Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ostrava NATO Days & Czech Air Force Days, 20-21.09.2014


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja byłe i wróciłem. Pogoda na moto wypas. Zero deszczu, trochę słońca. Ludzi full, pokazy całkiem OK. Ostatni raz byłem 3 lata temu i co do organizacji to chyba wiele się nie zmieniło. Niech żałują Ci co nie byli.

Po zjeździe z A1 13'sto kilometrowy korek do samego lotniska. Policja jeździ na moto i autach ale nie ma przeszkód żeby lewą dojechać do lotniska. Współczucia dla puszek. Wracałem drogą nr 58 na Ostrawę i puściutko było. Jakby koś jechał puszką to lepiej chyba przez tą drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprey nic ciekawego nie pokazał. Leciał może w sumie z 5 minut a przygotowań do startu dobra godzina. Nasi rodacy mieli sporą ekspozycję i wykazali się anielską cierpliwością dla cywili, szczególnie dla dzieciaków. Jechałem od Frydka drogą 58 i 40 minut w korku stałem. Organizacja wzór, opieka medyczna wzór. Wracałem przed 17.00 i jechałem na Ostravę korków brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłam. pogoda świetna, bardzo się wypogodziło. W sam raz na podróż motocyklem. Sama niestety jechałam puszką, co poskutkowało staniem przez 1,5 ( ! ) godziny w korku za zjazdem z A1. Z zaparkowaniem motocykla pewnie nie będzie problemu, my ze zniecierpliwienia zostawiliśmy auto jakiś 1,5 km przed terenem lotniska wzdłuż drogi (jak wszyscy dookoła) bo zapewne stalibyśmy jeszcze drugie tyle w korku. Koniec końców na teren lotniska szliśmy przez jakieś chaszcze i kładkę przypominającą drabinkę zarzuconą nad rzeczką :D 


Impreza spoko, dużo miejsca, ludzie rozkładali się z krzesełkami, namiocikami itp. Było na co popatrzeć, wszystko okraszone komentarzem (of course po czesku), aczkolwiek czuję pewien niedosyt. Organizacja bardzo dobra, zarówno dojazdowo jak i na samym terenie imprezy. Większe maszyny można było pooglądać z bliska, wejść do środka itp. Mnie osobiście najbardziej do gustu przypadł przelot F18, Osprey (jak przedmówca zwrócił uwagę) największe wrażenie zrobił szykując się do lotu na włączonych silnikach. 


Momentami odnosiłam wrażenie, że kiełbaski, langosze i inne cudeńka cieszą się większym zainteresowaniem niż clue imprezy. 


Ogółem polecam.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechalismy jednak wczoraj.

 

Byl Osprej,nawet cos polatal .

Z naszch to staly mig 29,su-22, mi-17,f-16(wyglądal jak by mial z 30 lat:) i transportowe bryzy.

1 leoprad  przejechal pare kuleczek .

Pierwszy raz tyle polskich maszyn.( i co wazniejsze  piloci i obsluga byla przy maszynach bo zazwyczaj wszytko bylo pozamykane na gluch)Pogoda na lotnisku super.

 

Motocykli malutko biorac pod uwage jak bylo w latach poprzednich ale wiadomo pogoda.

70 kron parking na moto mozna placic w zł.

 

W porownaniu do lat poprzednich pokazy bardzo slabe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi byli widoczni,silny skład,szkoda że MiG29 miał wyciek paliwa i nie polatał,zresztą czeski Gripen też nie odpalił :) ,fajna impreza coraz więcej jest do oglądania,fajna scenka była jak polski pilot pakował się do tureckiego fantoma z miną - dasz się tym karnąć ;) .

Helikopterki 500koron ale kolejka była fest nie polatałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było ale od 7 do 9 lało w Gliwicach więc wsiedliśmy w puszki- ekipa z Knurowa też... Pogoda dopisała. Lotów mało ciekawych- i żadnych grup pokazowych(szkoda). W niedziele znowu nad ranem lało :-)

A wejście nr 3 mimo ze na stronie nato-days.cz pisali że będzie zamknięte- było otwarte (Sic!)
My parkowaliśmy w Studenka... 5 km spacerkiem ok 50 min piechotką :-) Parking free i żadnego korka- więc lepiej był spacer niż stanie 1,5 h w korku do Mosnov :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.