Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Regeneracja akumulatora kwasowo-ołowiowego.


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Troszku wody dolałem, ten typ podobno elektrolit trzyma między płytkami...może dla tego tam nie widać płynu? Jest już naładowany, wzbudziłem go starym prostownikiem od znajomego. Poczekam aż troche mrozy ustąpią i zobacze jak będzie kręcił motungiem.

Dzięki za porady, a tak na marginesie to dziwne chyba żeby przez ok. tydzień się rozładował w garażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy trzyma między plytkami. jezeli nie bylo nic, a wlałes i nie widac to moze poprostu pękł i gdzieś sie wylewa? Mialem podobną sytuacje ładne lata temu w puszce gdzie ładowanie przekraczało 16 v i rozerwało obudowe zewnętrzną . z poczatku nie skojarzyłem , ale jak posadzka w grazu zaczeła mi ,,kipiec,, wiedzialem z czym to sie wiąze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszku wody dolałem, ten typ podobno elektrolit trzyma między płytkami...może dla tego tam nie widać płynu? Jest już naładowany, wzbudziłem go starym prostownikiem od znajomego. Poczekam aż troche mrozy ustąpią i zobacze jak będzie kręcił motungiem.

Dzięki za porady, a tak na marginesie to dziwne chyba żeby przez ok. tydzień się rozładował w garażu. 

A czy aby to nie jest akumulator typu AGM?

Gdzie elektrolit jest wsiąknięty w maty między płytami?

Żużu 77; Cieszyn; R1200RT '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie panowie - sa dwa typu główne akumulatorów kwasowych te znane nam  dośc długo
- kwasiaki w których elektrolit widac i uzupełnia sie go do okreslonego poziomu
car-battery-3-1.jpg
i tzw AGM w których konstrukcja spowodowała wystepowanie czegoś w rodzaju włókna szklanego miedzy płytami ołowianymi.
7.jpg
Kupując taki akumulator dostajemy do niego odpowiednia ilość elektrolitum, 
która tak naprawde wsiąknie w akumulator i nie bedzie "chlupać" ani pływac w środku.
Minusem tych akumulatorów jest to że zyja ok 4 lata i jest to zwiazane z tym że one tez "wysychają".
Jeżeli będziemy co 2 lata otwierac taki akumulator
i uzupełniac wodą destylowana tak aby cele były tylko wilgotne to pozyje nam max do 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi w akumulatorach AGM, aby jego położenie, nie miało wpływu na pracę

i aby uniknąć wycieku elektrolitu (np.podczas upadku motocykla)

Dnia 4.01.2017 o 10:28, DANVIELD napisał:

Jeżeli będziemy co 2 lata otwierac taki akumulator
i uzupełniac wodą destylowana tak aby cele były tylko wilgotne

A wiesz ile po dwóch latach dolać ml. do jednej celi aby było bezpiecznie?

Tak się właśnie składa,że wiosną mojemu stukną dwa latka (to może właśnie ten moment na dolewkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.