Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zakup 2 motocykla - BMW GS ?


Hose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

obecnie jeżdżę na chopperku Yamaha Virago 535.

 

Chciałbym przesiąść się na coś bardziej wygodnego na dłuższe / dalsze wypady, z kompletem kufrów.

 

Myślałem o BMW F650 GS.

 

I teraz pytanie: czy ten moto nie będzie za mały / za słaby jak dla mnie ? Maszyna nie jest duża, nie wiem czy nie bedę na niej trochę smiesznie wyglądał (176 cm wzrostu, 90 kg wagi)

 

Czy lepiej trochę dozbierać i kupić większego GS-a ?

 

Ewentualnie może coś doradzicie poza BMW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy interesują Cię dłuższe wypady bardziej off czy on road, jaki masz budżet i jakie wymagania. Możliwości masz duże, jednocylindrówki, fałki, rzędówki, starsze , nowsze, bardziej szosowe i bardziej terenowe, tańsze i droższe. Co do F650: za mały raczej nie będzie, czy za słaby - to zależy czego oczekujesz, jeśli chcesz moto do turystyki drogowej (+ sporadyczne szutry), do czego zresztą pasuje określenie "z kompletem kufrów" rozejrzałbym się raczej za czymś z większą ilością garnków. Jak Cię stać na zakup i utrzymanie i jesteś w stanie znieść trochę mniejszą wygodę to pomyśl nad KTM 950/990 ADV, zapierdala i jak na taką krowę daje radę w "terenie" ;) Z nowszych sztuk podobał mi się nowy Triumph Tiger 800. Opcja budżetowa - DL650, tani, wygodny niezawodny. Kawa Versys też jest dość chwalona przez użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, chcesz po prostu turystyka.
Jeżeli nie ogranicza cie pojemność (kategoria pj) to zastanów się nad jakimś litrem.
BMW F650 gs / F800 gs
Varadero 1000
DL650
Transalp
Wszystkie z wyglądu są do siebie dość podobne, więc kwestia tego co napisał Vanish

 

jednocylindrówki, fałki, rzędówki, starsze , nowsze, bardziej szosowe i bardziej terenowe, tańsze i droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, chcesz po prostu turystyka.

Jeżeli nie ogranicza cie pojemność (kategoria pj) to zastanów się nad jakimś litrem.

BMW F650 gs / F800 gs

Varadero 1000

DL650

Transalp

Wszystkie z wyglądu są do siebie dość podobne, więc kwestia tego co napisał Vanish

 

 

Na pewno neich się zastanowi nad zniżaną wersją 860 mm lub nawet 840, bo 176 cm wzrostu, to kicha z makiem na turystyka. Sam mam 1,80, tylko mniej ważę i trochę niepewnie jadę na 860 mm :) a na drodze szutrowej czy też w terenie musi sięgać najlepiej całą stopą + palce na drugiej, żeby się podeprzeć w razie czego (na drodze nie potrzebuje, bo ma od tego hamulce itp itd). 

 

PS : odczytaj moją wiadomość co Ci napisałem nt. BMW :) Z tego co wiem 650 ma 30 koni, to Ci na sezon wystarczy pakuj się w 800-1000 jak już jeździłeś... :)

 

Pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno neich się zastanowi nad zniżaną wersją 860 mm lub nawet 840, bo 176 cm wzrostu, to kicha z makiem na turystyka. Sam mam 1,80, tylko mniej ważę i trochę niepewnie jadę na 860 mm :) a na drodze szutrowej czy też w terenie musi sięgać najlepiej całą stopą + palce na drugiej, żeby się podeprzeć w razie czego (na drodze nie potrzebuje, bo ma od tego hamulce itp itd). 

 

PS : odczytaj moją wiadomość co Ci napisałem nt. BMW :) Z tego co wiem 650 ma 30 koni, to Ci na sezon wystarczy pakuj się w 800-1000 jak już jeździłeś... :)

 

Pozdr 

najważniejsze, żeby na drodze chociaż połową stopy sięgał do ziemii, w szutsze może być ciężej, ale z tego co sie orientuje, to o te 10mm można chyba zniżyć samemu ( chyba ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie f650 gs to bardzo fajny sprzęt i ma 50km, a nie 30km. Rzeczywiście w dalsze wypady mała moc może trochę dokuczać, ale w "terenie" ze względu na swoją niska masę, radzi sobie o wiele lepiej od litrowych motocykli. Jest dość wysoki, ale tak jak koledzy wyżej napisali, bmw oferowało trzy warianty wysokości siedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej uniwersalny byłby F800GS - fajna maszyna, prowadzi się jak po sznurku i możesz tym jechac na koniec świata. Cena niestety wyższa. Ja mam 173cm i 77kg i bez problemu jeżdze bokserem BMW. kanapa na wyskokości 840cm pozwala bezstresowo oprzeć mi całe stopy. Jeżdziłem też na GSach i w zasadzie tylko wersja Adventure jest jakby za wysoka - każdy z siodłem na 840 jest idealny na mój wzrost choć to nie jest jednoznaczne że u Ciebie musi być lepiej bo ludzie mają różną budowę ciała i długość nóg. Turystyka GS em czy ogólnie BMW to zupełnie inny wymiar podróżowania oc chopperów czy nawet klasycznych turystyków turystyków. Robiąc rundkę dookoła Tatr 550km czy jakąkolwiek dłuzsza trasę jakby nie tankowanie  mógłbym jechac nie zsiadając z motocykla  i 600km. Przy czym samochodem po 300 mam już problemy z kręgosłupem o chopperze to nawet nie mówię ;)

 

"duży" GS z serii 1100 lub 1150 (lepiej) spokojnie ogarniesz a kosztuje już normalne pieniądze - za 15 000 jak poszukasz powinieneś znaleść naprawde ciekawy motocykl (1150) z kuframi itp. Co do przebiegów GSów nie licz ze bedą miały poniżej 50 000 czy nawet poniżej 70 000 te motocykle jeżdżą i przejeżdzają i 200 -300 tysięcy i więcej bo w koncu to bokser. Motocykl trzeba jednak kupić z pewną ostrożnością, najlepiej poszukac od właścicieli - motocyklistów. na forum BMW czesto sprzedają ciekawe sztuki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie propozycje.

 

Chyba najlepszym - najrozsądniejszym wyborem byłby F800 GS. Niestety póki co nie jest w moim zasięgu cenowym.

 

Ze względu na wzrost / wygodę raczej skłaniam się ku 650 GS. Demonem prędkości nie jestem więc w trasie nie powinno być tak źle.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do wysokości motocykli to powiem tyle: mam 172cm, miałem okazję się przejechać kilkoma crossami a sam jeździłem na LC4 z którego do ziemi sięgałem palcami jednej stopy, więc niech Cię wzrost nie ogranicza ;) Na 650 gs siedziałem kiedyś. Nie obniżaj, przyzwyczaisz się bez problemu ;) W tej klasie jest też kilka innych fajnych motocykli, proponuję przymierzyć się do wszystkich a najlepiej przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.