Jump to content
Sign in to follow this  
morgan2000

Wymiana opon w motocyklu

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Być może w złym miejscu umieściłem to pytanie, ale mam jedno, które mnie nurtuje, mianowicie:       

czy w sprzęcie należy wymieniać obydwie opony na

raz,bez względu na stopień ich zużycia (zużycia bieżnika), czy wystarczy wymienić tą bardziej zużytą

(tylną)?

Proszę o konkretną poradę -odpowiedź

Murzynek ma rację przednia wystarcza dłużej. Jeśli DOT jest powiedzmy z przed 6-ciu lat to wymieniłbym obydwie. Stara opona nie ma już takich właściwości jezdnych jak nowa. Choć używane dobrej firmy lepiej się czasem sprawują jak nowa chińszczyzna. 

Uwaga na okazje opony w super stanie z zza granicy.

Jedyny mankament to kołek...

A bieże się to z przepisów jakie są za granicą. Do pięciu lat od daty produkcji opony uważane są jako nowe później nie zależnie od tego czy opona ma 100% bieżnika czy 70% są wymieniane na nowe.

Biorą wtedy wiertarkę robia dziurę i do wyrzucenia. Mądrzy Polscy bizmesmeni kozystając z okazji biorą w graticie te oponki jako prezent dla narodu Polskiego kołkują i do sprzedania.

Tak więc warto się zastanowić...

Pozdrawiam

To z wymianą to zależy jaki motor i jak jeżdzisz,powiem tak ,sam mam afrike ,lubie szuterki mam tkc czyli kostke z przodu i czasem zakładam kostke do tyłu,jak latam po asfalcie do tyłu wkaladam bardziej asfaltową opone,jeden przód wystarcza mi na dwa tyły,zatem wnioskując,opony muszą być w miare nowe,najlepiej podobne lub takie same w biezniku,nie polecam uzywek,tak czy tak wszystko zalezy od modelu motocykla ,umiejetnosci oraz przeznaczenia,pozdrawiam

Przednia czasem starcza na 2 do 3 tylne

Z wyjatkiem przypuszczalnie Bridgestone BATTLAX BT-021.W mojej lokomotywie "mam" Brigstony BT 021 i niestety
przednia nie wytrzymala 6tys . w przeciwienstwie do tylnej na ktorej nakrecilem ponad 14 tys.Totalna porazka.