Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pasażer/ka wsiada na moto z kufrem centralnym i bocznymi...jak?


DANIELEKiol

Rekomendowane odpowiedzi

Tak żebyście się nie wywalili.Mi np nawet w dużym moto nie przeszkadza jak pasażer jedną nogą zaprze się i wisi całą masą ciała na jednym secie.

Ważne aby częściowo oparł się rękami o moje plecy/barki i abym był psychicznie na to przygotowany.Nie ma szan się wysypać jak jesteś przygotowany że musisz zbalansować motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podchodzi od lewej strony. stawia lewą nogę na podnóżku stojąc dalej na prawej nodze (taki lekki X nogami)

podnosi się na lewej nodze aż nogi się zrównają.

przekłada nogę prawą na drugą stronę - ma do podniesienia może z 50cm - nie przesadzaj, jak ma zdrowe nogi to przejdzie bez niczego.

 

Chyba nie muszę podawać że w tym czasie Ty siedzisz na motocyklu z szeroko rozstawionymi nogami i trzymasz moto aby nie pieprznęło

 

od 3:50 minuty - tylko że nogę przekłada przed kufrem (i nie od strony wydechu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podchodzi od lewej strony. stawia lewą nogę na podnóżku stojąc dalej na prawej nodze (taki lekki X nogami)

podnosi się na lewej nodze aż nogi się zrównają.

przekłada nogę prawą na drugą stronę - ma do podniesienia może z 50cm - nie przesadzaj, ja ma zdrowe nogi to przejdzie bez niczego.

 

Chyba nie muszę podawać że w tym czasie Ty siedzisz na motocyklu z szeroko rozstawionymi nogami i trzymasz moto aby nie pieprznęło

Mi tam jedna laska jak podwoziłem ją do kumpla wskoczyła na moto jak na kunia.Ani się spojrzałem a ta skok i już siedzi.Ja gaz a ta za siodełkiem.Po hamulcach światła i czuję że słoń mnie przygniata.Sety pogubiła,dobrze że nogę gdzieś nie wsadziła.Oglądam się do tyłu a ta trzyma obcas na moim carbonowym micronie....

Kiedyś tez kumpla podwoziłem,jak siadło to 120 kg żywej wagi na fazera to nie wiedziałem czy ruszyć czy od razu zsiąść.Moto jechało jak on chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zapaśnik: Jak Ty to sobie wyobrażasz? masę dwóch osób na jednej stopce?

To się nie da. Chyba że masz stopy mutantki, brak oddzielnych stopek dla kierowcy i pasażera.

Jeżeli kładziesz moto to na stopkę działają dwie siły - jedna pochodzi od ziemi i będzie równa w skali - mniej więcej masie motocykla. Ta siła podnosi podnóżek do góry. od góry masz siłę oporu uwięzionej stopy kleszczonej stopką do seta (albo nie masz tej siły jeżeli stopa nie jest na podnóżku). Twoja masa i kobiety nie ma w momencie kładzenia moto żadnego znaczenia dla stopki

 

Chyba że myślisz o kosie. Ale tego Ci nikt nie poda bo to zależy od tego jaki kąt jest pomiędzy motocyklem a poziomem (im bliższy 90 to mniejsza siła na kosę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam jedna laska jak podwoziłem ją do kumpla wskoczyła na moto jak na kunia.Ani się spojrzałem a ta skok i już siedzi.Ja gaz a ta za siodełkiem.Po hamulcach światła i czuję że słoń mnie przygniata.Sety pogubiła,dobrze że nogę gdzieś nie wsadziła.Oglądam się do tyłu a ta trzyma obcas na moim carbonowym micronie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.