Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fjr 1300 proszę o ocenę


Erniok

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam na oku taki motocykl. Prosił bym Was o rzut fachowym i chłodnym okiem (bo trochę się napaliłem :D )  i o ocenę, co o nim myślicie.

 

Moto jest z 2002 roku (był malowany, ale ponoć plastiki nie były spawane czy klejone)

Przebieg nieco ponad: 80.000 km.

Cena już po negocjacjach to 14200 zł

 

Tutaj trochę zdjęć:

https://picasaweb.google.com/104697703306348621813/15Pazdziernika201402#6070458911625596994

 

 

 

Wady:

1)

wgniotka na tłumiku

kufer_L.jpg

 

2)

Dyfer trochę brzydko wygląda:

11.jpg

 

Przy wypełnieniu jest delikatne pęknięcie przy śrubie mocującej:

d9922dd714085432med.jpg

 

Zalety:

 to bogate wyposażenie, które wyceniam na jakieś 2,5 do 3 tyś

  1. Handbary
  2. Osłony na nogi
  3. Akcesoryjna wysoka szyba + oryginalna
  4. kufry boczne + centralny
  5. Gniazdo zapalniczki
  6. Grzane manetki
  7. Osłona Chłodnicy

Jak uważacie, warto ?

Na co zwrócić uwagę przy oględzinach ?

Może jest ktoś z okolic Gliwic, kto chciał by pomóc w oględzinach za browara ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tą sobie zerkniesz,czy jest jakiś haczyk

http://olx.pl/oferta/yamaha-fjr-1300-abs-super-cena-CID5-ID6CNYJ.html

Dzięki, ale mi bardziej chodzi o opinie co do tego motocykla, którego zdjęcia zamieściłem (bo w sobotę mam go oglądać na żywo) :rolleyes:

Myślicie że moto wart tej ceny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erniok... 

Po fotach widze ino sporo utlenionego aluminium,  przebieg te 80 to silnik powinien byc w tym moto ledwo co dotarty nie zdziwiło by mnie 180 a nawet wiecej.

Trza jechać pomacać popatrzeć pod plastiki posprawdzać luzy posłuchać serducha itd przejechac sie jak to z kazdym moto bywa.

 

W FJR czasem słychać klepiacy wtrysk ale to nie jakaś wada dyskfalifikujaca moto. 

Trzeba patrzeć po ramie czy nie spawana bo bywa róznie.

 

Po fotach widze wymienione kierunki na akcesoryjne ( osobiscie mi sie nie podobaja)  wydechy lekko pokancerowane, moto mogło miec jakaś parkingowke bo po szlifie wydechy prezentuja sie duzo gozej. 

 

Jedz ogladaj słuchaj nikt za ciebie tego nie zrobi, ewentualnie moze wspomoc fachowym okiem i zimna kalkulacja 

 

 

P.S.

luknij dobrze na dyfer bo coś widza ze sie poci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam pare punktow:

1. Dlaczego malowany? Polamane plastiki sie klei lub... kupuje z rozbitka i maluje. Dlaczego ten byl malowany? Sprawdz...

2. Przebieg 79 tys..jak cena w sklepie :-P

3. Koncowki kierownicy nieoryginalne - szlif?

4. Oslona chlodnicy - sprawdz czy nie maskuje uszkodzen pod spodem. Muchy nie wyginaja chlodnic ;-)

5. Handbary akurat w fjr sa zbedne i szpeca, ale to kwestia gustu

6. lagi z przodu chyba ciekna... zerknij

7. Te pekajace oslony przy srubkach to wynik nieumiejetnego traktowania, zdarza sie

8. Cena... trzeba ocenic stan motocykla, ktory raczej ma pare otwartych punktow, pytanie czy one sa do zaakceptowania przez Ciebie. Ja osobiscie wole wiecej zaplacic za lepszy stan i miec spokoj.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne uwagi.

 

Tak dyfer miał małą nieszczelność i pocił się, ale to już obecny właściciel zrobił w serwisie.

Wymienili uszczelki.

 

Jest może w Gliwicach jakiś serwis gdzie w sobotę obejrzeli by motocykl..

Ogólnie to co radzicie w tej kasie szukać dalej ?

Trochę szkoda bo moto ogólnie mi się podoba, no i czarne rzadko się trafiają <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak to ujac ?!? ... 

Byłeś ogladałeś na zywo? Nikt za ciebie decyzji nie podejmie. 

Wrazenia na zywo weryfikuja duzo niejasnosci. 

Moje zdanie na temat tego moto znasz.

Być moze jest warta tej kasy jesli niczego sie wiecej nie doszukasz i nie bedzie tuszowana jakaś fuszera. 

 

Niestety ale im bardziej sie człowiek napali tym wiecej traci.... Tu musi byc zimna kalkulacja.

Moto kupuje sie sercem ale jak sie nie ma do tego głowy to bierz kogoś kto na to popatrzy bez emocji nabycia nowego sprzeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe na żywo jeszcze go nie oglądałem..

 

Motor jest ponad 500 km odemnie w jedną stronę, co dla mnie jest trochę kłopotem, bo akurat teraz nie mam tyle czasu, żeby tam pojechać, skończył mi się już urlop.

A w łikendy tak się składa że też mam co robić

Ale właściciel powiedział, że może do mnie przyjechać za 200 zł, czyli umówili byśmy się 14500 zł za moto +200 zł za dojazd. 

Tak kwota 200 zł wydaje się ok, bo gdybym to ja do niego jechał, to też by mnie to podobnie kosztowało.

 

Dla tego jeśli założyć, że przy oględzinach na żywo. W motocyklu nic tam nie wyjdzie podjrzanego, to czy warto go brać.

Czy lepiej sobie odpuścić i w tej kasie lepiej jeszcze poszukać, aż może trafi się coś lepszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe na żywo jeszcze go nie oglądałem..

 

Motor jest ponad 500 km odemnie w jedną stronę, co dla mnie jest trochę kłopotem,

Ja bym nie brał. Za swoją dałem 3 lata temu ponad 19kpln, a jest w oryginalnym lakierze, w super stanie.

Do dzisiaj zapewne trochę staniały. 14,7 kpln za motocykl malowany, z pogiętym każdym wydechem, robionym kardanem, pewnie po przygodach.... wolałbym dozbierać te 2 lub 3 kafelki i kupić naprawdę w fajnym stanie. A da się takie znaleźć. W FJR dużego przebiegu nie ma się co bać.

Różnica w cenie tego egzemplarza i fajnego to 2 komplety opon - chyba nie warto iść w złomka?

Kupując na wyjeździe lub w układzie jak z gościem jesteś niejako pod presją - masz mało czasu na oględziny, i podejmij tu decyzję... zapewne myślisz, że to jakaś okazja, ale osobiście mi na taką nie wygląda.

Jak pytasz o poradę, to Ci daję - znajdź jakieś moto w okolicy i na spokojnie, z mechanikiem obejrzyj. A jakbyś się wahał, zawsze możesz wrócić za 2 dni, bo nie masz daleko...

Powodzenia i chłodnej głowy przy zakupie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.