Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Chopper/Cruiser.Jaki?


maario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poproszę o radę w kwesti zakupu motocykla.Będzie to mój pierwszy motocykl,nigdy nie jeździłem motorem,nie licząc skuterów ani motorowerów.Mam 177 wrostu,85 kg wagi 35 lat.Zawsze bardzo podobały mi się właśnie choppery,cruisery i stąd moje ukierunkowanie w strone Suzuki intruder vz 800 lub Yamaha Drag Star 650.Koniecznie dwu osobowe.Kwota jaką mogę przeznaczyć to 20tyś zł.

Czy wybrane przeze mnie modele nadają się na pierwsze moto?

Pozdrawiam.Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz masz taka kapuche to przejedź sie sportem 883/1200 i jak poczujesz bluesa to dorzuć troche i kup Harego;)
http://allegro.pl/piekny-harley-davidson-dyna-softail-sportster-vtx-i4485075040.html
http://otomoto.pl/harley-davidson-dyna-wide-glide-piekna-super-evo-M4072227.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Oldnitą- mój szwagier miał ten sam dylemat w zeszłym sezonie: chciał DS650 - poleciłem mu 1100. Praktycznie ta sama masa i gabaryty, a sprzęt jest do ogarnięcia bez większego problemu. Dziś mi dziękuję,że wybiłem mu z głowy 650. 

Rzeczywiście przy tym budżecie to możesz, za radą Danvield'a także spróbować sięgnąć po Dyna Sport - nie dość, że przyjemny to jeszcze stajesz się posiadaczem legendy.

Reasumując, jeżeli to ma być moto na dłuższy czas i w takim budżecie to nie kupowałbym maluszka. Wymienione sprzęty są do ogarnięcia i nie będziesz czuł niedosytu w kolejnym sezonie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto ma być na dłużej nie tylko na jeden dwa sezony.Czyli DS 650 raczej sobie darować.Czytałem już dużo o tym modelu i faktycznie skarżyli się na małą moc.Ale czy mniejsza moc nie będzie bezpieczniejsza dla żółtodzioba?

No dobra a Suzuki o który pytałem wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario zależy do czego ma Ci służyć motocykl i jaki styl jazdy preferujesz. Ja mojego DS650 ciągle mam , ale służy mi do przejażdżek po okolicy ( nie znaczy , że nie da rady w długich trasach ; ja zrobiłem nim m.in. Albanię. Do dalszych wojaży kupiłem DL . Co do 1100 to będzie nawet bezpieczniejszy -

1- 2 tarcze - lepsze hamulce

2- niżej położony środek ciężkości -łatwiejsze prowadzenie mimo większej wagi

3- większa moc -łatwiej wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bede monotematyczny - kapuchy masz dosć, przyjrzyj się Beemkom z serii R lub K ;) a najlepiej jak żona sobie usiądzie i się przejedzie jako pasażer BMW i jakims chopperem a  wybierze w mig ;). Uważam ze jesli masz wiek w kórym wyobraźnia już dorosła do motocykla i masz olej pod kopułką to spokojnie mozesz wsiadać na takiego litra jaki pierwsze moto. Te motocykle prowadzą się praktycznie same a to duży plus dla pocżatkującego. Każdy Chopper jest tutaj nieporównywalny jeśłi chodzi o jazdę .

Myśle tu konkretnie o modelu R1150R ale to moja luźna propozycja, nie każdy lubi bawarki, większośc nie lubi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.