Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Bez uprawnień.


Marek-J-bie

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcam wszystkich którzy narzekają na to jak jest w kraju z pj żeby założyli swój wlasńy kraj i tam stworzyli super prawo jazdy. Albo moze do polityki poszli i ponaprawiali to i owo. A za takie nędzne i dziadowskie szarganie szlachetnego skąd inad prawa do obywatelskiego nieposłuszeństwa powinno sie publikowac dane osobowe na żal.pl . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zachęcam obrońcom naszego prawa podróż na zachód, tam gdzie "psy nie szczekają dupami", a stosunek do prawa jest adekwatny do jego jakości. Prawo zawsze stanowią ludzie i jak widać pewne piętno niechęci do jego postaci już daje się we znaki, bo niewiele trzeba było, żeby móc na 125 jeździć bez PJ na motocykl. Ilm wykaż się nadludzką odpowiedzialnością (i wrażliwością) społeczną i pierwszy podaj dane, żeby każdy wiedział jak wygląda ignorant, który to innych chciałby widzieć na żal.pl. Znawco prawa, jeszcze klika postów wcześniej sam wklejałeś linki do forum prawnego, w którym negowałeś sam siebie. Oprócz tego Twoja ignorancja sięga już zenitu, bo osoby które sprzeciwiają się sytuacji w Polsce nigdzie nie napisały, że posiadanie PJ jest złe. Zły jest system do ich zdobycia, dlatego ludzie wolą zrobić PJ w Czechach niż u nas.

 

P.S. Zdarza mi się (kilka razy w roku) nie być w naszym uroczym kraju i z tego co ja widzę, to chcemy gonić na siłę naszych zachodnich sąsiadów, ale bez odpowiedniego przygotowania. Najmniejszym przygotowaniem z każdego prawie działu wykazują się Politycy, którzy niechętnie słuchają specjalistów, co z resztą widać po nowych zasadach zdobywania prawka kat.A, które szeroko było komentowane na wieu forach i które zebrało już żniwa (wypadki na Gladiusach, w tym kilka śmiertelnych). Ja dziękuje za takie prawo i takie decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj doznałem szoku. Po wielu,wielu latach jazdy dzisiaj na drodze z Wieszowej do Pyskowic zatrzymał mnie radiowóz :blink:  Podobno dzisiaj mają jakąś ogólnopolską akcję sprawdzania motocyklistów - ktoś może coś o niej słyszał? Rutynowa kontrola, sprawdzanie dokumentów  :) Ogólnie sympatyczne spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do straszenia sądami odszkodowaniami to powiem ci tak kolege potrąciła pijana pani chłopak ma niedowład w jednej nodze 4 lata trwały rozprawy wkoncu zasądzono odszkodowanie ,sądowny nakaz zapłaty komornik itp ,i nic pani nic niema na własność  oficjalnie zarabia najniższą krajową (jeździ  furom za 200000tyś nie jej , dom nie jej itd)wpłaca komornikowi po 100zł z czego do kumpla trafia jakieś 60 zł reszta to koszty komornicze i tak pani go będzie spłacać przez jakieś  350LAT :blink: i z  tego co mi wiadomo takich sytuacji jest mnóstwo .

 

 

To gratuluje że bierzesz z takich ludzi przykład ..

 

i tutaj kończąc dyskusję z Tobą wypada mi tylko zacytować Twoje słowa w kontekście tego jakie masz stanowisko co do płacenia odszkodowania za wyrządzoną szkodę

 

 

, a co do płacenia przez lata itp to prawda jest taka że prawo jest bardzo dziurawe i działania komornika i tym podobnyk instytucji idzie zablokować  jak ktoś nie chce i wie jak to nie zapłaci zgodnie z prawem

 

 

Ludzi Twojego pokroju po prostu nie szanuję... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.