Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Mała podróż po Bałkanach


Miłka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy na forum jest dużo osób, które podróżowały po Bałkanach ale mam nadzieję,  że jednak kilka się znajdzie bo szukam trochę rad, które ułatwią mi moją podróż.

Właśnie powoli dobiega końca mój trzymiesięczny pobyt na Korfu i w drogę powrotną do Polski wybieram się (oczywiście na motocyklu) na początku października. 

Znam drogę przez Macedonię i Serbię ale postanowiłam wracać inną trasą ale nie mogę się zdecydować którędy jechać. 

 

Nie ukrywam, że bardzo ciągnie mnie do Albanii skąd mogłabym pojechać nad jezioro Ochrydzkie a potem do Belgradu, ale dużo osób uważa, że Albania samotnie dla kobiety to nie jest dobry pomysł (pomijając fakt, że jeszcze więcej osób sądzi, że cała ta podróż to słaby pomysł :P) i do tego, że nie ma tam dobrych dróg i generalnie nie ma nic ciekawego do zobaczenia. Czy ktoś może był ostatnio w Alabanii? Ja znam tylko Sant Sarandę i drogi w jej okolicy, a wszystkie relacje, które czytam są sprzed kilku lat i nie wiem czy faktycznie drogi są nadal aż tak nieciekawe?

 

Inna sprawa, że oprócz Belgradu, w którym na pewno zatrzymam się co najmniej na jeden dzień i jeziora Ochrydzkiego nie mam innych miejsc, które koniecznie chcę zobaczyć i jestem otwarta na wszelkie sugestie i oczywiście porady, które mogą pomóc podczas tej podróży. Mam nadzieję, że na forum jest kilku wprawionych moto-podróżników, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem. Pozdrawiam ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serbię ,Macedonię wraz z jeziorem Ochrydzkim,Albanię zwiedziłem na moto nie raz, w samej Albanii byłem cztery razy .Ostatni raz w lipcu tego roku.Osobiście proponowałbym drogę z Korfu [też tam byłem na moto] jeśli już przez Albanię , to dalej Czarnogóra,ewentualnie Chorwacja ,albo Serbia i dalej w stronę granicy Węgierskiej.Przy samej granicy jest miejscowość Palić koło Suboticy,tam zwykle nocujemy.Jeśli chodzi o drogi w Albanii to nie ma problemu,są coraz lepsze.Uważać trzeba w miejscowościach,bo tu może spotkać Cię  niespodzianki  typu brakującej pokrywy studzienki.Nawierzchnia też może być nie najlepsza.Ale główne drogi są ok i pojawia się coraz więcej autostrad.Jadąc z Korfu w stronę Sarande,Himare i Vlore [tu w Orikum mam fajną miejscówkę noclegową]dalej Fier,Elbasan i po drodze jezioro Ochrydzkie.Nocowałem w miejscowości Struga.Fajne miejsce i o nocleg nie trudno.Mógłbym opisywać całą trasę ale ajk masz konkretne pytania to pisz.Parę fotek z wyjazdu do Grecji

https://plus.google.com/photos/105776194622252019594/albums/5628194172542517937?banner=pwa     i do Albanii przez macedonię 

https://plus.google.com/photos/105776194622252019594/albums/5874552123983663073?banner=pwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Serbię ,Macedonię wraz z jeziorem Ochrydzkim,Albanię zwiedziłem na moto nie raz, w samej Albanii byłem cztery razy .Ostatni raz w lipcu tego roku.Osobiście proponowałbym drogę z Korfu [też tam byłem na moto] jeśli już przez Albanię , to dalej Czarnogóra,ewentualnie Chorwacja ,albo Serbia i dalej w stronę granicy Węgierskiej.Przy samej granicy jest miejscowość Palić koło Suboticy,tam zwykle nocujemy.Jeśli chodzi o drogi w Albanii to nie ma problemu,są coraz lepsze.Uważać trzeba w miejscowościach,bo tu może spotkać Cię  niespodzianki  typu brakującej pokrywy studzienki.Nawierzchnia też może być nie najlepsza.Ale główne drogi są ok i pojawia się coraz więcej autostrad.Jadąc z Korfu w stronę Sarande,Himare i Vlore [tu w Orikum mam fajną miejscówkę noclegową]dalej Fier,Elbasan i po drodze jezioro Ochrydzkie.Nocowałem w miejscowości Struga.Fajne miejsce i o nocleg nie trudno.Mógłbym opisywać całą trasę ale ajk masz konkretne pytania to pisz.Parę fotek z wyjazdu do Grecji

https://plus.google.com/photos/105776194622252019594/albums/5628194172542517937?banner=pwa     i do Albanii przez macedonię 

https://plus.google.com/photos/105776194622252019594/albums/5874552123983663073?banner=pwa

 

Hej dzięki za wszystkie porady, w końcu Albanię odwiedziłam tylko na jeden dzień i to okolice Sarandy, a potem wybrałam się tak jak chciałąm przez Macedonię (jezioro Ochrydzkie + Skopje), Serbię (Belgrad), Węgry, Słowację, Czechy i w końcu do Polski, w sumie 2405km i jak najbardziej polecam. Najgorzej jechało mi się chyba przez Macedonię ze względu na nie najlepsze drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hej, ja jadę sama po raz kolejny, wyjeżdżam 20 maja i 23 muszę być już w pracy na Korfu więc muszę w miarę szybko pyknąć te 2000km. Tak czy inaczej jak ktoś będzie w okolicy to do października jestem na Korfu a potem wracam do Polski też na moto ale planuję trochę rozleglejszą trasę i oprócz Albanii, Macedonii i Serbii chcę dodać Rumunię ale to na powrocie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Serbię ,Macedonię wraz z jeziorem Ochrydzkim,Albanię zwiedziłem na moto nie raz, w samej Albanii byłem cztery razy .Ostatni raz w lipcu tego roku.Osobiście proponowałbym drogę z Korfu [też tam byłem na moto] jeśli już przez Albanię , to dalej Czarnogóra,ewentualnie Chorwacja ,albo Serbia i dalej w stronę granicy Węgierskiej.Przy samej granicy jest miejscowość Palić koło Suboticy,tam zwykle nocujemy.Jeśli chodzi o drogi w Albanii to nie ma problemu,są coraz lepsze.Uważać trzeba w miejscowościach,bo tu może spotkać Cię niespodzianki typu brakującej pokrywy studzienki.Nawierzchnia też może być nie najlepsza.Ale główne drogi są ok i pojawia się coraz więcej autostrad.Jadąc z Korfu w stronę Sarande,Himare i Vlore [tu w Orikum mam fajną miejscówkę noclegową]dalej Fier,Elbasan i po drodze jezioro Ochrydzkie.Nocowałem w miejscowości Struga.Fajne miejsce i o nocleg nie trudno.Mógłbym opisywać całą trasę ale ajk masz konkretne pytania to pisz.Parę fotek z wyjazdu do Grecji

https://plus.google.com/photos/105776194622252019594/albums/5628194172542517937?banner=pwa i do Albanii przez macedonię

https://plus.google.com/photos/105776194622252019594/albums/5874552123983663073?banner=pwa

Witam. MOże polecisz jakies ciekawe miejsca w Serbii ??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.