Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Opona? - drżenie kierownicy


Oloos

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam nierozwiązany problem, jeszcze z zeszłego sezonu. Wiosną wymieniłem opony. Sklepowe nówki, produkcja połowa 2013, więc nie za długo to leżało gdzieś na półce.

Któregoś dnia zauważyłem, że w zakresie 50-90 km/h po puszczeniu kierownicy ta wpada w wibracje. Drgania w zakresie 2-3 cm, więc nie tak mało.

Pojechałem z tym kołem do wyważenia. Majster przy mnie wrzucił je na maszynę pokazując, że koło jest wyważone. Zonk.

Dla pewności wrzucił jakieś inne koło po spotkaniu z krawężnikiem, które biło, później znów moje - które nie wykazywało prawie żadnych odchyłek.

Koło założyłem - problem nie minął, wibracje są nadal.

Pojechałem do gościa jeszcze raz, po wrzuceniu na maszynę - zero zastrzeżeń.

Postanowiłem zrobić jeszcze jedno doświadczenie. Pożyczyłem koło ze sprzętu mojego kuzyna (akurat ma taki sam motocykl). Przełożyłem je i na jego kole jest git.

Na kierownicy spokój, żadnych niepożądanych objawów. Moje koło na jego Yamie - objawy jak u mnie.

A więc ewidentnie coś z nim jest nie tak.

Majster rozkłada ręce, twierdzi, że on lepiej tego nie wyważy, że mogę spróbować u kogoś innego, ale to nic nie da.

 

Może ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem? Czy winna może być opona? W sensie czy może być jakaś jajowata, źle odlana itp?

Jeśli tak, to czy jest możliwość, że podczas wyważania na maszynie nie można tego nijak zniwelować?

Może macie jakiegoś pewnego na 1000% fachmana od kół, któremu można zaufać i który ma wiedzę, co z tym fantem zrobić?

Bo już nie wiem, czy ten mój fachman to pizda, czy rzeczywiście sprawa jest nie do przeskoczenia

 

Ja wiem, można kupić nową oponę, ale zanim wydam te 5 stów, wolałbym mieć pewność, że w sprawie tej zrobiłem wszystko i że więcej się nie da.

Że muszę ją po prostu wymienić

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem taką reklamację.Akurat to do znajomych więc jeździlem tym motocyklem dla sprawdzenia czy właściciel nie wymyśla.

Dokładnie przejechałem 20m i spowrotem na serwis,zdecydowanie mial rację.Zalożyłem starą i wszystko ok.

Naprostsze najskuteczniejsze rozwiązanie,zamiana na inną i sprawdzenie.

Reklamacja oczywiście pozytywna.To jest tzw wada ukryta opony.Reklamujesz tam gdzie kupiłeś.

Objaw bujanie kierownicy takie jak piszesz.

1 rok gwarancji od daty sprzedazy na paragonie,raczej będziesz musial go mieć.

U nas praktykujemy że nic nie trzeba,zgłaszasz problem i jest działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie na poprzedniej oponie .Przy okolo 100-140 wibracje kiery byly odczuwalne w rakach , a przy wiekszej predkosci "mrowki" byly  w rekach .Powodem bylo nierownomierne zuzywanie (zcieranie) sie opony,tak zwane wyplukanie sie bieznika , albo inaczej wyzabkowana opona. Mimo tego ze miala zaledwie 3 tys.km. przejechane,oczywiscie opona nadawala sie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie odpowiedzi. Spróbuje reklamować, ale wcześniej jeszcze skoczę z samą felgą do sprawdzenia.

Spobuję znaleźć alternatywę dla tego majstra, choć problem z tym jest, nie wszyscy mają te montażowe pasówki dla felg motocyklowych.

Rok temu odwiedziłem właśnie kilku wulkanizatorów, dopiero czwarty z kolei mógł wrzucić to moje koło na maszynę. Reszta nie miała jak go zapiąć.

Jak już będzie pewne, że felga w porządku, zajmę się reklamacją. Btw felga powinna być ok, bo na starej oponce szła ładnie, a nie miałem żadnych przygód.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz przywieść do mnie to wszystko sprawdze i pokażę co jest nie tak,tyle że masz daleko.

W brew pozorom temat nie jest prosty.W dodatku nowe sprzęty mają puste wypory w felgach,jak dasz do prostowania to jest duża szansa że pęknie a prostujący fajnie wdepnie.Tak fela motocyklowa materiałowo i wykonaniem jest dosyć zaawansowana,nie jest to taki zlom aluminiowy jak w autach.Musisz to sprawdzić bo prędkość robi swoje i niesie różne zagrożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, to nie taki kosmos przecież.

nfs, spróbuję najpierw sztuczki z reklamacją.

jeśli to by nie wypaliło, lub było kłopotliwe ze względu na czas/formalności itp, to odezwę się i nie będziemy się rozdrabniać nad ta walnięta oponą, tylko pogadamy o czymś nowym, po prostu o wymianie ok?

na razie bez umawiania się na konkrety, bo nie lubię składać obietnic bez pokrycia, ani fantazjowania, ale jakby co, to będę z Tobą rozmawiał w pierwszej kolejności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o reklamację to trzeba sensownie opisać jakiego typu jest uszkodzenie lub wada,pozaznaczać.Tak żeby to zrozumieli i nie było wątpliwości.

Inaczej masz dużą szansę na pismo-nie stwierdzono wady i nic nie wskurasz.Jak napiszesz bo bije mi kierownica to jest szansa że odeślą na twój koszt albo jeszcze koszt utylizacji :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą reklamacją jest trochę zawsze jak w przysłowiu: "na dwoje babka wróżyła". Dobrze jak będziesz miał gdzieś sprawdzoną felgę z papierem oficjalnym i jeszcze dodaj skan dowodu motocykla, że ma przegląd i jest sprawny. Mam już nie małe doświadczenie z pisaniem takich pisemek i czasem zajmują one z kilka kartek jak nie całą teczkę :D Ale po takiej argumentacji masz duże szanse, że uznają Ci reklamację. Jak co to pisz PW. Coś tam doradzę jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dzięki za zainteresowanie tematem i pomocne sugestie. powiem tylko, że po kilku rozmowach coraz bardziej mi się odchciewa to reklamować. w pizdu z tym ceregieli. tak się mszczą zakupy online. prawdopodobnie skończy sie na kupieniu nowej gumy, tak że nfs, jak tylko się poogarniam bedę się z Toba kontaktował ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.