywał o estetyce ale jak odpaliłem silnik to się przeraziłem. Na wolnych trochę kosz sprzęgłowy było słychać ale przy próbie dodania gazu wszystko dzwoniło. Cały kompletny serwis trzeba robić. Zawory klekotały jak w dieslu a łańcuch rozrządu dzwonił jak dzwonnica w niedzielę. To wszystko mnie zniechęciło do jazdy próbnej. Na początek trzeba wsadzić jeszcze ze cztery patole żeby jakoś to się sprawowało. Na dzień dobry trzeba doliczyć jeszcze opłaty związane z rejestracją. Piszę szczerze ale szukajcie motongów przez dobre fora motocyklowe i na tej podstawie przed oględzinami poznacie całą przeszłość motocykla. Nawiązując do podanego ogłoszenia to znalazłem taki sam model i nawet z tego samego rocznika tyle że wyposażony był jeszcze w ABS, gmole, akcesoryjną szybę, deflektor w stanie kolekcjonerski z udokumentowanym przebiegiem 60tyś gdzie każdy element wyglądał lepiej niż ww. egzemplarz i sfinalizowałem zakup za taką samą kwotę jak w ogłoszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Honda CBF125 rok 2010, VIN: ME4JC40A0A8022542

Po spotkaniu z Kia K2900, którego kierowca ścinał zakręt w pewne sobotnie popołudnie...

Efekt: połamane plastiki, naruszona rama, połamane lagi.

Przeznaczona do kasacji przez Ubezpieczyciela.

Zakupiona przez handlarzy z okolic Bielska / Żywca

 

Nie przypuszczam żeby ktoś z tego grona próbował zakupić w przyszłości ten motorek ale... gdyby... ;-)

20160216_152015.jpg

20160216_152030.jpg

20160216_152113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja "przygoda" z nieuczciwym sprzedawcą. Najpierw link do aukcji a niżej opis oględzin:

http://olx.pl/oferta/yamaha-fazer-fz6-600-lift-2008-CID5-IDeeGUD.html#473890fc69

Moto z UK zarejestrowane już u Nas.
Przede wszystkim to sprzedający kłamie. Bo na pewno bym się nie wybierał go oglądać gdyby mnie nie okłamał przez telefon co do rzeczy o które pytałem. Mianowicie poza wieloma innymi pytaniami, oczywiście padło pytanie czy moto miało jakieś przygody, czy trzeba coś przy nim robić, czy był malowany, czy jest rdza lub czy są zaśniedziałe elementy od spodu. Na każde z tych pytań dostałem odpowiedź że wszysto jest w porządku, rdzy brak, lakier idealny itd.
Kiedy dojechałem na miejsce 2,5h drogi z Kielc okazuje się:
Motocykl przewrócony na obie strony.
Prawa szlif, lewa raczej przewrotka tylko.
Czasza z prawej przy baku popękana i częściowo (mały element) wyłamana. Brakuje wyłamanego kawałka. Nie chce wejść w zaczepy łączące z wypełnieniem ani z prawej ani z lewej strony. Bak zarysowany przez czaszę do blachy i tam już pordzewiały. Ok 1 cm z każdej strony. Zadupek prawy pęknięty prawie od góry do dołu i przytarty. Ciężarek kierownicy z prawej lżej, z lewej bardziej przytarty. Zadupek lewy przytarty nie popękany. No i co przelało czarę goryczy, to wgnieciony bak tuż przy znaczku. Wielkość ok 5cio złotówki. Strona prawa. Lusterka porysowane oba. Pod spodem oczywiście zardzewiały. Tak samo większość śrub.
Przebieg wygląda na prawdziwy. Sprawdzałem w na odpowiedniej stronie i przeglądy MOT pokrywają się z tym co pokazuje licznik. Klocki , tarcze dobre, napęd jeszcze też całkiem dobry stan. Opony ok. Na dwa sezony na pewno starczą.
Technicznie nie ma się do czego przyczepić...
to by było o plusach.
Dzwonię do sprzedającego bo nie było go na miejscu, że powinien mi zwrócić pieniądze za dojazd ze względu na nieprawdę o stanie motocykla co słyszę? Że tam nie ma nic do robienia. Że to jest motocykl a nie samochód. Że plastiki popękane i porysowane to przecież jest nic. Na wgnieciony bak nie miał argumentu, a na rysy na baku od czaszy powiedział że to nie prawda. Że tam nic nie ma... Tak więc motocykl oczywiście nie kupiony.
Wiem że oglądały go już dwie inne i różne osoby i też się nie zdecydowały. Już wiem dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.03.2016o14:02, radekxr3 napisał:

Honda CBF125 rok 2010, VIN: ME4JC40A0A8022542

Po spotkaniu z Kia K2900, którego kierowca ścinał zakręt w pewne sobotnie popołudnie...

Efekt: połamane plastiki, naruszona rama, połamane lagi.

Przeznaczona do kasacji przez Ubezpieczyciela.

Zakupiona przez handlarzy z okolic Bielska / Żywca

 

Nie przypuszczam żeby ktoś z tego grona próbował zakupić w przyszłości ten motorek ale... gdyby... ;-)

20160216_152015.jpg

20160216_152030.jpg

20160216_152113.jpg

Jeżeli rama nie jest krzywa - to mozna sie pokusic o naprawę poprzez wymiane uszkodzonych elementów.
Warto rozróżnić pojęcie złoma spawanego z 2ch a pojazd który nadaje sie do naprawy.
Ważne by była informacja o wykonanej naprawie i odpowiednia cena ( np utrata wartości naprawianego pojazdu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DANVIELD napisał:

Jeżeli rama nie jest krzywa - to mozna sie pokusic o naprawę poprzez wymiane uszkodzonych elementów.
Warto rozróżnić pojęcie złoma spawanego z 2ch a pojazd który nadaje sie do naprawy.
Ważne by była informacja o wykonanej naprawie i odpowiednia cena ( np utrata wartości naprawianego pojazdu)

O kurde, a kaj takie informacje dają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
O 31.03.2016 o 15:28, syku napisał:

http://olx.pl/oferta/suzuki-gsr-750-przebieg-600km-raty-transport-CID5-IDeFTMN.html#eab0fff642

cytuję kolegę z PBC: "TO JEST STARY MOTOCYKL //. Ten, ktory na moich oczach sie rozlecial przy wypadku, ten co mial wyrwany blok silnika, skrecone i zgiete lagi itd. UWAGA MINA"

 

Wygląda na nówkę sztukę:o Na gwarancji:o  przebieg 600km dużo nie pojeździł 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/suzuki-gsr-gsr600-suzuki-gsr-600-prywatny-dodatki-czarny-mat-ID6ykrln.html
Może nie do końca trup ale:
Lampa przednia wygląda jakby nurkowała w stawie ( syf jakby z rzeki)
Urwany element wahacza z prawej strony,
Tarcza hamulcowa tył - na śmietnik
Z lewej strony zeszlifowany lakier na wahaczu.
Ogólnie motocykl strasznie styrany, wyglada jakby miał 120 tys km
Porysowany zbiornik, stacyjka.

Leżał na prawej stronie - przerysowany prawy zadupnik, crashpad.
Na zdjęciach wygląda super - niestety na zywo po prostu doznajesz szoku.
Wart max z 8 tys zł.
829380607_1_1080x720_gsr600-suzuki-gsr-6
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://allegro.pl/yamaha-fz1s-i6132623625.html

Dużo tego, więc może w punktach:

1. Czasza wymieniania na dodatek niespasowana, co już widać na zdjęciach(prawa strona) dodatkowo wszystkie kable pod czaszą klejone najtańszą taśmą klejącą.

2. Pokrywa zaworów ściągana silikon aż wychodzi na boki na łączeniu z blokiem (przejechane 6 tyś).

3. Amortyzator tył uszkodzony, powyginany.

4. Właściciel twierdzi, że opony od nowości niezmieniane, a założone są dwie inne. Klamki wymienione na akcesoryjne (właściciel nie potrafi powiedzieć, dlaczego są zmienione).

5. Może się czepiam, ale zaciski hamulcowe też całe uwalone jakby motocykl miał kilkanaście tysięcy przebiegu, a nie sześć.

Więcej już sobie darowałem, bo szkoda było czasu.

Ogólnie właściciel twierdzi, że taki kupił, na takim jeździł i sprzedaje, bo kupił Hayabuse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://otomoto.pl/oferta/suzuki-gsx-r-piekny-piekielnie-szybki-k9-zx10r-r1-r6-zx6r-cbr-super-cena-ID6ylly3.html

gość kupił go chyba w tym roku,jak twierdził oddał do mechanika który zaliczył na nim szlifa,stąd te owiewki,przednie koło ma za blisko plastików,chłopaki objechali gościa na pewnym forum,zorientował się co jest grane i postanowił go puścić,to tak na szybko co dalej i głębiej to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym masz jak wyglądał po wyjściu z fabryki a na drugim po glebie malowaniu.Jak widać cały jest malowany beznadziejnie,dodatkowo felgi malowane plus koło siedzi zdrowo w pługu.Co przy tej cenie i dynamice motocykla zasługuje na -mina.Z tą cbf to przesada,takie motocykle są do naprawy.Xj też przesada skoro nie wiadomo z czego to jest a naprawa może być tania i prosta.

Z kumplem oglądaliśmy kiedyś z750 z taką tarczą jak ten gsr.Był tani,jechał całkiem spoko ale przebieg musiał mieć kosmiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.