Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

K 125 zza Brynicy


XavrasPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich z Województwa Śląskiego

Mam na Imię Zbyszek i tą nową przygodę rozpocząłem 27 Sierpnia, od razu w pierwszym dniu zdobywając "next level" po nabiciu exp-a podczas pierwszego szlifa.

Od razu sprostuje :D jestem statecznym 30 latkiem który aby uniknąć szybkiej jazdy i nieprzewidzianych sytuacji w pierwszym dniu zjechał z trasy Katowice-Sosnowiec, aby spokojnie jechać miejską drogą :D  i to był błąd :unsure:  albo szczęście.

Od tamtej pory zrobiłem 600 km, bez niespodzianek, spokojnie oswajając siebie i motocykl :).

Do motocykli ciągnęło mnie od zawsze, niestety było mi dane jeździć tylko motorowerami na wsi - Simson S52 (karta wyrobiona w podstawówce-bez kontaktu z motorowerem), oczywiście prawko tylko "B" - „bo się zabijesz”.

I tak na 30 urodziny zdecydowałem się skorzystać z nowych przepisów i spełnić jedno z marzeń.

Wiem że dla was „długoletnich wyjadaczy” 125ccm to pewnie nie motocykl ale ja i tak czuję się motocyklistą, poza tym już teraz czuję że to dopiero początek pięknej przygody, a mój Romet jest tylko do jazdy miejskiej bo więcej niż 80km/h to dla niego mordęga, więc jeszcze ze 2 sezony dam sobie na „szlifowanie” umiejętności i trzeba będzie robić Kategorię „A”.

 

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość dla czarnego Rometa K125 i jego jeźdźcy z odblaskowym plecakiem.

 

Zbyszek

73 (SQ9SFH)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, witaj. 

Jak będziesz "A" robił to chyba radyjka na motocykl zamienisz i zamiast SQ9SFH będziesz miał tabliczke SO - i coś tam dalej i eter na asfalt pomieniasz

Miłego forumowania.,

 

73 i LwG

 

LwG stosuję od początku, a co do radyjek to już planuję jak tu zamontować 2 antenki, jedna CB druga do Baofenga (radisotacji ręcznej), aby mieć łączność radiową :D Chcę kiedyś usłyszeć zaskoczenie mobilków jak poproszę o niezajeżdzanie drogi lub przepuszczenie :D

LwG i 73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja swoja przygode zaczalem od 50ccm, potem 150 ccm, pozniej ... 20 lat przerwy ;) po ktorej wsiadlem na 750 ccm i po jedym sezonie najchetniej zamienilbym to na cos wiekszego :D

125 to zadna ujma - zlapiesz bakcyla na pewno a potem kat. A to bedzie oczywista oczywistosc, jak mawia klasyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jakoś rzeczywiście 125 to nie motor aczkolwiek teraz to już czasami na pierwszy rzut oka ciężko odróżnić 125 od mocniejszej maszyny, już prościej po dźwięku. Ale ważne by iść  do przodu i przesiąść się na coś normalniejszego :) Witam kolegę i szerokości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie jedno 125 potrafi zaskoczyć. Honda nsr odblokowana mnie zaskoczyła no ale to dalej dwutakt. Bynajmniej do każdej setki z ćwiartka mam szacunek. Pozdrawiam motocykliste. Szerokości

 

 

Zbyszek i jego 125 już zaskoczyli w piątek w Sosnowcu pod Auchan - pokonał większe maszyny i dłuższych stażem kierowników na mini konkursie na omijanie pachołków na czas ;-) Gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja swoja przygode zaczalem od 50ccm, potem 150 ccm, pozniej ... 20 lat przerwy ;) po ktorej wsiadlem na 750 ccm i po jedym sezonie najchetniej zamienilbym to na cos wiekszego :D

125 to zadna ujma - zlapiesz bakcyla na pewno a potem kat. A to bedzie oczywista oczywistosc, jak mawia klasyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.