Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

świece irydowe - przebieg 12k - wymieniać ?


darek_z

Rekomendowane odpowiedzi

Taka cena jest  OK.Ostatnio tak z ciekawosci zapytalem sie w serwisie gdzie moja kupilem o cene za wymiane

filtra powietrza (zwykly) i swieczki (Iryd) w moim GTR 1400.Chcieli (okolo) 4 setki €.Wydaje mi sie ze lekko przeciagnieta cena :angry: albo?

Oczywiscie  sam  powymienialem  Filtr K&N 65 € i swiece 4szt.iridium NGK CR9EIA-9  60€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aso Kawasaki może zakładać że takie moto robi duże przebiegi w sezonie więc zaleca wymienić.Mi to się wydaje że tak jak wszystko tak i te nowe świece są coraz słabszej jakości.Może dali tam te chińskie :) może dbają o finanse dealera.W takim świeżym moto bym wymienił jak jest zalecenie.Do wiosny uzbierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

CR9EIA-9 6289 są dostepne nóweczki za sztukę 24zł z sieci dystrybucyjnej NGK nie wiem dlaczego miały by kosztować 400 zl czy tez 200zł

 

Swiece irydowe spokojnie 20000km bardziej szkodzi im czyszczenie i nie daj Boze drucianką niz wiekszy przebieg jesli silnik pracuje ładnie to bym nie wymieniał .

 

Widzialem natomiast nietypowe uszkodzenie silnika z powodu swiecy zapłonowej poprostu miała bardzi duzy przebieg elektroda potencjału (bolec) wypadł ze swiecy swieca rozpadła sie i dokonała miażdzących zniszczeń w cylindrze ale to chya kliniczny przypadek i raz tylko widziałem.

 

Jak trzeba moge pomóc z zakupem tych siec w w/w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oleju jest fajny olej naprawde super sam go uzywam do swoich moto 100% syntetyk Motul 7100 10W50  ester cena troche smutna bo 210zł za 4l ale to naprawde super olej skrzynia chodzi poprostu nie do poznania porównując oleje pólsyntetyczne i silnik ma zdecydowanie lepsze warunki smarne niz przy zwykłych olejach lałem go do roznych sprzetów i testowałem i zawsze było zdecydownie lepiej  charaktrryzuje sie zwiekszona lepkościa w temp i 40stC i 100stC odsyłam tu do karty produktu prosze porównać z innymi olejami i ich kartami produktu i bedzie widac róznicę.

 

pare razy uzylem go pomimo ze wczesniej piec latał na zwykły 5100 10W40  i nic sie z piecem nie stało moto przetało brac olej bo lepsza praca piercienie lepsze wymywanie nagarów i perscienie nie pokleszczone nagarem pracuja jak trzeba  ma tez w sobie jakąs chemie która działa dobroczynie na gumę stad uszczelniacze jesli juz twarde bo wiadomo sprzet nie nowy to nie jestem w stanie stwierdzić na ile im olej pomóg ale jedno jest pewne silnik przestal brać olej  lub znacznie ograniczył jego pobieranie -spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie w F4i producent zalecał wymianę świec irydowych co 25tysi km. Trochę mnie to martwiło ze względu na cenę świec, jednakże moto zakończyło póki co jazde na przebiegu prawie 50k z czego prawie 40k zrobione przezmnie, świece nie ruszane i lata zajebiście, więc uważam, że skoro nic się nie dzieje to nie trzeba być nadgorliwym. Jak zaczniesz coś czuć to wtedy dopiero zmienić takie moje zdanie na temat świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do Grzeska CBR. W Suzuki gladius wymieniłem swiece przy przebiegu 37tys. Ich stan był tragiczny. Motocykl palił i jeździł bez uczucia straty mocy dlatego, że Gladius ma 2świece na cylinder. Świece miały przerwę ponad milimetr, bo się elektrody wypaliły. Czyli te 24tys km to nie jakaś fanaberia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć i zobacz... jak nie mają oznak zużycia to nie wymieniaj po takim przebiegu, jeżeli tak to wymień prosta sprawa. 
Sam sobie wymień... bez jaj to jest kilka minut roboty, bak w górę raz dwa i po sprawie. Na forum wyczytasz "bez klucza dynamometrycznego nie podchodź"... 80% warsztatów go nie używa, kiedyś nikt i serio to nie problem. 
Co do oleju to samo. zaoszczędzisz jakieś 200zł łącznie ;p ew na klucz do filtra wydasz z 20zł. i się jeszcze czegoś nauczysz, a tutaj ciężko żeby nie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.