Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

motor dla kobiety :)


kinia:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie zakupu motocyklu dla poczatkujacej kobiety. Chciałabym jakiś sportowy tak do 5-6 tysięcy. Zastanawiam się nad 500-600tkami ale nie wiem czy poradziłabym sobie, jak tak to jaki model? Na początku myślałam o 125, ale wyczytalam,że szybko się nudzi . A może jakaś 250? Dziękuję wszystkim z gory za odpowiedzi . Kinia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accord - on to zawsze kobietę obroni :D

Cena 5-6 tys. trochę niska jak na dobrego sporta. Motocykl zawsze można jeszcze obniżyć różnymi metodami. Ja na początek szukałbym w tej cenie sprawnego motocykla, a po sezonie zawsze można zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność zależy od tego co masz w głowie :)  "Uszkodzić" można się nawet na 50.

Na pewno nie bierz 125, bo szybko się znudzi.

Z tego co piszesz to ma być sport.

Ja bym leciał coś z Hondy CBR 600. 

Łatwe w obsłudze, w razie czego dużo części i tanio.

Szybko się nie znudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko szkolone ,doslownie rece opadają.Tak w nawiasie (jest to forum slaskich motocyklistow albo forum wiejskich filozofow ?) dajcie na luz i trzymcie sie tematu.Jak ktos pyta wypadalo by odpowiedziec a nie bombardowac Nowych w temacie.Nie ma glupich pytan tylko sa glupie odpowiedzi!

 

Cytat.

motor masz w pralce..' :D


 

Co do tematu:Jak masz poukladane to i 600 dasz rade.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał suzuki sv650 bo się w budżecie zmieścić.Dodatkowo masa i gabaryty motocykla nie są duże.Podstawowe pytanie z jakim gabarytowo motocyklem będziesz się czuła komfortowo.

Pojemność 125 jest trochę dla wielu kontrowersyjna ale u mnie cbr125r 2 lata jeździła i spełniła swoje zadanie,można szukać yamaha yzf125.

Jeśli chcesz 250 to jest za mało gotówki na sporta.Dopiero od 2010 wyszedł sport o pojemności 250.Jest to cbr250 i 10 tys trzeba mieć na taki motocykl.Wielu osobom bardzo szybko się nudzi.Można kupić ninia250 która jest trochę tańsza ale u mnie odpadła bo jest masa mocno wysłużonych.Za wielkiego wyboru nie ma.Cbr600 za wielka za ciężka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko mnie jest GPZ  - http://olx.pl/oferta/kawasaki-ex500-gpz-zamienie-na-skuterka-nie-hinczyka-CID5-ID92CDh.html#dd253940d1

 

Znam właściciela ułożony chłopak. Moto raz widziałem a znawcą nie jestem więc się nie wypowiadam.

 

Cena przystępna a sprzęt w sam raz jak na pierwsze moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem raz z dziewczyną, która posłuchała ludzi i na pierwsze moto kupiła Yamahę XJ600. Po paru przewrotkach sprzedała, kupiła coś lekkiego i po sezonie/dwóch dopiero szuka czegoś w górę. Nie oszukujmy się - sami zaczynaliśmy od MZtek etc, na których opanowywaliśmy podstawy balansu motocyklem i pierwsze wywrotki.

Odpowiadając na pytanie -> odradzałbym duże motocykle, na początek coś lekkiego i z niskim siodełkiem. Jeśli nie przeszkadza mała moc, to nawet 125, które relatywnie łatwo odsprzedasz - jest duży popyt na rynku. Ale musisz być zdecydowana i wiedzieć, że nauka jazdy na motocyklu trwa dłużej niż te parę godzin na kursie....

XJ600, nawet Suzuki GS600 po zatankowaniu do pełna ważą 200kg i więcej. To może być sporo dla kobitki.

Taki Kawasaki Ninja 300 (wiem, nie ta liga cenowa) gotowy do jazdy to 170kg

Yamaha YZF R125 -> gotowy do jazdy poniżej 140kg (tylko jest wysoki, ale można obniżyć na kościach)

To tyle w kwestii sportu, może jednak mały czopperek / cruiserek? Albo naked bike.... byle lekki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Śląsku są Gladiusy na egzaminie. Ostatni egzamin w listopadzie w Rybniku, deszcz i chłód. Kobieta jedzie motocyklem w "szybkim slalomie" prawdopodobnie na drugim biegu, pokonuje slalom z prędkością może 25km/h. Do bramki wyjazdowej dodaje gazu, aby wyrobić się ze średnią 30km/h. Motocykl traci przyczepność, poślizg.

Maszyna nie nadaje się do jazdy, kierowca nie nadaje się do jazdy.

Tak oto osoby z olejem w głowie opanowują sześćsetkę.

 

GS 500 gotowy do jazdy nie przekracza 200kg:

 

169 kg (373 lb) (GS500E)[10]
174 kg (384 lb) (GS500)[11]
180 kg (400 lb) (GS500F)[12] (dry)
193 kg (425 lb) (GS500)[1]
199 kg (439 lb) (GS500F)[2] (wet)

 

 

 

P.S. 

Motor:

1. silnik do przetwarzania energii elektrycznej w energię mechaniczną

2. potocznie o motocyklu
3. potocznie: coś, co pobudza do działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SV 650 kiepski pomysl na pierwsze moto  V-ki  przy  gwaltownym zmiejszeniu  gazu  mocno wychamowywuja,  teraz sytuacja  ostry zakret   niedoswiadczony kierowca  przestraszy sie  zmiejszy mocno obroty  i tragedia gotowa tylnie koło tanczy. Gs 500 cb 500 to  idealne motorki  na poczatkujacych  gabarytami  nie przerazaja lagodnie oddaja moc  a na prostej potrafia pocisnac :), 125 czy 250 nie jest najlepszym pomyslam ciezko potem odsprzedac kiepskie osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.