Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich;)

 

jako, ze jestem nowy:) i kompetuje strój -> mam juz spodnie;), przeszukuje info o kaskach, hmm tzn. troszke juz patrzyłem i szukałem i czytałem. Im więcje czytam i oglądam tym bardziej głupi.

oglądałem dziś Kaski Premier (w tym samym miejscu gdzie kupiłęm spodnie) Kolo bardzo zachwalał że same ochy i achy..

hmm i rzeczywiście wykonane łądnie i starannie, lekkie i ładne kolorystycznie.

czy miał ktoś do czynienia z takimi kaskami? czy będę pionierem??

zdecydowany na 90% jestem..ale zawsze lepiej dopytać o opinie..

pozdr Krzysiek moto-świeżynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z kaskami nie pomogę. Mam jeden (ponoć renomowanej firmy -HJC TR1) i jak na razie jest ok. Co do butów.... jeśli chcesz jakieś do 400zł to lepiej wydaje 200zł na jakieś glany, bo z doświadczenia wiem, że dobre buty motocyklowe zaczynają się od ceny 600zł.. Ja mam rebelhorny hp2/hp3 - nie polecam żadnych z tych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Sam jestem początkującym i szukam informacji na ten temat. Co do kasków podstawowa sprawa ile chcesz wydać? Ja zamierzam podróżować wehikułem 125 więc stwierdziłem ze nie ma co szaleć i kupie kask za ok 500 zł.
Odnosnie tanich kasków to zerknij tutaj http://www.radiator-mototurystyka.pl/3503/test-porownawczy-tanich-kaskow-motocyklowych/ , kask ktory wygrywa w zestawieniu mozna kupić juz za 340 zł http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=Lazer+Bayamo+Z-Line&bmatch=s0-mt-0904 . Co do kasków Premier to się nie znam i nie pomogę, ale nazwa Premier nie budzi mojego zaufania ;)

Ja osobiście szukam kasku szczękowego, kurtkę planuje kupić taką allegro.pl/kurtka-ramoneska-meska-skora-chopper-2xl-warszawa-i4560086877.html , rękawiczki i buty skórzane jeszcze nie wiem jakie. Ze spodniami mam zgryz, chciałbym jeansy ale nie jest to rozsądne a jeansy motocyklowe to koszt ok 300-400 zł :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie polecam kasku Lazer Paname (szczękowy) - mam kupiłem na początku zeszłego sezonu.

Ogólnie nie narzekam na wygląd wykonanie i resztę poza jedną dla mnie ogromną wadą.

Wszechobecny hałas - szum  pojawiający się już przy 80km/h i narastający wraz z prędkością. By w nim jeździć zaopatrzyłem się w profesjonalne stopery ( ochraniacze słuchu jak kto woli).

Aerodynamika OK, przy wyższych prędkościach głowy nie urywa, zachowuje się neutralnie. 

Co do butów jeżdżę w tzw. skoczkach - odkupiłem od SOK-isty za 100 PLN jak dla mnie pierwszorzędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.jakkupowac.pl/jaki-kask-motocyklowy-kupic/

Gdzies tam wyczytałem ze b dobre tańsze kaski robi firma MT maja kilka homologacji jako nieliczne.

Możesz szukac w HJC LS2 Box Lazer Naxa .Co to jest warte to nikt nie wie bo nie ma objektywnych testów porównawczych a i odczucia ludzie maja kompletnie różne.Sam przymierzalem,kupowalem,oddawałem różne kaski i zostałem przy starym.Niektórzy idą biorą i od razu jest ok w sklepie i na moto a czasami jest to droga przez mękę.Jak sobie kupisz taki co szybko sie rozejdzie,bedzie gdzies wiało,gwizdało,slabo trzymał,uwierał itp itd to nie będziesz jedyny.

Jak bym mial teraz szukać to na pewno taki co ma kilka gwiazdek w teście sharp i od razu na moto i sprawdzic w akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem w szczekowej NAXA i jest to bardziej czapka niz kask. 

Wykonanie porazka, słabe spasowanie, materiały słabe, wentylacji ZERO.

Przecierajace sie wyscióki itd. 

Aerodynamika betonowego klocka powyzej 150 głowa latała jak przy parkinsownie.

Szybko poszedła ten garnek w odstawke.

 

Wazne zeby dobrze lezał na głowie i była ozliwosc sprawdzenia na moto. Co z tego ze fajnie bedzie wygladał jak bedzie miał przeiagi w środku czy bedzie nim telepac przy 90km/h 

Przymiezac i jak nfs pisze odrazu na moto testowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.