Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

2014-08-31 Wyjazd na równice -Bandyta w Lincolnie


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że dojdzie do sprawy. Jak tylko otrzymasz pierwsze pismo z sądu wnioskuj o możliwość występowania w roli oskarżyciela posiłkowego. Oczywiście jeśli to możliwe w tego rodzaju postępowaniu, ale jakby nie było, w najgorszym wypadku sąd odpowie odmownie.

Plusy:

masz wgląd w akta (pełne akta :))

możesz zadawać pytania

możesz składać wnioski

siedzisz obok prokuratora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazydm razie wszedzie ejstesmy odtwarzani i utrwalani na jakims nosniku,

czy to markety czy stacje benzynowe - niekoniecznie majac na to ochote.

Więc w tym momencie na drodze publicznej czy innych miejscach gdzie sa kamery nalezy sie liczyc z mozliwoscia rejestracji naszego wizerunku

- gdyby tak było ze nie mozna nikogo nagrywac, otwarzac przetwarzac to nigdzie nie byłoby kamer bo to czysta hipokryzja.

Dan, masz rację - żyjemy w akwarium, z każdej strony na nas patrzą. Natomiast problemem nie jest samo nagrywanie tylko bezprawne rozpowszechnianie (w tym w sieci) wizerunku osoby, która nie wyraziła na to zgody.

Zgoda nie jest potrzebna w przypadku osób powszechnie znanych np. w związku z pełnieniem funkcji publicznych. Dopuszczalne jest także, jeżeli dana osoba stanowi jedynie szczegół całości - jakieś zgromadzenie, publiczna impreza czy choćby zdjęcia ze zlotu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś przesadził że popchnął czy go uderzył a temu koledze się przewrócił motocykl z tą dziewczynką  - wiem że opanowali emocje ale założę się  że wszyscy byli w szoku z jego zachowania i czekali żeby ktoś pierwszy mu wyj...ebał wtedy  poszli by wszyscy. Może ten koleś ma łapy od koksów i może umie się bić tego nikt nie wie -  na pewno jest psychiczny i aż boje się myśleć co robi ciężarowym autem i osobówką jak widzi moto :( - jak mi by tak zrobił z dzieckiem to zapsikałbym  bym mu gazem ten pusty łeb a potem walił kaskiem ile wlezie. Pierwszy podniósł łapy więc powód był - radze wozić dobry gaz pod siedzeniem :) porozsyłam to po znajomych kiedyś może trafi na swojego :)  

 

PS. a gatki w stylu że nie można pokazywać wizerunku to śmiech na sali -  takiego durnia powinni nie obsługiwać w sklepach :)  i wytykać palcami jest nie zrównoważony psychicznie i powinni mu zabrać prawo jazdy, mam nadzieje że jego pracodawca to widział :) pozdrawiam kolegów  którzy mają nerwy ze stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo można korzystać ze sprawdzonej technologii TOR - rozbudowana światowa sieć oparta na "strukturze cebulowej" korzysta z serwerów proxy :)   Anonimowość gwarantowana. Analizy śladu użytkownika wykażą, że logował się na Wyspach Owczych :).

Polecam taką fajną aplikację portable Tor Browser.

http://www.dobreprogramy.pl/Tor-Browser-Bundle,Program,Windows,34312.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo można korzystać ze sprawdzonej technologii TOR - rozbudowana światowa sieć oparta na "strukturze cebulowej" korzysta z serwerów proxy :)   Anonimowość gwarantowana. Analizy śladu użytkownika wykażą, że logował się na Wyspach Owczych :).

Polecam taką fajną aplikację portable Tor Browser.

http://www.dobreprogramy.pl/Tor-Browser-Bundle,Program,Windows,34312.html

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Najbezpieczniejsza-siec-swiata-zhakowana-Tor-nie-jest-juz-anonimowy,wid,16816740,wiadomosc.html?ticaid=11361f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś przesadził że popchnął czy go uderzył a temu koledze się przewrócił motocykl z tą dziewczynką  - wiem że opanowali emocje ale założę się  że wszyscy byli w szoku z jego zachowania i czekali żeby ktoś pierwszy mu wyj...ebał wtedy  poszli by wszyscy. Może ten koleś ma łapy od koksów i może umie się bić tego nikt nie wie -  na pewno jest psychiczny i aż boje się myśleć co robi ciężarowym autem i osobówką jak widzi moto :( - jak mi by tak zrobił z dzieckiem to zapsikałbym  bym mu gazem ten pusty łeb a potem walił kaskiem ile wlezie. Pierwszy podniósł łapy więc powód był - radze wozić dobry gaz pod siedzeniem :) porozsyłam to po znajomych kiedyś może trafi na swojego :)

 

PS. a gatki w stylu że nie można pokazywać wizerunku to śmiech na sali -  takiego durnia powinni nie obsługiwać w sklepach :)  i wytykać palcami jest nie zrównoważony psychicznie i powinni mu zabrać prawo jazdy, mam nadzieje że jego pracodawca to widział :) pozdrawiam kolegów  którzy mają nerwy ze stali.

 

gdzie niby ten koles ma łapę od koksów ? Przecież to wieszak

 

 

Jestem przeciwny samosadowi, badz wandalizmowi. Wyznajac te zasady ograniczylbym sie do wpierdolu i dewastacji.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. namierzyć gościa

2. wjechać do niego z kolegami

3. sprawa załatwiona (reszta w sądzie, jest nagranie)

komahomi podaje Tobie namiary

    • 1377178_603872679658279_551167480_n.jpg?oh=fa4506995b0fc0095a50528aa73e8387&oe=548C389C&__gda__=1420337690_b38eee194f1862495612189a8798a806

      Prentki John SJZ F1 (żółte tablice). Parkuje pod Kauflandem na Harcerskiej w Jastrzębiu Zdroju ;>

      Dalej chyba wiecie co robic.

    to masz w linku podanym przez Vieto

    Tylko czy warto ze świadka czy pokrzywdzonego stać się oskarżonym.

    Ja wolałbym kubeł zimnej wody na głowe i wygrać sprawę i słuszne odszkodowanie za poniesiony uszczerbek na zdrowiu oraz straty moralne i materialne.

    Nad tym bym sie zastanowił jak wyglada regulacja prawna

    bo defakto jestesmy nagrywani w wielu miejscach i nie wiemy co potem dzieje sie z tym nagraniem,

    w kazydm razie wszedzie ejstesmy odtwarzani i utrwalani na jakims nosniku,

    czy to markety czy stacje benzynowe - niekoniecznie majac na to ochote.

    Więc w tym momencie na drodze publicznej czy innych miejscach gdzie sa kamery nalezy sie liczyc z mozliwoscia rejestracji naszego wizerunku

    - gdyby tak było ze nie mozna nikogo nagrywac, otwarzac przetwarzac to nigdzie nie byłoby kamer bo to czysta hipokryzja.

    I tu Dan jest problem bo nagrywają nas za naszym przyzwoleniem. A to dlatego, że z reguły w każdym takim miejscu jest informacja o monitoringu. Tu jest psies pogrzebany, nie chcesz być nagrywany nie wchodzisz do takiego obiektu..

    Możesz nagrywać i pokazywać wizerunek osób publicznych tj. celezbrytów, politykierów itp. itd. Natomiast od osób powiedzmy prywatnych musisz uzyskać zgodę na publikację wizerunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus miejmy tylko nadzieje że światkom stanie na wysokości zadania i doprowadzą temat do końca ,a znając realia naszej tuskolandi sprawa może  trwać latami

Ja tez mam nadzieje ze poszkodowany (Motocyklista) dostanie odpowiednie  odszkodowanie,a przede wszystkim  zycze chlopakowi prawdziwych przyjaciol takich do tanca :P  i do rozanca :rolleyes:.

Kumple i Znajomi przychodza i odchodza,ale prawdziwi Przyjaciele zostaja do konca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.