Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

varadero xl1000v sd02 - gdzie czujnik przebiegu?


syku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
potrzebuję wpiąć się do czujnika przebiegu.
mam manuala opisanego jako do XL1000V (w nazwie pliku mam Varadero SD02_Service Manual)
czy może mi ktoś prosto wyjaśnić gdzie jest i jak się do niego najłatwiej dostać (nie chodzi mi o sam czujnik a kabel z jego sygnałem)

Sorki za chaotyczne informacje ale to nie mój motocykla a kolegi, a szukam tego czujnika aby wpiąć się w sygnał który wykorzystuję w olejarce łańcucha.

Mam w manualu opis - ale potrzebuje "łopatologicznego wyjaśnienia" bo nie chcę koledze rozkładać moto na składniki pierwsze (sam jeżdżę na gsxf'ie więc widerko dla mnie to czarna magia)

 

żeby nie było że nie szukałem

Sygnał z czujnika jest identyczny jak w bandicie 0 lub 5V na czujniku przebiegu
Ale jest o tyle lepiej że ten sygnał dostępny jest zarówno przy czujniku jak i przy komputerze (idzie od czujnika do ECU), w bandicie niestety tak nie jest
(sorki za odwołanie do bandita - ale gsxfa to bandit w innej obudowie)
U mnie sygnał z czujnika idzie bezpośrednio do zegarów a na komputerze jest informacja w postaci zakodowanej. We viaderku mogę się wpiąć albo w czujnik albo w kable A4 i B25 (strona 5-21 lub w numeracji stronami 113 strona)

Proszę o wyrozumiałość - mam się dobierać do moto którego nie znam, a może jest ktoś kto podpowie mi coś takiego w stylu: "bandit lewa owiewka pomiędzy bakiem a silnikiem i siedzeniem, czarno-różowy kabel to sygnał)
 
Aby nie było że tylko chcę - za taką instrukcję łopatologiczną ze zdjęciami oferuję układ elektroniczny który sam będę montował który steruje dozownikiem.
Co potrafi obecnie:
pozwala na precyzyjne ustalenie olejenia 0.0 - 9,9 ml/100km z precyzją 0,1ml
dwukrotnie zwiększa olejenie podczas jazdy w deszczu,
będzie jeszcze automatycznie zmieniał olejenie z trybu normal na deszcz (czujnik deszczu)

Do kompletu pozostanie (osobie która mi pomoże i będzie chętna na układ) do zrobienia we własnym zakresie - zbiornik, dysze, zakup dozownika z dwutaktu i zmontowanie do kupy (ja zapewniam część elektroniczną)

To nie jest oferta handlowa w sensie reklamy - wymiana jeden za jeden (jeden układ dla pierwszej osoby która zaoferuje pomoc i poda mi na tacy ten czujnik)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.