Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przyszłość kasków? Ciekawostka


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj natknąłem się na taki ciekawy wynalazek:

 

 

Wygląda nieźle, dość ciężki ale niewiele więcej niż zwykłe szczękowce, 9 godzin na bateriach, bajer niezły. Kosztuje kupę pieniędzy, można już zamówić w przedsprzedaży, ale jeśli temat się przyjmie to kto wie, czy nie czeka nas jakaś rewolucja? Ja bym chętnie sprawdził to w praktyce. 

Generalnie rozszerzona rzeczywistość coraz śmielej wkracza w nasze życie, Google Glass, widziałem też takie gogle narciarskie z pomiarem prędkości, temperatury i innych parametrów i wyświetlaniem HUD, a teraz kaski... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arczi też mi się tak wydaje. Im więcej bajerów tym trudniej się skupić i wykorzystać urządzenie. Smartfona używam dzień w dzień, ale z powodu ilości bajerów czasem minutę szukam jak załączyć aparat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łatwiej jakby zamontowali akumulator? Na pewno większą moc by miał i mniejszy czas zużycia (baterie po paru ładowanich są do dupy)

 

Moje stwierdzenie "na bateriach" było może trochę na wyrost, nie wiem co tam w środku siedzi, myślę, że w środku są akumulatorki, pewnie podłącza się taki kast do ładowarki USB i się ładuje jak komórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za kilkanaście lat?? Technologicznie taki kaks już jest: to połączenie okularów googla z scala rider (czy inny zestaw) i komórki (która w domyśle jest połączona z okularami googla). Do tego kamera z tyłu. Wadą rozwiązania pewnie będzie waga, bo tutaj kilka ładnych gram pójdzie w akku. Kaski pewnie pojawią się w sporych ilościach jak google okulary czy konkurencja się dobrze przyjmie na rynku. Może być to za rok, dwa a może być za 5. Wg mojej oceny to niedaleka przyszłość, która niebawem zawiata na naszych głowach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.