Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wydech Bass


Brataw

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, bez przesady, nie chcę czołgu udawać tylko być słyszalnym przez samochody które wyprzedzam/omijam w korku.

 

To jest teoria? Jaja sobie chłopie robisz? Różne opowieśc? Fajne ci bajery funfle na Twojej wiosce wciskają.

Jebie mi jak wygląda wydech, jebią mi "kuce" mam ich aż nadto i nienawidzę zwracania na siebie uwagi, tak gwoli ścisłości. Nie chce być po prostu zepchnięty z drogi i szukać żeber w rowie.

 

PS na mojej wiosce chopaki piszom* "różne"

A no co ja tam moge wiedziec i co moge miec za doswiedczenie.Dopiero jestem po 50tce, motkami i puszkami legalnie smigam zaledwie od 35 lat a po zatym ze wsi jestem w nogach spie i g...o wiem  ;)
Udanego wyboru zycze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie chce być po prostu zepchnięty z drogi i szukać żeber w rowie.

 

Głośny wydech ci w tym nie pomoże, śmiem nawet myśleć, że wręcz zaszkodzi. Jak będziesz się przeciskał w korku to znajdzie się ktoś kogo to wkurzy i celowo zajedzie drogę. Nie raz miałem sytuacje, jadąc słynną wiślanką w porze powrotów z gór, że jakiś debil słysząc mnie celowo zajeżdżał drogę, czasem nawet drzwi otwierali. Nie wspomnę już o tym, kiedy sytuacja zmusi ciebie do dłuższego postoju obok auta, w którym śpi dziecko. Ja się wkurzę i tyle, ale moja żona gotowa jest wyjść z auta i sprawę załatwić brutalniej.

Jeśli chodzi o wymuszenia z podporządkowanej, lewoskręty itp. sytuacje drogowe, to również lipa. Sam jadąc autem, kiedy nuta w tle leci, klimka chłodzi, czasem jakaś rozmowa wiem, że moto słychać dopiero w momencie kiedy jest obok auta, a to już zdecydowanie za późno.

Tak więc zasłanianie się bezpieczeństwem w tym wypadku to kiepski powód.

 

Oczywiście, fajny sportowy wydech jak najbardziej, po to one są, żeby ludzie zakładali i cieszyli uszy fajnym dźwiękiem.

Jeśli chodzi o konkretną markę, niestety nie doradzę. To Ty sam musiałbyś posłuchać jak chodzą sprzęty na konkretnych wydechach i coś wybrać.

Ja mam wydechy Hurric, ale jest to litrowa V-ka więc i efekty dźwiękowe zgoła inne niż w rzędówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki85 ja zasadniczo staram się nie teoretyzować czy robić z siebie wujka dobra rada,ale to co napisałem jest wnioskami po sezonie na przerobionym wydechu,ty masz serie i wiesz lepiej,jeszcze wciepujesz jakieś kombi,absy i myślenie..nie mam kombi ani absu ale mam czasem wrażenie że to jest forum świętych śląskich motocyklistów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomy nie piłem do Ciebie swoją wypowiedzią, ale jeśli Cię to dotknęło to może i dobrze. Nie jestem święty i sam nie raz piszę, że każdy ma swój rozum itd. itp.... Ale nie rozumiem pewnych mało logicznych argumentacji. Ty napiszesz, że głośny wydech pomaga, a ktoś że przeszkadza i w sumie mamy 1:1. Po co usprawiedliwiać swoje wybory? Nikt tworząc głośny wydech nie robił tego z myślą o bezpieczeństwie, robił to za to tylko z uwagi na fun, osiągi itd.

 

Już nie będę komentował wypowiedzi, że trudno na seryjnym trzymać wysokie obroty dla świeżaka :D Jeśli mam być szczery to czasem mnie też wkurza jak stoi ktoś obok mnie jakimś lytrem i nie mogę w korku okna otworzyć, bo bym wlasnych myśli nie słyszał. Więc bez sensu jest argumentacja kupowania levince, żeby narobić hałasu, żeby być bardziej bezpiecznym na drodze :D Taniej wyjdzie trąbić i mniej to wkurza kierowców i zdrowsze dla uszów. Lepszą argumentacją jest kamizelka i rozumiem, że ludzie zakładają odblaski nie dla lansu, tylko dla bezpieczeństwa.

 

Co do ABS, kombi itd. to był tylko przykład czego to jeszcze ludzie nie wymyślą, żeby czuć się bezpiecznie na drodze, wraz z wyłączeniem mózgu... Pamiętam jak sam wsiadłem pierwszy raz do samochodu z ABS i myślałem, że on będzie myślał za mnie. Okazało się, że jednak nie jest tak jak piszą o jego możliwościach i na całe szczęście wylądowałem tylko na poboczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Brataw zmienił(a) tytuł na Wydech Bass

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.