Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rybnik


onkel pyjter

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś się orientuje czy jest zwyżka ubezpieczeniowa motocykli do 125ccm dla osób prowadzących motocykl z kategorią B?

 

Nie sądzę... Ubezpieczenie motocykla jest robione przez właściciela, właściciel nie musi mieć prawa jazdy, bo nie musi pojazdem w ogóle jeździć.

 

Zachowanie na drodze nie zależy tylko i wyłącznie od kategorii jaką się posiada (3 miesiące jeździłam na nowych przepisach na kat. B) ale przede wszystkim od tego jak człowieka wychowano i jak myśli. 20h kursu i egzamin tego nie zmienią...

 

Luki85, trafiłeś w sedno ... Nawet jakby nie miał żadnej kategorii to możnaby go było spotkać na litrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odniosłem się do ubezpieczenia :)

 

Ale z tego co pamiętam przy pierwszym ubezpieczeniu motocykla musiałem takie dane uzupełnić jak: ile lat już mam prawojazdy, ile jeżdżę, kategotia itd. więc wydaje mi się, że jest to brane przy zniżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odniosłem się do ubezpieczenia :)

 

Ale z tego co pamiętam przy pierwszym ubezpieczeniu motocykla musiałem takie dane uzupełnić jak: ile lat już mam prawojazdy, ile jeżdżę, kategotia itd. więc wydaje mi się, że jest to brane przy zniżkach.

ubezpieczałem tydzień temu pierwsze moto i koleś w CUKu nic nie pytał o to ile jeżdżę, o prawko itd..  

btw.. ostro się zdziwiłem że tylko 170 zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin możliwe. Ja pamiętam swoje pierwsze ubezpieczenie w Warcie i miałem napisane, że jest ono obowiązuję jeśli mam prawko kat.A i mam je przez jakiś tam okres. NIe wiem jak jest teraz, bo tylko przedłużam ubezpieczenie. Też coś koło 180zł płacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imnarielu i onkelu, otóż właśnie chodziło mi o prowadzenie pojazdu osób bez CERTYFIKATU (hej Konrrado ;) ) co może skutkować zwyżką.

Ubezpieczając samochód mamy obowiązek na przykład podać czy osoby z prawem jazdy kat. B mające je poniżej dwóch lat będą jeździć nim. Jeśli tego nie podasz, a jest w OWU, to  ubezpieczyciel się będzie migał od wypłaty jakiegokolwiek ubezpieczenia z tyt. OC.

Ja dla przykładu mam zwyżki na motocykle, bo są przeznaczone do nauki jazdy.

 

Samochody w kierownicą po prawej stronie w Polsce mają dużo wyższe składki.

 

Także nieważny właściciel pojazdu, ważne kto będzie jeździł i czy ten fakt ujawnimy, bo później może być niewesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. mój ojciec ma kat.A a nie jestem pewna czy kiedykolwiek na moto siedział, mój brat ma A a chyba pierwszy raz siedział

Z tego co wiem, to jak ktoś nie ma uprawnień do kierowania pojazdem (np kat. B powyżej 3 lat na 125 ) to ubezpieczenie nie obowiązuje... Tak samo jak w przypadku, gdy osoba nietrzeźwa kieruje pojazdem.

Nie ma u nas ubezpieczenia na kierowcę (a szkoda) ale na pojazd, więc uważam, że nie powinno być zwyżek (pojazdy nauki jazdy czy z kierownicą po drugiej stronie są jednak "wyższego ryzyka").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. mój ojciec ma kat.A a nie jestem pewna czy kiedykolwiek na moto siedział, mój brat ma A a chyba pierwszy raz siedział

Z tego co wiem, to jak ktoś nie ma uprawnień do kierowania pojazdem (np kat. B powyżej 3 lat na 125 ) to ubezpieczenie nie obowiązuje... Tak samo jak w przypadku, gdy osoba nietrzeźwa kieruje pojazdem.

Nie ma u nas ubezpieczenia na kierowcę (a szkoda) ale na pojazd, więc uważam, że nie powinno być zwyżek (pojazdy nauki jazdy czy z kierownicą po drugiej stronie są jednak "wyższego ryzyka").

Nooo i osoba kupująca OC na pojazd w wieku lat 20 będzie miała inną kwotę i osoba w wieku lat 50 będzie miała inną kwotę. Baa, osoba posiadająca dzieci będzie miała tańsze OC od kawalera w wieku lat 20. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dzieci są wymagające :D Dlatego :D

 

A tak an serio to pamiętam przy samochodzie pytanie o miejsce garażowania :D Też miał wpływ na zniżkę :D I to były pytania dotyczące jak często, ile, dlaczego, czy mam garaż itd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dzieci są wymagające :D Dlatego :D

 

A tak an serio to pamiętam przy samochodzie pytanie o miejsce garażowania :D Też miał wpływ na zniżkę :D I to były pytania dotyczące jak często, ile, dlaczego, czy mam garaż itd :D

 

Na pewno to dotyczy OC a nie AC czy innych?

 

 

Nooo i osoba kupująca OC na pojazd w wieku lat 20 będzie miała inną kwotę i osoba w wieku lat 50 będzie miała inną kwotę. Baa, osoba posiadająca dzieci będzie miała tańsze OC od kawalera w wieku lat 20. Dlaczego?

 

No tak jest, ale nadal mówimy o właścicielu pojady, dla którego obliczane są składki, a nie o rzeczywistym kierowcy... 

Ten co nie płaci alimentów też ma dzieci ;-P i go ani nie kosztują ani nie obniżają ryzyka takiego kierowcy, powiedziałabym wręcz, że mogłoby być odwotnie ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak jest, ale nadal mówimy o właścicielu pojady, dla którego obliczane są składki, a nie o rzeczywistym kierowcy... 

 

 

Ale wcześniej pisałem, że zatajenie tego, że korzystają z niego np osoby mające krótko prawo jazdy może być brzemienne w skutkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. jeżeli mnie nikt o to nie pytał to nie zataiłam ... 

 

Zawsze ubezpieczałem motocykle w multiagencji. Dostałem miesiąc temu papier z Warty i już miałem opłacać składkę bez wizyty, ale i tak musiałem się do agencji pofatygować. Mówię pani, żeby od razu machnęła OC na CBFkę, a ona mi liczy 95zł. To ja mówię, że listem dostałem 90zł. Mówię jej, że sobie w takim razie sam opłacę.

Wjeżdżam do domu, a ona mi dzwoni: Panie, ale te 90zł jest bez opcji "nauka jazdy". Motocykl zawsze był ubezpieczany z "elką". Jakbym opłacił świstek, to ani bym nie wiedział, że gdy ktoś przydzwoni to będzie problem!

Mechanikę motocyklową ogarniam, więc przyszedł czas na ubezpieczenia, bo się masz dziś na wszystkim znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.