Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

System GPS. Pełna kontrola naszych motocykli!


cersunited

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich na forum :)
Chciałbym zaoferować Wam innowacyjne rozwiązanie z zakresu lokalizacji oraz kontroli motocykli. System działa w oparciu o technologie GPS oras GSM/GPRS. Główną zaletą naszych systemów jest całkowity brak abonamentu przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. Dostarczamy skonfigurowane i gotowe do natychmiastowego użycia urządzenie. Ważnym atutem jest również to że są one całkowicie bezobsługowe. Wystarczy autoryzować swój numer lub dodatkowo kogoś z bliskich aby otrzymać powiadomienia np w razie wypadku podczas jazdy lub próby kradzieży naszego motocykla. Dodatkowo każda wiadomość zawiera dokładną lokalizacje wraz z linkiem do google maps lub adresem w formie tekstowej. Istnieje również możliwość zdalnego unieruchomienia pojazdu , otrzymania alarmu o przekroczeniu prędkości (kontrola rodzicielska) lub uruchomienia alarmu. Poniżej przedstawiam w skrócie podstawowe funkcje oraz zalety
- brak abonamentu
- prosty montaż
- brak konieczności konfiguracji
- każda wiadomość zawiera dokładną lokalizacje ,prędkość oraz stan zapłonu
- możliwość natychmiastowej lokalizacji za pomocą sms
- odcięcie zapłonu poprzez sms
- alarm o przekroczeniu prędkości lub danego obszaru
- powiadomienie o wypadku (akcelerometr) lub opcjonalnie układ żyroskopowy ( przy tzw „ślizgu”)
- możliwość podglądu na żywo na ekranie komputera
- zabezpieczenie przed kradzieżą – blokada zapłonu ,czujnik wstrząsów podczas przenoszenia motocykla
- możliwość zazbrojenia motocykla poprzez smsa lub pilota
- podtrzymanie bateryjne na wypadek odpięcia akumulatora wraz z alarmem i lokalizacją

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową www.myexon.pl. lub na PW.

Pozdrawiam,Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

Przetestowałem ostatnio nowe rozwiązanie i powiem że się sprawdza. Większość z nas ma gdzieś tam na dnie nie używanego smartfona z systemem android i odbiornikiem GPS. Instalujesz na takie urządzonko program antywirusowy AVAST gdzie można doinstalować avast anti theft. Jest to oprogramowanie które zabezpiecza w pewnym sensie telefon przed wpadnięciem w nieporządane ręce i jak się idzie domyśleć również może zabezpieczyć nasz motocykl. Przewagą nad zwykłym systemem GPS jest to że oprogramowanie nie korzysta tylko z sygnału GPS ale również określa bardzo dokładnie pozycję na podstawie przekaźników GSM i jak znajdzie niezabezpieczoną sieć WIFI to również wspomaga. Testowałem to przez ostatni miesiąc w garażu blaszanym i się sprawdza rewelacyjnie. Dokładność GSM do 30 metrów a i GPS działał w blaszaku do 15 metrów. Można ustawić np. żeby program wysyłał na serwer automatycznie lokalizację co 5, 15,30 minut itd. lub samemu ze strony lub za pomocą SMSa wysłać żadanie o podanie lokalizacji i taką otrzymamy. Kolejnym plusem jest to że można ustawić wysył lokalizacji zawsze gdy akumulator w urządzeniu osiągnie mniej niż 15%. U mnie to się nie przytrafi bo smartfon się ładuje zawsze gdy silnik włączony. Mój Huawei jest schowany pod kanapą pasażera w gąbce i jak tylko jest na otwartej przestrzeni odrazu widzi GPS z dokładnością do 5 metrów. A co do kosztów to sprawa przedstawia się tak: AERO2 i pakiet 30 dni 500MB za 2 złote. To w pełni wystarcza aby przez miesiąc mieć non stop dostęp do lokalizacji swego motorka. W razie gdy by się temat rozkręcił to wrzucę jakiś poradnik.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy wy czytacie posty? Ja dałem prawie darmowe rozwiązanie monitorowania waszych maszyn a w odpowiedzi na post ktoś pisze o liczeniu klientów. 

Cytuj

Ciekawe, ale  na stronie jest tylko oferta "licznika klientów".

Darmowy program i tylko czas potrzebny na zainstalowanie i skonfigurowanie. Tym bardziej mnie boli że to pisze osoba która ma na koncie ponad 3000 postów. Ręce opadają jak ktoś ma tyle postów a nic nie czyta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucio- wybacz proszę że nie pochwaliłem Twojego pomysłu. Jest genialny w swej prostocie i pozwala na samodzielne wykonanie z użyciem jak sam napisałeś urządzenia które wala się po kątach niemal każdego młodego człowieka.Byłem po prostu ciekaw (przypuszczam że Accord także) jaka nowość pojawiła się na rynku i ile ktoś sobie za takie urządzenie życzy. Osobiście jestem przeciwnikiem montowania wszystkiego co seryjne, bo za zwyczaj złodziej ma taki alarm i ma czas żeby go rozpracować zanim go kupi jakikolwiek użytkownik pojazdu . Czego by nie zamontować samodzielnie to stanowi nie tylko zaskoczenie dla złodzieja ale i często skuteczniej ochroni nasz pojazd niż drogie zakupione urządzenia. ...:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.