Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Awaryjne ducati - skąd ta plotka?


zapaśnik

moto-akcesoria.pl we Wrocławiu!!  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lokalizacja na północy Wrocławia, przy wylocie na Poznań (krajowa trasa 5), a dokładnie Sułowska 7 jest odpowiednia?

    • Tak
      1
    • Nie
      2


Rekomendowane odpowiedzi

cwiesz co, jakby każdego było stać na ferrari to też już by nie było fajne :P 
Dobrze, że jest droższy, jak się dorobisz to możesz przykozaczyć.

Awaryjność jest taka, że w Polsce sprzęty mają po 10-15 lat i są mega wyjeżdżone, żeby były tanie. 
Kup nowego i będziesz miał pełno lat spokoju i to się tyczy każdej marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EwilPL napisz mi jak Multistrada bierze od dołu podczas jazdy z pasażerem, bagażem i najlepiej na serpentynie ostro pod górę. Czy drży, jest tam moment zawahania, czekania przy 1500 obrotów w takich warunkach. I to samo tylko w terenie, czy dławi się, szarpie na wolnych. Druga rzecz to czy przednie zawieszenie usztywnia się przy hamowaniu przeciwdziałając nurkowaniu i czy odczuwalny jest moment prostujący przy dohamowaniu przodem w zakręcie? Latam dużym GSem i bardzo sobię cenię silnik i zawieszenie w nim. Ale odkąd zobaczyłem i usłyszałem Multistradę to chodzi mi po głowie. Więc opisz jeśli możesz te dwie kwestie. To że moc ma 150KM to widziałem na własne oczy bo zostawałem za nimi wyraźnie na prostych. No i ten koncert z wydechu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjność jest taka, że w Polsce sprzęty mają po 10-15 lat i są mega wyjeżdżone, żeby były tanie. 

Kup nowego i będziesz miał pełno lat spokoju i to się tyczy każdej marki. 

No niestety , ale musze Cie rozczarowac.Sa tez fabrycznie nowe szroty i to jak w motocyklach tak i w samochodach.Sam mialem nieprzyjemnosc doswiadczyc na wlasnej skorze co to sa fabryczne miny , i ja nie mam na mysli chiniolow.Spora ilosc  znajomych tak samo poparzyla sobie lapy  na nowych zlomach tak ze nie mozna tu mowic o wyjatkach. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

EwilPL napisz mi jak Multistrada bierze od dołu podczas jazdy z pasażerem, bagażem i najlepiej na serpentynie ostro pod górę. Czy drży, jest tam moment zawahania, czekania przy 1500 obrotów w takich warunkach. I to samo tylko w terenie, czy dławi się, szarpie na wolnych. Druga rzecz to czy przednie zawieszenie usztywnia się przy hamowaniu przeciwdziałając nurkowaniu i czy odczuwalny jest moment prostujący przy dohamowaniu przodem w zakręcie? Latam dużym GSem i bardzo sobię cenię silnik i zawieszenie w nim. Ale odkąd zobaczyłem i usłyszałem Multistradę to chodzi mi po głowie. Więc opisz jeśli możesz te dwie kwestie. To że moc ma 150KM to widziałem na własne oczy bo zostawałem za nimi wyraźnie na prostych. No i ten koncert z wydechu.

Akurat Multistradą jeździłem z naszych sprzętów najmniej - to motocykl żony. Ducaty to generalnie dzikusy, przy niskich obrotach szarpią, ale gwałtownie się wkręcają na obroty. Multi jest ciut bardziej kulturalna od innych modeli, ale jak wypadnie w porównaniu do GSa - nie wiem, nie jeździłem GSem.

Nasza Multi ma już silnik Dual Spark, więc niby ma pracować kulturalniej w dole, niż te z jedną świecą - ale na poprzedniej nie jeździłem, więc trudno porównać. I sporo też zależy od mapy silnika - Sport jest mniej kulturalny na dole, ale większy kop na obrotach, z kolei Urban/Offroad jest dużo słabszy, ale kulturalniejszy. Touring pośrodku, żona jeździ głównie na tym trybie. Jeśli planujesz nowy motocykl, przetestuj Multistradę 2015 w  salonie - nowy silnik ze zmiennymi fazami rozrządu ma pracować bardzo kulturalnie i nadal mieć kopa.

 

Nurkowanie przy hamowaniu - wyraźnie mniejsze niż w innych motocyklach, jest to odczuwalne. Mówię o zawieszeniu Sachsa - Skyhook. I to nie jest jedyna zaleta tego zawiasu. Odczuwalne jest usztywnienie zawieszenia gdy zaczynasz ostrzej kręcić manetą, oraz "poluzowanie" zawiasu, gdy droga przestaje być gładka. W kwestii momentu prostującego - nic Ci nie powiem... Nie zwróciłem dotąd na to szczególnej uwagi, a pogoda raczej nie skłania do tego, wy wykorzystać pretekst "testowania momentu prostującego" do podprowadzenia motocykla żonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.