Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Witajcie cześć i czołem! Pytacie skąd się wziąłem... jestem...nie Romek ale...


deny_denis

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim ,

 

mówią na mnie deny bądż denis ( tak tak - to właśnie stąd ta ksywka :P )

 

Od zawsze byłem maniakiem motoryzacyjnym ale raczej 4 kołek i RWD.

 

2 koła też mi się podobały ale zawsze nie było kasy na dwa hobby albo tak zwane życiowe ZKC ( zawsze kufa coś )

 

Skromną przygodę z 2 kółkami rozpocząłem w podstawówce , gdy kupiliśmy z kumplem w wakacje ogara dwubiegowego i zajechaliśmy w miesiąć , niszcząć przy okazji grządki w ogródku jego mamy.....

 

Potem , w zamierzchłych czasach gdy prawo jazdy kat A można było robić od 16-tego roku życia , chciałem iść najpierw sobie zrobić , bo na B musiałem czekać jeszcze 2 lata , ale kochana mamusia jasno postawiła sprawę - żę chyba "po jej trupie". :angry:

 

Następnie  , jakieś 10 lat temu miałem okazję się przejechać Kawasaki Ninja. Było wściekle zielone , miało dwie okrągłe lampy , pusty , strzelający marchewami wydech i kumpel nie musiał mnie dwa razy namawiać na karniaka. A co mi tam - byłem wytedy niczego się nie bojącym 20latkiem , także wsiadłem jak stałem i pojechałem.

Bez kasku oczywiście , bo jak w słynnej reklamie Mountain Dew - wole bez :D

Zrobiłem rundke , wrzuciłem 2-gi bieg , drugą runkę - ZIEW - nuda - odkręciłem więć więcej na manetce.... i rozpętało się piekło. Kawa zaczęła wściekle mielić tylnym mega ( chyba 180 mm?) kapciem po betonowo-szutrowej garażowej nawieżchni a ja zacząłem tracić kontakt z rzeczwywistością - widziałem już światełko w tunelu... mało bym nie przywalił...... ktoś tam chyba z góry nade mną czuwał bo wyprowadziłem bestię ( a może lata upalania RWD na coś się przydały :D )

Zsiadłem blady , na wpół przytomy i na dłuższy czas nie myślałem o przejażdzkach 600-ską...

 

Potem była cisza , aż do tego sezonu....

 

Kupiłem auto - które mega szybko mi się znudziło... i doszedłem do wniosku że chyba już czas na motocykl.

 

Przestudiowałem więc temat i podjąłem decyzję o zapisaniu się na jedyny chyba słuszny kurs moto w pewnym miejscu ;)

 

Nie wiem kiedy skończe , bo na dobrą sprawę nie zacząłem ale na przyszły sezon myślę że uzbroję się w stosowne fatałaszki i zakupie pierwsze moto.

Z całą pewnością będę szukał porad na Waszym forum , odnośnie wielu spraw jak i samego wyboru 2-kołowca.

 

Na chwilę obecną "widzę" siebie na czymś w stylu supermoto lub super-moto-podobnego - podoba mi się warkot singiela - no i z racji gabarytów ( 188 cm , 85 kg) nie chciałbym niskiego siodła żeby nie wyglądać jak przygarbiony Tołdi.....

 

Jak będzie - to życie zweryfikuje - może skończe na czymś na czym większość zaczynała .... się okaże....

 

PS

Tak - piszę tyle ile gadam :ph34r:

 

Hawk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jeżeli faktycznie masz takie zdrowo-rozsądkowe podejście, czyli wpierw prawko, a dopiero potem motorek to nie pakuj się w jakieś 250 tki (szkoda kasy na przejściówki, które i tak zaliczysz na kursie) Ja na swój pierwszy motocykl wybrałem 600 tkę i uważam, że był to dobry wybór. Nie ukrywam, że już chętnie dosiadł bym jakąś 1000 czkę, ale moje umiejętności nie idą jeszcze w parze z zachciankami. Zalogowanie się na tym forum i luknięcie w dział "ku przestrodze" szybko ostudziło moje myślowe zapędy :unsure: Zapraszam wszystkich początkujących (czy to z PJ czy bez lub z "B") na pierwsze poza placem manewrowym zwiedzanie Katowic (oczywiście z maksymalnie dozwoloną prędkością :P ) Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.