Jump to content
Sign in to follow this  
Maciej Godziek

Ural :)

Recommended Posts

Gratuluje zakupu- pewnie cieszysz sie jak ja kiedys :D
prawda jest taka, że posmigasz i znow bedziesz remontowal.
Jak nie poprzerabiasz wszystkiego na lepsze jakosciowo materialy to czesciej bedziesz pod nim lezał jak jeździł.
Mimo ze daje wiele frajdy - skutecznie sie wyleczylem:D

Tez mialem swego czasu urala ,ale ja nie powiem ze to byla fajna maszyna.Jedynie czego sie nauczylem w trakcie nie konczacych sie napraw tego 

motocykla to Lacina Kuchenna :D ,Tez  jestem wyleczony.Gratulowac nie bede ,jedynie moge  wspolczuc.

Ps.To byl jedyny motocykl ktory doprowadzil mnie do Siodmego Nieba ale przy sprzedazy.

Kazdy rasowy motocyklista powinien miec w swojej moto karierze jakiegoś "RUSA"

Jak mi odbije to moze kedyś jeszcze roz sie zaraza "rusym" 

Kolego duzo cierpliwosci i fajnych km nakreconych na uralu.

Gratulacje :)

Kiedyś kolega miał ruska K750. Naprawialiśmy go całymi miesiącami. Jak w końcu moto odpaliło to cieszyliśmy się jak małe dzieci :D Później naprawy trwały tydzień i godzina jazdy, naprawa tydzień i godzina jazdy :D Ale jaka piękna była ta godzina :D  Nie wspomnę jak miło płynął czas przy naprawach w "kanciapie".

Miłej pracy ;)

11036042_900479949973893_373910412285697

Taki to sobie kolor wybrałem.

Błotniki, bak, uchwyty kierownicy i parę drobiazgów na "clear cherry na podkładzie z brokatowego srebra" czy coś koło tego.

Rama i cała reszta na czarny połysk.

Jest już nowa skrzynia od dniepra, aktualnie rozebrana i nawet dorobiłem się nowych łożysk, po pracy będę mył i powoli składał jeśli nie znajdę nic wyrobionego, na oko wyglądała dobrze. 

Dyfer zmontowany, w opłakanym stanie, mam już drugi będzie na zapas (dam temu pierwszemu umrzeć w walce, krew i honor!)

Przednie zawieszenie na pchanym wahaczu, aktualnie zdemontowane na czynniki pierwsze i czeka w kolejce do lakierni.

Dalej nie zdecydowałem z czego wygary, chyba się szarpne na jakieś z HD, bo zawsze chciałem mieć

Do tego co miałem idzie poszerzana kierownica +18cm, gmole i stalowe osłony na golenie.

Silnik nie tknięty leży, zostawiłem go sobie na koniec bo może podmienię na piec z R80, zobaczymy.

No i analiza stanu kół zostawiła mnie z jednym nadającym się do jakiegokolwiek remontu, trzeba będzie się zubożyć o sporą gotówkę dokupić 3 pozostałe :(

Oj tam, oj tam. Jeździłem Dnieprem MT16 i bez awarii. Jedyne co się działo, to wylatywała wtyczka wielozłacza pod lampą i umierał. To się zdarzyło ze 2-3 razy, od drgań. Dniepr był nowy, przez poprzednich właścicieli rozebrany i poskładany na nowo.  Pomalowany na kolor czarny, zbiornik  paliwa z eMki, ze schowkiem. Części kupowane u: tech mech Kokot Witold Kraków (miał przed laty już swój katalog częći) lub gdzieś spod Białegostoku. Moto z wózkiem, napęd na koło wózka  + wsteczny. Do 80 km/h jeszcze na nim jechałem - powyżej to on ze mną jechał :). Posiadał wady motocykla i samochodu - w deszczu lało, w korkach nie dało się przecisnąć.

Maciek! Super "motór", szczerze gratuluję i nie ukrywam, że chętnie obejrzał bym go w realu.

Miałem identycznego, tylko pomalowałem go czarnym matem tablicowym (nic innego w sklepach nie było) i na felgach miał opony terenowe ... te kanciaste w kostkę. Kurcze, jak ja na nich skręcałem na asfalcie, to do dziś się zastanawiam?! :)

Nie wiem z czego miał tylne siedzenie, bo z takim go już kupiłem - na rancie z tyłu miało fabrycznie wytłoczony napis z białymi literami "NO FUTURE" ... w 86 roku, to było "COŚ" :P