Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Uwaga "trup - mina"


Krzychoo91

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 658
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No i co z tego że malowany, malowanie elementu jeszcze o niczym nie świadczy, może ale nie musi. Być może właściciel był pedantem i pomalował zbiornik bo mu się porysował od zamka w spodniach czy też od guzika w kurtce. Myślę że ten temat powinien być naprawdę o trupach reklamowanych przez sprzedających jako igły. Jak będziemy bardzo drobiazgowi to 90% allegro powinno się tu wpisać a to chyba nie do końca o to chodzi chyba że nie rozumiem idei tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że malowany, malowanie elementu jeszcze o niczym nie świadczy, może ale nie musi. Być może właściciel był pedantem i pomalował zbiornik bo mu się porysował od zamka w spodniach czy też od guzika w kurtce. Myślę że ten temat powinien być naprawdę o trupach reklamowanych przez sprzedających jako igły. Jak będziemy bardzo drobiazgowi to 90% allegro powinno się tu wpisać a to chyba nie do końca o to chodzi chyba że nie rozumiem idei tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie pisze tu o konkretnej maszynie tylko pisze zeby nie wrzucali tu byle czego tylko naprawde miny ,a to ze caly malowany i ma przejechane 5000 tys to oczywiscie jest to dziwne ,co nie zmienia faktu ze po obrazku idzie to stwierdzic ,co innego jak ktos byl zobaczy poznal powod np malowania moto wtedy moze cos powiedziec a nie z fotki bo to bez sensuDla twojej wiadomosci Proximo to nie jestem handlarzem bo takie rzeczy to chyba kazdy wie poza wyjatkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla Ciebie nie jest miną motocykl który prawie cały był malowany a dodatkowo ma klejoną przednią lampę ma przejechane 5000km ( raczej chyba nikt po przejechaniu 5000km nie maluje go b gdzieś tam się zadrapał czy otarł), w opisie aukcji jest bezwypadkowy w stanie idealnym, a Ty mówisz że to nic takiego to już mi Cię szkoda.Nie jadę prawie 400 km po to żeby się przekonać że opis nie pokrywa się z rzeczywistością.Sam jesteś handlarzem że tak się dobrze orientujesz w temacie ??Po to jest ten temat, żeby opisywać swoje niemiłe doświadczenia i uświadomić innych o nieuczciwości sprzedającego, nie chcesz go czytać to nie czytaj.Może jesteś na tyle znawcą motocykli że jak popatrzysz to już wiesz wszystko.Jest na forum wiele osób które nie znają się dobrze na motocyklach, nie wiedzą na co mają zwracać uwagę przy zakupie, od których elementów mają rozpocząć oglądanie żeby stwierdzić czy wszystko jest ok.Może nie mają kasy na to żeby dołożyć i wziąć ze sobą dobrego mechanika który im pomoże w ocenie stanu technicznego motocykla.Bardzo często przeznaczają na zakup upragnionej ukochanej maszynki ostatnie grosze, kupują są szczęśliwi i to jest w tym piękne bo to jest upragniony ukochany motocykl który należy tylko do nich.Właśnie po to jest ten temat, jeżeli ktoś już się nadział na ogłoszenie które nie pokrywa się z rzeczywistością pisze o nim żeby następni nie popełnili tego samego błędu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha FZ6 N. 2005 13500 PLN. Stoi w Ratce w Mikolowie. Wg ich opisu moto ma przejechane jakies 30k km, niestety wyglada jakby zrobil conajmniej 2-3 razy tyle. Ladny jest tylko tak z odleglosci 5 metrow i na zdjeciu.... Przednie tarcze wyjechane na srodku, jakby ktos jezdzil bez klockow - taki rowek , zbiornik malowany, obie strony poobijane, zbiorniczek na plyn ham. przejechany, kola poobijane. Podobno juz slychac rozrzad (pisze podobno, bo nawet go nie odpalalismy, tak nam powiedzial sprzedawca). Ogolnie nie polecam nikomu... Gosc, ktory ze mna moto ogladal, stwiedzil ze lepiej sie za to nie brac, a on wie co mowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby stwierdzic ze nie bite moto na zachodzie jest drozsze niz u nas nie trzeba byc handlarzem tylko troszke sie orientowac w temacie. Top jak moto ma najechane 5000 km to nie moglo miec parkingowki ze czasza pekala i sie zarysowala paskudnie. Chyba jeszcze bardzo malo w zyciu widziales skoro tak piszesz.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz nie mówię o tym przypadku tylko ogólnie, być może ten model który oglądałeś to była ewidentna wajcha. Zdarzyło mi się kiedyś przewrócić VFR na parkingu jak ją podniosłem to wyglądała jak po szlifie i była całą do malowania, motocykl 2007r. i co też koleś ma w ogłoszeniu pisać że wypadkowy motocykl bo się na parkingu przewrócił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna cbr f4 2000r z Radlin kolo Rybnika karbonowe dodatki, wydech Leo vincihttp://moto.allegro.pl/show_item.php?item=...82+wys%C5%82any.100% bezwypadkowy wiec poprzedni wlasciciel muslał uwielbiac tylko czarny kolor i nienawidził naklejek wiec zadnej na nim nie ma, nie wiem tez jakim cudem z przebiegiem 24000 motocykl moze nie miec oryginalnych tarcz hamulcowych. MAM JESZCZE JEDNA SUGESTIE DOTYCZACA TEGO DZIAŁU ZE WZGLEDU NA FAKT WYGASANIA AUKCJI, POZA WKLEJENIEM LINKU WPISUJCIE W POSTACH TEZ DANE MOTOCYKLA,KOLOR, SKAD JEST, JAKIES CHARAKTERYSTYCZNE CECHY/WADY ZEBY MOZNA BYŁO ROWNIEZ POZNIEJ USTRZEC SIE TAKICH SPRZETOW A JEB...NI OSZUCI MIELI SIE TRUDNIEJ ICH POZBYC aha tak na marginesie było by rowniez fajnie gdybyscie nie zasmiecali tego tematu wlasnymi komentarzami jezeli nie dotycza one wad motocykli. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest poruszana również kwestia prawdomówności sprzedawcy. Jeśli ktoś mówi że igła bezwypadkowa, a się okazuje że szpachlowana rzeźba jakaś, to raczej ukrył on jeszcze wieeeeele innych wad, których niestety możemy tak szybko nie odkryć. Jeśli przyjeżdżam oglądać "bezwypadkowy igła 30kkm" motocykl który wyraźnie miał szlifa, to nawet sprzedawce nie biorę na poważnie - cfaniak i krętacz, więc nara !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na mój nowy nabytek:http://www.bikepics.com/members/01baca10/07gsr600/rok 2007, wg papierów modelowy 2008. W tym roczniku nie było takiego koloru chyba w ogóle nie było). Dowiedziałem się o tym dopiero jak sprowadziłem moto z Francji (był po lekkim dzwonie, ale takiego właśnie szukałem, więc nie o tym). Może francuzowi nie podobały się kolory moto jakie wychodziły w tym roczniku????, a zależało mu na tym modelu. Nie wiem, ale pomalował go całego. Jak ktoś maluje nówke moto w calości na inny kolor to tylko chyle przed nim czoła. Gość wiedział czego chce i w rzaden sposób nie dyskwalifikuje go przed zakupem.PS. A ja dzięki temu m am jedyne takie moto w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was gorącą prośbę. Na dobrą sprawę jestem początkujący w temacie motocykli, ale bardzo chcę się uczyć - jeśli piszecie, że z maszyną jest coś nie tak (choćby nie wiem jak oczywiste to było), piszcie też, dlaczego tak uważacie. Bardzo bym chciał się dowiedzieć na co patrzeć i nauczyć się dostrzegać takie detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was gorącą prośbę. Na dobrą sprawę jestem początkujący w temacie motocykli, ale bardzo chcę się uczyć - jeśli piszecie, że z maszyną jest coś nie tak (choćby nie wiem jak oczywiste to było), piszcie też, dlaczego tak uważacie. Bardzo bym chciał się dowiedzieć na co patrzeć i nauczyć się dostrzegać takie detale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak do kazdego szczegoliku bedzie sie kazdy "dopiepszal" tak jak tu niektorzy pisza to najlepszym wyjsciem bedzie kupno nowego motoru.Chodzi o to aby wrzucac tu motory ktore sa MOCNO podejrzane lub ewidentne zlomy ktore nie warto kupowac a nie te ktore mozna jeszcze naprawic.Jezeli jest cos do naprawy to tez piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.