Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rybnik -zdane prawko


severian

Rekomendowane odpowiedzi

Okazało się,że nie taki diabeł straszny.Zdałem od "strzała".Teoria -komplet punktów,zdała cała grupa -11 osób.Co ciekawe na placu wyłożyło się 6 osób,w tym 5 na ósemce.Ktoś poleciał w trawkę,ktoś inny położył motocykl.Jeden pechowiec lekko trącił pachołka na slalomie wolnym.Z tego co zaobserwowałem to jakieś 90 % kandydatów na wszystkie kategorie motocyklowe nie ogarniało tej ósemki.Myślę,że zasada "jakoś to będzie" w tym przypadku słabo się sprawdza.

Ten "pochylony" plac sprawia trochę problemów.Na slalomie wolnym musiałem sobie trochę hamować maszynę.Zresztą ten egzaminacyjny Gladius jakoś szybciej jeździł od tego kursowego,nawet pod "górkę".Ale to może tez być tylko złudzenie.

Świeżakom napiszę,że jeśli ktoś decyduje się na dwa egz. w jeden dzień to niech weźmie sobie kanapki i termos z kawą.Byłem o siódmej rano,a wyjechałem przed piętnastą.A za mną na jazdę po mieście czekało jeszcze dwóch kolegów.

Info dla okularników: na miasto do wyboru są dwa kaski: integralny i integralny.Na placu można mieć swój.Radzę poćwiczyć zakładanie takiej czapki.Ja pierwszy raz w życiu zakładałem taki kask i łatwo nie było.No ale jakoś udało mi się wepchnąć bryle mniej więcej na oczy i tada-prawko do odbioru po 20 września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje.

Ja zdałem w lipcu. :)

 

(...) Myślę,że zasada "jakoś to będzie" w tym przypadku słabo się sprawdza.(..)

Moge się w 100% podpisać. Wymagają wszystkiego co do punktu, więc dobre przygotowanie do egzaminu to podstawa.

 

U mnie najwięcej odpadło na slalomie szybkim (potrącenie pachołka) Jedna dziewczyna podchodziła do egzaminu 2x, teraz zdała a poprzednio na szybkim miała 29km/h i zadanie niezaliczone. Też mieliśmy swojego pechowca. Zrobił wszystkie zadanie i zostało mu tylko hamowanie awaryjne. Na samym końcu hamowania dobił lekko do pachołka.

Od siebie mogę dodać, żeby hamowania robić z lewej strony (mimo, że egzaminator o tym wspominał, to chba przez ruch prawostronny, niektórzy robili to po prawej stronie tam gdzie stoją pachołki do zadań).

P.S.

ZTCW na wydrukowanie P.J. mają 7 dni roboczych więc powinno być szybciej do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że ja zdawałem w pełnym deszczu :)  nie ma się czego obawiać powiem nawet że wtedy jakoś człowiek chyba bardziej uważa i nie próbuje wszystkiego zrobic jak najszybciej żeby mieć spokój tylko dokładnie:) 

Co do placyku to faktycznie jest "krzywy". Największą trudność sprawiała sama ósemka i slalom wolny(lepiej było go robić z górki bo jeśli jedziemy pod to wypada tak że możemy wpaść w dziure)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.