Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

napęd kawasaki zx9R


krychaSWD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeśli to nie problem to prosze o odpowiedz mianowicie chodzi mi o wymiane napędu w moim motocyklu,nigdy tego nie robiłem i chciał bym wiedzieć na co uważać przy takiej wymianie,drugie pytanie to jaki łańcuch byście polecili? Oczywiście jakiejś dobrej firmy z góry dzięki za odpowowiedzi pozdrawiam. Krystian:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie chce oszczędzać na bespieczeństwu moim i tego co kupi odemnie moto kiedyś tam więc jak twierdzisz że lepiej jest założyć taki a nie inny łańcuch to tak zrobie:) pamiętam że do yamahy xj600 jak dawałem wymieniać napęd to też z did-a był wtedy zapłaciłem z wymianą 1300zł ok dzięki za info będe szukać z dida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podanej aukcji w komplecie masz łańcuch DID-a z zębatkami sunstara czyli OK. Łańcuch ma uszczelniacze typy X-ring ( ten z aukcji) albo typu O-ring. Łańcuchy z uszczelniaczami typu O-ring są lepsze po prostu. Masz to napisane w linku który załączyłem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdz czy nie masz coś zamotane z zębatkami-rozmiarowo,1300zł za wymiane napędu do xj600? to jest przegięcie biorąc nawet złoty zestaw i złote zębatki :)

 

Czytałeś cały temat. Wcześniej zmieniał napęd w Xj-cie a teraz ma ZX9R i również chce zmienić napęd na nowy. Jak byś nie patrzył to dwa różne motocykle. Choć fakt że 1300 za zmianę napędu to gruba przesada. Robocizna wychodzi więcej niż nowy komplet. Za tą kasę miałbym nowy zestaw, porządną zakuwarkę i klucz dymanometryczny do kompletu. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się pomyliło, to x-ringi są lepsze od o-ringów bo gwarantują dłuższą żywotność łańcucha. tak też wynika z linka, który sam podałeś...

Masz Rację nie czytałem całej treści zawartej w podanym linku, który podałem by autor tematu miał ułatwiony wybór. Co do klasyfikacji lepszy, gorszy sugerowałem się zasłyszanymi opiniami. Napisałem również jeśli czytałeś, że nie jestem znawcą i mogę się mylić. Jeśli autor tematu pofatyguje się by przeczytać zawartość linku dojdzie zapewne do tego samego wniosku co Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.