Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat.

Przecież musisz mieć w miarę nisko jakieś wkręty, czy punkty mocowania.No niby tak.

Ewentualnie pod reflektor między błotnik przedni.Moze sie okazac za ciasno.

85z5bA7_QS1sPr0hzV6FcOfQVvLjGThsWow-hzCUmq3ALNxsgLsXROn5nz_gfucvFDeLoiPC-lwpkJ5QUA7V2gNEIOQZMkXOf84fPndijCiecVb9NRZBQnoCyQSyChn3i5MXRA4LFRCVNcQG1yWDtxyo489NnYstv5gkfCeILv3rD8tekDuUP9Fd8GwT0hm1EdvOufZPNO5WLO58-26f_togY9EpMbJQKE1cWxdXSWjDAH0jlvwSqU6eMUgjC1GrAQXWhivyZmS4TSosG44pkiUv3H1f2Iz4xoe1ZQQYMSoasXj4m1Sp2cizHpSkDLi0eBTMFr_GNnMOPxjgvLjMEKV77bAjg5kArdNegPgbT7lL3VQvaq5AA49j_zvfKGpfIP7GixNE1-TjIvRLTpLKKNBMINfVf4cE4NwMMKW81-2z-wSuJhIgICeiUNrGyd3CV-9ITBCXfOEzObiGgX-OWuh0GoiHVRkdNobF5IMxY9TBsiv3nldcITXrBPHpesGS-u09i7rDS-7xSH_Voh2SjZCbt9B8vAc61Vpg3vp47ZvUedWnPXK8uh1v4L5QA7apwhEsfnHDzMM3G1tgJ7IKwP23Odk7pNe8A5QkTVn8R5-DOpPb9_Ch=w750-h501-no

Musze pokombinowac na zywo :) Po swietach wezme sie za to ,ale pierwsze co,to musze lampki kupic.

Dzieki Wam za odzew.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus, ja bym na twoim miejscu montował na widelcu. Dodatkowo będziesz miał doświetlanie zakrętów B)

 

Ja znalazłem to http://allegro.pl/halogen-lampa-led-cree-10w-12-24v-mini-spot-i6087862577.html - wydaje się że to te same co żużu wyżej zaproponował.

Co do instalacji to własnie bardziej mi chodziło o kwestie mocowania. Druga sprawa zastanawiam sie jak by wpiąć sobie je w elektrykę tak, aby włączały się razem z długimi. Dopowiem że jedynym komputerem u mnie w moto jest ten co go dosiada :lol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semy

Jak chcesz razem z długimi to odradzam podłączenie bezpośrednie. Raczej weź sygnał z drogowych i niech steruje przekaźnikiem. Nie będzie ryzyka przeciążenia obwodu. W motocyklach walka o każde deko masy powoduje odchudzanie - kable instalacji nie mają za dużego zapasu.

 

Żużu 77; Cieszyn; R1200RT '05

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żużu, wiem właśnie. i dokładnie się zastanawiam jak ogarnąć temat tego sygnału. Druga sprawa że większość lamp działa na zasadzie przeskakiwania między trybami świecenia. Oznacza to że jak teoretycznie wezmę sygnał z długich to dopiero po 2 zmianie sygnału będą na pełnej mocy, a w momencie jak będę chciał wyłączyc to włączę stroboskop :lol: Tak źle, tak niedobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semy

Nie baw się w żadne lampy ze strobem. Dobrze ci radzę.

Jakbyś nabył te co ja mam, ewentualnie te z linka w poście #27, to one świecą albo nie.

Nie mają żadnych "trybów".

Polecam bo są trwałe, szczelne, spełniają założone zadanie. Po prostu działają.

 

Żużu 77; Cieszyn; R1200RT '05

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie aukcji z twojego linka jest błąd. Moc świecenia 125W?

A moc elektryczna 15W?

Bez jaj.

 

Chłopie, mam porównanie i powiem ci tylko tyle, te soczewki nie dają nawet połowy efektywnego światła, co te moje teraz.

Miałem i jedne, i drugie.

Jak ci mało światła, to szukaj lamp z żarówkami H3.

W Turatechu na przykład mają fajne światła ale cena powyżej 1500 zabija.

Zachęcam do sprawdzenia tych 10W. Nie skreślałbym ich.

 

Żużu 77; Cieszyn; R1200RT '05

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo, ja to markieterom nie ufom.

Zanim coś użyję, zamontuję - pomacać lubię, czy mię to pasuje.

W przypadku moich światełek, najsampierw zobaczyłem jak świecą, potem kupiłem i założyłem.

Drugi komplet do sprzęta żony wziąłem w ciemno, bo wiadomo, że będzie jasno.

 

Jak coś jest działające, niepsujące, trwałe to polecam. Popieram argumentem.

Jak coś gówniane, jak te soczewki, odradzam uzasadniając.

Ktoś albo raz dobrze kupi albo się będzie uczył na własnych błędach.

Przedstawiłem zalety i wady obu modeli.

Z mojej strony tyle.

 

Żużu 77; Cieszyn; R1200RT '05

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Ja niedawno zkończyłem zabawę z halogenami i ringami LED tzw. "Angel Eyes" w moim zozolu. Pociągnąłem niezależne wiązki elektryczne przez bezpiecznik do zasilania halogenów oraz ringów. Sterowanie osobno przez 2 wyłączniki oraz 2 przekaźniki. Jedyne wpięcie w oryginalną instalację, to zasilanie przekaźników ze stacyjki. Całość wygląda bardzo ładnie i pięknie świeci. Halogeny z homologacją takie: http://www.andartuning.kei.pl/sklep/product_info.php?products_id=76&osCsid=1172e163fcbda0b90e638bdba5e861da, natomiast ringi niestety nie. 2 ringi (większy i mniejszy) wklejone są w ramkę osłaniającą światła, natomiast 2 kolejne naklejone są na halogeny. Dodatkowo mam możliwość wyłączania ringów zabudowanych na halogenach, przez dodatkowy wyłącznik. Po podpowiedziach zdecydowałem się dołożyć jeszcze tylną lampę led podłączoną pod wiązkę zasilającą ringi. Lampa ma homologację i jest w promocji w Jula za 25zł. Całość prezentuje się dosyć ładnie i świetnie świeci:

1.jpg

 

3.jpg

5.jpg

IMG_20170408_192715 - mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Co prawda długo mi to zeszło ale w końcu dodaję zdjęcie jak to wygląda w dziennym świetle. Dodam, że od września za dnia jeździłem tylko na włączonych ringach ledowych oraz halogenach (h3 również LED) i nie miałem żadnych problemów z niebieskimi stróżami prawa. A widoczność mojego "Zozola" potwierdzona obiektywnie przez różnych ludzi zdecydowanie się zwiększyła! Pozdrawiam, Tadek

P.S.

Szkoda, że nie można zamieszczać zdjęć w lepszej rozdzielczości.

 

Dzień.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 15.04.2017 o 21:06, żużu napisał:

Mam. Takie same wożę od ponad 3 lat na moim galeonku. Świecą, nie psują się, nie robią kłopotów, policja się nie czepia. Nigdzie.

Led cree 10W, spot 12°

11adc216bc1da0dc2c8f00ad6b2d360e.jpgaf245e6e03a221a1c2ecbcc6834bec3d.jpg

e3e8d8675bb19d6979288315adc13a76.jpg2adfa1e4b0a2269cd2701fcf4e95a8fa.jpg

Mają certyfikat CE - China Eksport ;)

Początkowo miałem takie lampy ale typu flood, o wiązce 120°. Świeciły za szeroko i raziły.

Co do zastosowania w twoim przypadku - nie dają jakichś kosmicznych ilości światła. Dla nas idealne bo zimna barwa światła kontrastuje z reflektorem głównym i po prostu zwraca uwagę innych użytkowników drogi.

Odkopię temat

Żużu mam pytanko, bo też kupiłem te lampy z Ali w wersji spot https://www.aliexpress.com/item/2pcs-10W-Mini-Tail-LED-Work-Light-Spot-flood-Offroad-Fog-Lamp-for-Auto-Car-Off/32808069909.html

hFqz2CHl.jpg

Uszczelniałeś je jakoś? Na zdjęciu widać ze są delikatne szczeliny i boje się czy tam się woda nie dostanie
7WFa68al.jpg
Zastanawiam się czy nie odkręcić tej osłony i nie potraktować silikonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.