Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Lampa przestała działać po włączeniu długich świateł (kawasaki er-5)


Kuzuki

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nową lampę do mojej er-5 http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5112202468&ref=last-visited#tabsAnchor

Podłączyłem ją, zapaliłem mijania i świeci, ale jak włączyłem długie to przestało całkiem świecić. Podłączyłem starą lampę i to samo, ani mijania, ani drogowe nie działają.

Stara lampa ta oryginalna, to taka okrągła na 1 żarówkę, a ta ma 2 żarówki :ph34r: Dobrze kombinuje :blush: ? Jakiś bezpiecznik jebło czy coś, jak to naprawić i dlaczego tak się stało i co zrobić, żeby zadziałałoo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj bezpieczniki - skrzynka bezpieczników powinna być gdzieś przy akumulatorze.  

 

Zauważ że wcześniej miałeś jedną żarówkę powiedzmy  60W  co przy 12V instalacji daje 5A poboru prądu - bezpiecznik mógł mieć 7,5A.

 

Teraz masz dwie takie żarówki a bezpiecznika jak przypuszczam nie zmieniłeś na mocniejszy.

 

I tak 2x60W daje 120W i pobór prądu na poziomie 10A. W zwiazku z czym zmieniłbym bezpiecznik na większy niż 10A,  bo 10A przy pełnym długotrwałym obciążeniu może się grzać i w efekcie przepalić.

 

 

Edit. 

 

Strona 324 manuala - skrzynka bezpieczników.  Ja bym dał o 5A większy niż był założony.  http://users.atw.hu/er5/letoltesek/Kawasaki_ER5_C5_2004_Service_Manual_ENG.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku jest ok, odpala bez problemu i w ogóle tylko ta lampa przestała świecić. Dodam, że pozycyjna dalej świeci bo idzie na innych kablach. Bezpiecznika nie zmieniałem oczywiście, liczyłem, że podłącze wtyczkę i działać będzie  :P

Jutro skocze po robocie do mechanika, może jakąś na szybko mi ogarnie ten bezpiecznik czy coś. Nie dość, że jeździłem z pękniętym kloszem od lampy teraz jeszcze bez świateł :lol:  Jak coś jutro ustalę to dam znać, ale wydaje mi się, że Krzychu dobrze kombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co TY mechanik będzie Ci potrzebny do zmiany bezpiecznika.

 

Na schemacie elektrycznym jest od świateł drogowych i mijania 10A  daj 15A i powinno być OK. 

 

O 5A zwiększa się pobór prądu przy dodatkowej żarówce 60W

 

Edit:

 

Jak masz wątpliwości co do bezpiecznika to Grigorija z Hindenburgu zapytaj - inż. elektryk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D  :D  :D

 

Dobra dobra czytam manula, widzę, że jest tam bezpiecznik 10A. Postaram się jutro wyjąć to i podjadę kupić taki sam tylko 15. Pytanie jeszcze gdzie takie coś mam kupić, w jakimś elektronicznym? :P

A co do mechanika  :lol: no co mogę powiedzieć, na oczy nigdy nie widziałem tych bezpieczników :D jak nie ogarnę tematu to zrobi to ktoś inny :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik w sklepie motoryzacyjnym, w tesco na technicznym, na stacji paliw, 

 

Sprawdź może masz w puszce na tablicy bezpieczników zapasowy. Bo w sklepie chyba  poza motoryzacyjnym tylko komplety dostaniesz.

 

Temat prosty ogarniesz Sam :D

 

Edit. 

 

W elektronicznym też mogą mieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja opanowana winny był bezpiecznik. Skrzyneczka z bezpiecznikami pod siedzeniem się znalazła :D tyle, że bezpieczniki wyglądały troszeczkę inaczej niże ten co zlinkował nfs :P Zmieniłem na 15A i cacy wszystko działa, przy okazji zmieniłem bezpiecznik na kierunkach bo był włożony 20A zamiast 10A. Bogatszy o nowe umiejętności mogę śmigać na moto  :lol: Dzięki Krzychu za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.