Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dziwne zachowanie przedniego koła


SRS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jak w temacie zaobserwowałem dziwne zachowanie przedniego koła podczas hamowania.

Przy mocniejszym hamowaniu koło ma tendencje by się kłaść lekko na bok. Trochę to niebezpieczne  :D 

Objaw ten występuje od ok.3 dni , jedyne co mogło to spowodować to gwałtowne hamowanie na skreconej kierownicy (mała predkość )

Od tego momentu każde mocniejsze użycie klamki powoduje nieprzyjemną reakcje koła.

Nadmienię że lagi suche.

 

Co radzicie ?

pozdro

 

Romek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś ciśnienie w oponie? Sprawdź u siebie, u mnie zalecają 2,5bara. 

Może krzywa tarcza hamulcowa, bo o złym wyważeniu raczej mowy być nie może, skoro problem pojawił się 3 dni temu.

Może źle wyregulowane amortyzatory?

Ciśnienie jest ok , tarcza też to pierwsze co sprawdzałem , zwłaszcza że na tarczę zakładam blokadę a na parkingu różnie bywa.

Chyba coś się przestawiło ale dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu do mechanika zanim skończy się to źle.Za rozmowę nic się nie płaci mechanik nie gryzie.

Witaj , gadałem z mechanikiem , zalecił rozkręcenie (poluzowanie lag) i ponowne skrecenie z momentem zalecanym w serwisówce.

Zobaczę jutro bo brakuje mi jednej nasadki do klucza dynamometrycznego.

Może się ułoży .

Bardziej się zastanawiam od czego się to stało :angry: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem gleba, czasem lekkie uderzenie przodem.

sprawdź tez łozyska koła(jedno może byc uszkodzone i bedzie podobny efekt)  ;)

Moto przewróciło się kilka lat temu na parkingu, ale wszystko było ok, sprawdzałem na postoju przy maksymalnej pracy amorów widać że koło się lekko przesuwa względem błotnika.

Koło i łożyska sprawdzę po wymontowaniu .

Jak wrócę z roboty pospawam konstrukcję pod silnik by to prosto stało.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie w swoim, różnica jest taka że przy prędkości do 60 przy nagłym hamowaniu opona dobija do felgi, moto dopiero kupione, stało 1,5 roku i gumy z 2006 roku, mam już nowy kpl kwestia założenia tylko czekam w kolejce również po pełny serwis odrazu, to że tak dobija to może być wyłącznie wina opon? dodam że lagi suche, tarcze nie biją i na prostym nie sciąga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opona dobija do felgi? - rozwiń wypowiedź

 

kilka razy się zdarzyło że przy mocnym wciśnięciu hamulca było odczuwalne tąpnięcie a z opony robił się placek i blokowało koło, wrażenie dosłownie jak by nie było powietrza a opona dobijała do felgi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie ma powietrza? Chyba że wrażenie dobicia jest z amortyzatora że dobija, za miękki jest, albo oleju nie ma wcale i tłumienie nie istnieje i chodzi na samych sprężynach.

Co do kolegi w temacie, sprawdź czy ci tłoczki w zaciskach równo chodzą ew. prowadnice zacisków jeśli to pływające zaciski (brak info jakie moto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo oleju nie ma wcale i tłumienie nie istnieje i chodzi na samych sprężynach

 

Lagi suche ale oleju już dawno nie nie ma.

 

 

dzieki Panowie, w poniedziałek odstawiam na pełny serwis i zwróce na to uwage, 

co do samych opon to cisnienie jest dobre, jutro jade na wyrazów i jak odbiore już kota z naprawy to tez sie wybieram zeby zobaczyć jaka jest różnica w jeździe na starych/nowych oponach i napisze w czym konkretnie był problem.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

albo oleju nie ma wcale i tłumienie nie istnieje i chodzi na samych sprężynach

 

Lagi suche ale oleju już dawno nie nie ma.

 

 

dzieki Panowie, w poniedziałek odstawiam na pełny serwis i zwróce na to uwage, 

co do samych opon to cisnienie jest dobre, jutro jade na wyrazów i jak odbiore już kota z naprawy to tez sie wybieram zeby zobaczyć jaka jest różnica w jeździe na starych/nowych oponach i napisze w czym konkretnie był problem.

 

Pozdrawiam 

 

Najprawdopodobnie brak oleju.

W moim przypadku rozbieram to jutro , narzędzia skompletowane , robi sie podstawka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , materiały przygotowane .

Nie z lenistwa ;) ale nawału zajęć zapytam czy któryś z Kolegów zna angielski techniczny , inacze zabawa z translatorem czyli masakra.

Chodzi mi o momenty dokręcania górnego zamocowania i dolnego lag , jak i osi koła przedniego.

Pozdrawiam

post-207735-0-57217200-1403944910_thumb.

post-207735-0-57217200-1403944910_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.

Olej był nie do określenia , szaro-stalowy żur.

Samo demontowanie jak i wymiana oleju poszła gładko, wykonana jednoosobowo  :P .

Moto podstawione , wypoziomowane , lagi poskrecane momentami z instrukcji serwisowej.

Widelec chodzi jak nigdy,różnica jest ogromna.

Jedynym mankamentem był brak miarki na 385ml , ale od czego stoisko z butelkami dla niemowląt.

:)

Dziekuję wszystkim za pomoc i rady.

Poprawa na 95% o pozostałych pięciu to już po sezonie

 

pozdrawiam

Romek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kilka razy się zdarzyło że przy mocnym wciśnięciu hamulca było odczuwalne tąpnięcie a z opony robił się placek i blokowało koło, wrażenie dosłownie jak by nie było powietrza a opona dobijała do felgi 

 

odebrałem kota i w jednej ladze nie było oleju a w drugiej był olej z frytek, teraz ładnie amortyzuje a w dodatku z nowymi oponami nic nie blokuje koła przy hamowaniu.

Pozdrawiam i dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.