Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocyklista trenujacy? Ubiór?:D Mile widziane podpowiedzi.


Szafus22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeżeli nie ten dział bardzo przepraszam , ten wydał się najbardziej odpowiadający mojemu pytaniu. :D

 

Pytanie to jest do wszystkich motocyklistów ^_^ Czy robicie jakieś ćwiczenia rozgrzewające czy coś w tym stylu? Jeżeli tak czy te ćwiczenia sa tylko przed jazdą czy nawet w takich sytuacjach jak motocykl stoi :D

 

Następne pytanie jest na temat ubioru. Jakie stosujecie ubranka w dni gorące / chłodne , czy ubieracie spodnie w upalne dni i czy wiąże się to z uciążliwym potem? ^_^ I jakie ubranka sa najbardziej wygodne i mało irytujące a chroniące przed wiatrem i innymi niszczacymi stawy :P

 

Mogą się wydawać te pytania głupie ale chciałbym sie doinformować . z góry wielkie dzieki ! :)  Lewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przestańcie już. Chłopak oczekuje odpowiedzi. 

 

Jak na dworze były upały powyżej 30*C to nie ruszałem się z domu bo nie mam wyjmowanej podpinki w kombiku; jeśli była bardzo pilna potrzeba wyjechania to rozpinałem rękawy i trochę kurtki żeby więcej powietrza wpadało i było ok ale wystarczyło poczekać troszeczkę na światłach i dało się odczuć temperaturę. Przeważnie wieczorami jeździłem bo chłodno, a asfalt i tak ciepły. Jeśli chodzi o zimne dni to grube skarpetki, długie aż na piszczel i do tego koszulka i spodnie termoaktywne pod kombinezon + kominiarka.  

 

Pamiętaj żeby jeździć zawsze w pełni ubrany bo nie znasz dnia ani godziny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lato niekiedy na krótsze trasy (10 km) czy do sklepu to wszystko oprócz spodni (normalne jeansy) ale w tedy też biorę jazdę z rezerwą.

W dłuższe trasy i do bardziej agresywniejszej jazdy ZAWSZE pełny strój niezależnie od pogody. Zawsze możesz prubować ogrzać się na silniku na światłach gdy jest zimno (przynajmniej ręce) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lato niekiedy na krótsze trasy (10 km) czy do sklepu to wszystko oprócz spodni (normalne jeansy) ale w tedy też biorę jazdę z rezerwą.

W dłuższe trasy i do bardziej agresywniejszej jazdy ZAWSZE pełny strój niezależnie od pogody. Zawsze możesz prubować ogrzać się na silniku na światłach gdy jest zimno (przynajmniej ręce) :P

Kolego ZAWSZE - wydaje mi się, że znaczy zawsze. Zawsze nie ma rozgraniczeń na 10km trasy lub dłuższe. ZAWSZE należy się ubierać.

(edit: w ciuchy motocyklowe of course luki85:P )

 

Ja autorowi wątku proponuję na sam początek się ubrać byleby było motocyklowo, kurtka, spodnie, buty. Potem sam będziesz wiedział jakie masz potrzeby, jaki styl jazdy preferujesz, czy skóra, czy tekstylia itp itd. 

Co więcej, mimo, że mam dopiero sezon za sobą uważam, że nie ma uniwersalnego ubioru na wczesną wiosnę, środek lata i jesień. Zawsze są jakieś ustępstwa lub dwa komplety ubrań :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciepłe dni - ZAWSZE mam na sobie ubranie, w zimne -tez ZAWSZE mam ubranie :D Więc ubrany jestem ZAWSZE :)

 

P.S.1 Chyba idzie zima, bo się ciekawe tematy pojawiają, które są wałkowane od lat :) Jakie ubrania mnie irytują? Te drogie :)

P.S.2 Przy +30degC jak jadę do sklepu to mam kask i rękawice. Jeśli mam okazję odkręcić to komplet (jeans, skóra, kask, rękawiczki i buciory) - kontroluję klimatyzację prawą dłonią :)

P.S.3 Jak jest zimno to ubieram się ciepło. Tylko czasem ubieram kożuch, ale nie jest wygodny

P.s.4 Ćwiczenia - rozgrzewa mnie najczęsciej adrenalina jak spieprzam przed policją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.