Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

2014-07-19 Jaworzno


DANVIELD

Rekomendowane odpowiedzi

Po godzinie 9 w dzielnicy Cezarówka przy ul. Krakowskiej doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla.
34-letni mieszkaniec Chrzanowa jadący motocyklem marki honda hornet zderzył się z prowadzącym bmw 46-letnim mężczyzną.
Do wypadku doszło, gdy motocyklista postanowił wyprzedzić w niedozwolonym miejscu jadące przed nim auto osobowe.
Gdy wykonywał manewr wyprzedzania, samochów skręcał w lewo na posesję. 
W wyniku zderzenia rannego motocyklistę przetransportowano śmigłowcem do szpitala.
WYPADEKMOTOCYKL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Czy mamy żałować kogoś kto jest tylko użytkownikiem moto, bo prawdziwy motocyklista nigdy nie wyprzedza w miejscu niedozwolonym, że zachował się jak idiota i zrobił sobie krzywdę? Przecież chcącemu nie dzieje się krzywda! JAk ryzykował to na własny rachunek. Teraz płaci za podjęte ryzyko i za swoją głupotę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdumiewające wnioski można wysunąć z lektury tych wypadków. Piętnuje się motocyklistów, którzy nie posiadają uprawnień, gdy tym czasem Ci, którzy już je maja nagminnie powodują wypadki.

I to nie są jakieś odosobnione przypadki, które potwierdzają tą regułę. Może się mylę?

Nie usprawiedliwiam jazdy bez PJ - nie mniej jednak irytuje mnie hipokryzja "motocyklistów",którzy nierzadko wiele lat sami jeździli bez uprawnień, a gdy już je zdobyli, nagle z oburzeniem i z nieukrywaną zajadłością piętnują tych co ich nie mają :)

Jak by ktoś złośliwy w tym momencie zauważył, ten papierek nie jest wyznacznikiem posiadanej wiedzy o przepisach KRD a tym bardziej nie potwierdza nabytych umiejętności do prowadzenia pojazdu - czego nader dobitnym potwierdzeniem są kolejne i kolejne wpisy w tym dziale :)

Tak sobie właśnie pozwoliłem na małą refleksję o poranku przed pracą i kolejnym upalnym dniem <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Czy mamy żałować kogoś kto jest tylko użytkownikiem moto, bo prawdziwy motocyklista nigdy nie wyprzedza w miejscu niedozwolonym

Je**ć chłopaka, frajer nie motocyklista, mało tego że wyprzedza samochody, to na chudów pewnie też nie jeździł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je**ć chłopaka, frajer nie motocyklista, mało tego że wyprzedza samochody, to na chudów pewnie też nie jeździł..

Na Chudów kolego to trzeba mieć specjalną licencję :)

Pooglądaj sobie fotki - nie masz lśniącej maszyny, nie masz sportowego markowego uniformu - to się nie załapiesz - będziesz na każdym kroku czuł się wyalienowany, a na plecach chłodne drwiące spojrzenia stałych bywalców.

Kurde, ale się teraz naraziłem :(  Dobra, dosyć tych złośliwości :)

Bacik, a jak tam Twój szerszeń? Ma się dobrze?

Ale wracając do tematu wątku, jak widać wypadki niestety wciąż się zdarzają i nadal pewnie będą się zdarzać. Nam jedynie pozostaje apel o bardziej ostrożną i przewidywalną jazdę. Oby takie wpisy rzadziej gościły na naszym forum. Czego sobie i Wam z całego serca życzę. Pamiętajcie, szybkość zabija!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem być złośliwy, tylko irytuje mnie takie pisanie, że ktoś jest zły, bo zapierd*la, przeciska się w korkach, jeździ w koszulce, itp.

Ja lubie pozapier**lać, nie zawsze jadę zgodnie z przepisami, wyprzedzam na podwójnej ciągłej i ogólnie jadę tak, jak w danej chwili mam ochotę, bo po to mam moto, żeby jazda sprawiała mi przyjemność.. a nie żeby robić z siebie za wszelką cenę, jakiegoś społeczniaka i zamiast nawijać km, siedzieć i pisać na forach jaki to ja przepisowy jestem :D

 

Szerszeń śmiga ;) ale zmieniłbym go już chętnie na coś innego ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na współczucie, gdy zrobisz sobie krzywdę. To co napisałeś (o ile to piszesz na poważnie) powinno być usunięte przez moderatora jako niezgodne z regulaminem forum, bo to pochwała łamania obowiązującego prawa. Mam nadzieje, że nigdy nie spotkam cię na drodze i że nie zrobisz nikomu krzywdy tylko dlatego, że masz wszystko w d..., bo akurat ci się tak chce. Mam nadzieję, że w razie W spotka cię surowa kara za taką ignorancję.

 

acha... ty nie jesteś motocyklistą, a użytkownikiem motocykla. Przeczuwam, że jeśli się nie zmienisz to jedynie czasowym. I moto nie służy od tego co opisałeś. Drogi publiczne należą do wszystkich, a nie są twoją wyłączną własnością, żebyś sobie na nich robił, bo ci się kolego żywnie podoba. Skoro tak to stosuje się do przepisów na nich obowiązujących! Ktoś się ze mną nie zgadza w tej kwestii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem być złośliwy, tylko irytuje mnie takie pisanie, że ktoś jest zły, bo zapierd*la, przeciska się w korkach, jeździ w koszulce, itp.

Ja lubie pozapier**lać, nie zawsze jadę zgodnie z przepisami, wyprzedzam na podwójnej ciągłej i ogólnie jadę tak, jak w danej chwili mam ochotę, bo po to mam moto, żeby jazda sprawiała mi przyjemność.. a nie żeby robić z siebie za wszelką cenę, jakiegoś społeczniaka i zamiast nawijać km, siedzieć i pisać na forach jaki to ja przepisowy jestem :D

 

Szerszeń śmiga ;) ale zmieniłbym go już chętnie na coś innego ;p

 

Ty grzeszniku :lol:

A tak poważnie każdy jest kowalem własnego losu

Kiedyś słyszałem od starego wyjadacza że motocykliści dzielą się na dwie grupy - Ci co zaliczyli glebę i na tych co dopiero zaliczą

Tych co zaliczyli można podzielić na dwie kategorie - coś się nauczyli i nic się nie nauczyli

Tych co się nie nauczyli można podzielić na......... poniosło mnie ..... odstawiam alkohol :lol:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.