Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rebelhorn hp2


Rekomendowane odpowiedzi

Po krótkim okresie ich użytkowania muszę przestrzec osoby chcące kupić ten szajs. Buty po niecałych (500km !!!!) odlepiły się, a dokładniej odlepiła się podeszwa. Po kolejnych "ilu ś tam" km (nie liczyłem) buty poszły na szwach w tylnej części. Oczywiścię będę oddawał je w ramach gwarancji, ale tego szajsu już nie chcę i mam pytanie: co polecacie do 500zł? Czy w ramach gwarancji jest możliwość dopłaty i kupno innych butów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w 4 sezonie sie rozłazic zaczły wiec wychodzi około 100zł na sezon  :P Jedynie ochraniacz piety sie odkleja wiec pewnie jak to skleje to jeszcze sezon czy dwa wytrzymaja, zaznacze ze duzo pieszych wycieczek przezyły i wszelkie mozliwe warunki pogodowe.

 

http://allegro.pl/buty-motocyklowe-adrenaline-crx-najtaniej-i4364012781.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo Sidi to nie jest ale daje rade.

Na buty za tysiąc złotych mnie nie stac. Jeszcze jak by miały starczyć na 10 sezonow to ok. Jednak but sie zużywa i niestety z czasem nawet jakieś ozonowanie na brzydki zapach morze nie pomoc;P

 

To tak samo jak z kaskiem nie mam shoei'a bo kask po 3 do 5 lat nadaje sie do zmiany, powygniata sie i bedzie z czasem za lużny. Wole tanszy a czesciej go zmienic.

 

Pojawia sie tu pewnie też zdania odmienne od mojego - na kasku, butach, ogolnie stroju sie nie oszczedza bo to jedyne co nas chroni. Zgodze sie ale czy jest sens ładować 1,5tys w buty a pozniej mieć zal ich wywalic bo juz sie rozlazły po 5 latach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae7447b68b33227a.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c4d043afbfade3d2.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b799f29453ad4c8b.html

 

Powyżej foty butów po parkingówce. Moto spadło na nogę, nie było szlifu, nie było ciągnięcia po glebie. Moto bez żadnego uszczerbku, mała ryska na lusterku, a buty do kosza. Nie kupujcie ludzie tego szajsu!!! Nie wyobrażam sobie w nich upadku poważniejszego. Na jednym focie odlepiona podeszwa po upadku. Wcześniej w tym samym bucie już podeszwa odchodziła. Nie był to duży obszar, ale jak widać wystarczyło, żeby poszły po całości (podeszwy). w drugim bucie na szwach puściły buciory. Nie chcę wiedzieć co by było jak bym upadł na tego drugiego buta :/

 

Pytanie: czy ja to mogę jeszcze reklamować?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlepiona podeszwa mnie tylko interesuje. To nie moja wina, tylko gównianego kleju. Co do szwów to nie odpuszczę. choćby jeden but miałbym tylko reklamować to zrobię to :D Zwrócę im honor (firmie rebelszmelc) jeśli dadzą mi nowe buty lub naprawię te co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak buty i reklamacja ale ja się piszę na ten BASEN + BROVAR :D

a tak na serio, wal śmiało z reklamacją- but a w szczególności motocyklowy powinien wytrzymać tego typu "napór" nań. Chyba, że nie mówisz wszystkiego ;). Napisz im, że  w czasie normalnego użytkowania podeszwa się rozkleiła i zwal to na ostatnią temperaturę +40*C w pełnym słońcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BASEN jest fajny :D Na piwo zapraszam, na jakiegoś grilla też :D 

 

Co do butów to zobaczę jak się sprawa rozwinie i dam znać... Przy pierwszej wywrotce na kursie miałem zwykłe, skórzane buty z Wojasa... Nic im nie było, zapastowałem i jak nowe. A te 3 razy droższe i się prują, rozlepiają itd... Czas zainwestować w coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i muszę zwrócić honorn firmie rebelhorn. Dziś dostałem info, że dostaję nowe buty. Mimo rozgoryczenia jakością produktu, jestem pod wrażeniem co do podejścia do klienta. Jeśli podobnie podchodzą do innych ciuchów to chylę czoła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No i mogę podsumować moją historię z tą firmą: oddałem drugi raz buty na gwarancji, bo podczas jazdy pogubiłem ochraniacze plastykowe (odkręcone śrubki) i zaś się coś tam popruło. Dostałem nowe buty. Z radością założyłem je na nogę, a tu chrup, dup - zamek się rozłazi :/ Myślę sobie - wyrobi się. Ale nie... Więc poprosiłem o zwrot gotówki. Nabyłem RST za ok. 200zł więcej, ale mam nadzieję, że nie będę musiał ich reklamować co dwa tygodnie :/

 

Posumowanie hp2 (hp3 też, bo to jeden szajs):

Zalety:

- nawet ładne (mogą się podobać), 

- podczas jazdy w deszczu (nie w ulewie, ale takim zwykłym) sucho w bucie

- w zimniejsze dni ciepłe w ciepłe.. chmmm... przy 120km/h wentylacja daje rady, ale w korkach gorąco w nogę jak cholera

 

Wady:

- dziadowata jakość (odlepiła się podeszwa, przecierały się w tych takich miękkich i elastycznych gąbeczkach, albo kij wie co to, odkręcają się śrubeczki i można zgubić platyki)

- twarda podeszwa jak z drewna, w sumie jak cały but :/ Nie czuje się czasem dźwigni biegów, źle się w nich chodziło

- mało wygodne w stosunku do innych modeli.

 

Jakby się nie rozwalały to byłyby warte swoje ceny, a tak to mogę powiedzieć, że lepiej kupić inny model. Samej firmy nie skreślam, bo jest uczciwa (każda reklamacja to nowe buty a za 3 razem dostałem zwrot gotowki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie trochę ciężko wyczuć, bo to młoda firma, ze świeżą ofertą i nie ma gdzie znaleźć opinii takich wiesz - mam już kilka lat i nie narzekam.

Moje dylematy dotyczą własnie tego, co będzie za kilka lat. Kupując skórę zakładam, że powinna "pożyć" trochę dłużej niż obejmuje gwarancja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Pridy (nowy model) już jest bardziej dopracowany. Mniej tego plastyku itd. Ale w poròwnaniu do innych butów (droższych o 200zl - bez reklamy :) ) są dalej mało wygodne. Podeszwa dalej mam wrażenie jakby była drewniana :) Przymierzałem się do nich, ale w necie można doczytać, że i w tych modelach odlepia się podeszwa :/ Na pewno wyglądają mniej kiczowato niż hp2 :) Życze, aby Twoje rebelhorny służyły Ci dłużej niż moje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.