Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Bramki na autostradzie


Patryś

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :]

 

Jako początkujący motocyklista, chciałem zapytać - jak powinienem zachować się w kolejce do opłaty myta za autostradę? Tak samo jak na skrzyżowaniach - jechać między samochodami i wepchać się na w okolice początku kolejki? Czy grzecznie stać 3km w korku, wraz z puszkami?

 

Dzisiaj, wracając z Krakowa do Katowic, trochę się spieszyłem, więc postanowiłem pojechać autostradą A4, ruch był niewielki, po max. 5 pojazdów do bramki. Ale często jeżdzę Kato-Krk/Krk-Kato i  z jazdy puszką pamiętam czasami i 15 minut stania w korku... Co robicie w takiej sytuacji?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Powiem Ci, że za dużo po autostradach nie jeżdżę, nie lubię, zbyt nudno. Ale na te kilka razy to specjalnie tam się w rządku nie ustawiałem. Zawsze się jakaś luka na moto znajdzie  tuż przy bramkach ;)

Z burzeniem pozostających w tyle korka się nie spotkałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak faktycznie jest większy korek to cisnę do tego zielonego, staję jak czerwona kreska, nienerwowo przygotowuję sobie kasę i jak jestem gotów to nie było jeszcze sytuacji żeby mnie co najwyżej trzeci katamaran nie wpuścił :) - tylko nie na chama tylko popatrzeć w ich stronę przyjaźnie :)

 

dbdd69f49f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś napiszę jak to wygląda z tej drugiej strony - ja puszką przepuszczam, ale ludziska widać jak nerwowo reagują, gdy ktoś wczęsniej na tej autostradzie ich wyprzedził z prędkością ponad dźwiękową. Więc tak jak pisze vieto - na spokojnie, popatrzeć, machnąć i jechać.

 

P.S.1 Zauważyłęm jeszcze, że im bardziej sportowa maszyna tym bardziej nieprzyjaźnie reagują kierowcy puszek.

P.S.2 Vieto na focie uchwyciłeś chyba mojego sąsiada :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo robię,przecież nie będę stał w korku jak osioł :D   A tak  a propo bramek i autostrad,bedzie dzisiaj zablokowana A4 przed bramkami w str Kato na wys zjazdu na 88,wyciągamy ciężarówe z rowu.Takze jakby kto jechał  to jakos inaczej niech objedzie bo akcja gruba bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Polskich autostrad  puszka i motorkiem czesciej aniżeli by sie komus wydawalo i nie raz stalem na  bramkach ,ale do glowy by mi nie przyszlo  zeby sie cis na przod.Troche kultury musi  byc albo ja cos przespalem  :huh:  i nie narzekaj na polskie autostrady,bez przesadyzmu  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w tamtym roku też sporo po naszych autostradach podróżowałem, ale mam zgoła inne spostrzeżenia. Przy natężonym ruchu (piątki ok. 18.00) to była jedna wielka tragedia na naszych autobanach. Ja nie mam nic przeciwko jak mnie omija kierownik na jednośladzie (w korku, który się ciągnie jak cholera). W końcu po to ktoś kupuję dwa kółka, żeby właśnie poprzeciskać się i być szybciej u celu. Inną sprawą jest jak nie ma korka tylko normalna kolejka (kilka samochodów), która idzie sprawnie ku przodowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motungi powinny mieć możliwość płacenia na tym bocznym pasie dla służb.

wiadomo że jest nas niewiele, więc dali by radę kilka moto na godzinę tym zjazdem obsłużyć.

i tak pchamy  się z reguły, po co więc utrudniać życie, a w innych budzić frustracje?

śmigamy boczkiem, płacimy i znikamy, to wg mnie byłby bajer pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja korzystam z Polskich autostrad  puszka i motorkiem czesciej aniżeli by sie komus wydawalo i nie raz stalem na  bramkach ,ale do glowy by mi nie przyszlo  zeby sie cis na przod.Troche kultury musi  byc albo ja cos przespalem  :huh:  i nie narzekaj na polskie autostrady,bez przesadyzmu  :)

 

moze korzystasz po sezonie wakacyjnym, w wakacje 2014 korki nad morze były na kilometry, weź czekaj 2 godziny w upale przesuwając moto po 4 metry :D

czerwiec 2014 http://nowosci.com.pl/312701,Zeby-zjechac-z-A1-kierowcy-musieli-stac-na-bramkach-w-korku.html

lipiec 2014 http://www.tvs.pl/informacje/viaauto-nie-pomaga-gigantyczne-korki-na-a4-w-gliwicach-zdjecia-korki-przy-bramkach-na-a4-w-gliwicach

 

w sumie nie chce mi sie grzebać i szukac gdzie i jakie korki były, dosc powiedziec ze w lipcu i sierpniu jechalismy ze szwagrem nad morze i ja jechalem dziurami a on sie wybierał autostradami, wyjezdzał ponad 2 godziny przede mną z Krakowa, na miejscu w okolicach Ustki byłem zawsze przed nim jakieś 1/2 godziny.

 

a zaraz potem było to http://auto.dziennik.pl/drogi/artykuly/466402,autostrada-a1-oplaty-beda-zniesione-do-konca-sierpnia-przez-korki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak faktycznie jest większy korek to cisnę do tego zielonego, staję jak czerwona kreska, nienerwowo przygotowuję sobie kasę i jak jestem gotów to nie było jeszcze sytuacji żeby mnie co najwyżej trzeci katamaran nie wpuścił :) - tylko nie na chama tylko popatrzeć w ich stronę przyjaźnie :)

 

dbdd69f49f.jpg

Coś wczoraj przebąkiwali o zmianie przepisów i za postój na strefie wyłączonej jest parę ładnych stówek mandatu. Tak więc trzeba zgłębić temat, żeby nie było niemiłych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepisów trzeba przestrzegać, natomiast mam nadzieję, że szybciej wyciągnę piątaka, niż radiowóz dotrze do mnie przez korek pod bramkami ;)

Napisałem to jakoby przy okazji bo mandacik za to wykroczenie dość spory ma być.

Moim zdaniem zachowujesz się poprawnie stając w miejscu, w którym nikomu nie przeszkadzasz i grzecznie wyciągasz kasę, żeby zbędnego tłoku nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się cisnę do przodu ale nie na sam przód - zostawiam kilka aut i później już grzecznie stoję - dla osoby w samochodzie stanie w korku  w samochodzie z klimą jest dużo mniej uciążliwe niż stanie w pełnym słońcu i pełnym kombiku, kasku i rękawicach trzymajać moto. wydaje mi sie to manewr uzasadniony.

 

pzdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.