Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

19.06.14 Chabówka


Piro

Rekomendowane odpowiedzi

Może ja ku przestrodze w tym temacie dodam coś od siebie, bo akurat w drodze do zakopanego zrobiliśmy sobie małą przerwę na Obidowej. Nie wiem czy wiecie jaki szok przeżył brat zmarłego, który tam był i widział swojego brata z urwaną głową.....Ja miałem pecha załapać się na ten widok niestety. Bariery obidowej zebrały znów swoje żniwo.

Według mnie nie powinno się osądzać kto zawinił, tylko pomyśleć jak uniknąć następnej tragedii.  Założę się, że jakby na obidowej nie było na tym schodzącym w dół zakręcie barier to większość ślizgów kończyłaby się co najwyżej złamaniami, czy potłuczeniem. Takich przejazdów nikt nie uniknie, a nawet jak nie tu to będą jeździć w innym miejscu. Uważam, że jakaś petycja do gminy o zmianę zabezpieczeń powinna pójść właśnie na tym zakręcie. Po prostu szkoda życia następnych śmiałków, a przecież nie wprowadzą zakazu przejazdu dla motocykli w tym miejscu i to trzebaby wytłumaczyć burmistrzowi miejscowości. Zebrać podpisy i zrobiliby podwójną barierę od samej jezdni. Trzebaby wytłumaczyć, że to ma służyć bezpieczeństwu motocyklistom, których już zginęło w tym miejscu chyba 4, a nie dla wyścigów. Przynajmniej nikogo by nie rozwaliły pionowe słupki podtrzymujące., co miało miejsce wczoraj. Swoją drogą to widziałem we włoszech modyfikację przez miejscowych podwójnej bariery, przed którą miejscowi zrobili sznur związanych ze sobą opon, właśnie w takim newralgicznym miejscu.Tam to dopiero byli kamikadze jeździli w podkoszulach i adidasach w pełnych złożeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie gadanie znowu próba obronienia szczeniackich racji. Powiem tak, na mojej dzielni gówniarze wachają klej i wytumaczenie jest proste każdy wie do czego służy butapren i że może być groźny dla zdrowia. Nikt nikomu nie zabroni wąchać czy nawet wciskać w dupę klej tak samo na drodze są barierki i droga posiada jakieś standardy określone przepisami, ale zgadza zdarza się a, że jakiś gówniarz jeden z drugim postanowili tam zadupiać to nie dziwne ze obcięło mu głowę to tak jak temu co się zacpał klejem a może liczył na zmartwychwstanie. Prosta sprawa, wiemy do czego służy klej i do czego droga na pewno nie do zadupiania a klej nie do wąchania więc jak ktoś chce mieć łeb na karku to ma wyobraźnie i myśli. Nie byłoby całego halo gdyby młodzi nie przesadzali z tą jazdą niech każdy zobaczy jak tam piłują i to nie są dojrzali faceci tylko jakies gimbusy bez świadomości jak jego życie będzie wyglądac jak będzie bez nogi czy rośliną a zona i starzy się na pewno ucieszą. Druga myśl to taka że jeżeli by tam nie było barierek to jaki jest sens utrzymywać pasożyta z naszych podatków jak zrobił sobie krzywdę na własne życzenie a po drugie ja bym na przykład wolał umrzeć jak żyć jako kaleka bez reki czy nogi.

Edytowane przez MiloszRR
Rażące w oczy błędy, ort. jęz. styl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obidowej chyba co weekend ktoś leży ;/

Wrr...jeszcze yamaha jak moja na obrazku chyba nawet 2007 po zadupku patrząc ;/

Poważnie głowę mu urwało?

 

Co do jazdy na torze, to nie chcę się mądrzyć ale jak już kogoś stać na sprzęt za 15-20 tysi to i na tor można się zorganizować --> Stary Kisielin cały dzień jazdy w kółko za 120 zł, można zostać na noc pod namiotem i kolejnego dnia znowu jeździć...wszystko do ogarnięcia. Sam się cały czas zastanawiałem jak to można wylecieć na zakręcie aż w końcu sam poleciałem...na szczęście tor, zero barierek, przeleciałem po ziemi kilka metrów, zero złamań, a moto tylko owiewka do zrobienia. W moim przypadku panika i brak (za słabe) umiejętności które już przy mocnych pochyłach trzeba na prawdę posiadać. Takie świrowanie na mieście jest niestety średnim pomysłem...

 

Szkoda kolegi [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu przewija się temat szatkujących barierek. Barierki muszą być bo na drodze są jeszcze samochody. A obniżenie barier do poziomu jezdni pomoże tylko przy małych prędkościach? Bo jaka jest różnica czy przywalisz 100km/h w płaską przeszkodę czy w słupek? No może taka że lepiej ciało wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda rodziny tego chłopaka bo jego samego jakoś nie ,jego to teraz '' gila''leży sobie dwa metry pod ziemiom a rodzice,znajomi płaczą ,a co nie którym proponuje zapłakać nad swoją głupotą ,i to nie chodzi   o barierki ,drzewa czy ine hu-jarstwa  znajdujące sie przy drodze tylko o PRĘDKOŚĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thundertom wiesz jak temu zaradzić? Najlepiej nie pozwolić pisać takich głupot jak Ty piszesz. Argumenty jakimi sypiesz są niczym innym jak te, które w USA wykrzykują za posiadaniem broni bez pozwolenia. I wszystko jest super dopóki jakieś dziecko nie postrzeli siebie, brata, siostry czy rodziców. I dla mnie Ci co jeżdżą na Obidowej to takie właśnie dzieci. Są niczym samobójcy, więc dlaczego mamy zabronić im tam zapieprzać? Dla mnie mogą tam jeździć, mogą się scigać i robić co im się podoba. Zrobi błąd, poniesie konsekwencje. Z nim jego rodzina, ale to już nie nasza sprawa. Tylko nie rozumiem jednego: po co i na co później tak celebruje się taką śmierć? Czy jak samochodem rozbije się pijak to go opłakują, albo ktoś podnosi głos jak tu zrobić, żeby pozwolić jeździć po pijaku? Np. gumowe drzewa czy krawężniki? O ile sam się zabije to każdy tylko powie: "dobrze, ma za swoje, dobrze że nie zabij innych, a tylko siebie". I takie samo podejście mam dla ludzi, którzy widzą zagrożenie, wiedzą czym to grozi, ale jednak podejmują ryzyko... Więc jak dla mnie temat Obidowej na forum nie powinien być poruszany, bo się robi niepotrzebna reklama tego miejsca. Powinno się tylko zamieścić informację jako nekrolog i licznik ile osób tam zginęło.

 

Szkoda młodego człowieka i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki85 nie zgodzę się z Tobą w kwestii że mogą tam jeździć i robić co im się podoba. Jak zrobi błąd i poniesie konsekwencje to pół biedy. Jeżeli zrobi błąd i przy okazji zabije Bogu ducha winnego człowieka to co wtedy? Droga publiczna to nie tor i to jest bezdyskusyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat barierek nie będę się wypowiadał bo to nie miejsce na to. Dodam tylko, że jak wylatujesz z zakrętu to nie uderzasz w barierki pod kątem prostym. Czas pokaże, czy warto w newralgicznych miejscach, gdzie jest dużo wypadków  starać się o zmianę zabezpieczeń czy nie. Jak kiedyś ktoś będzie miał możliwość bliższego spotkania z barierkami, szczególnie nowego typu w zakręcie nawet jadąc przepisowo, wtedy się przekona czy to tylko pomysł dla szaleńców.

 

luki widzę, że jesteś w dziale ekspertem moralizatorem - uderz się w pierś i odpowiedz sobie na pytanie nigdy nie złamałeś przepisów ruchu drogowego ? Jak stanie ci się coś nawet nie z twojej winy to przyjemnie ci będzie wysłuchiwać komentarzy w stylu ,,ten wariat na motorze'' , ,, po co ci to było'' ,,dobrze ma za swoje'' itp.

 

Proponuję trochę szacunku dla zmarłego chłopaka, a mniej jego krytyki, bo każdemu może zdarzyć się coś na drodze, a wtedy was będą oceniać.Mnie na przykład szkoda tego chłopaka w przeciwieństwie do niektórych.

Ja z mojej strony temat zamykam, bo szkoda więcej tracić czasu na jałowe dyskusje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 odpowiedz sobie na pytanie nigdy nie złamałeś przepisów ruchu drogowego ?

Nie mam na celu nikogo moralizować natomiast zwróce uwage

że tematyka nie dotyczy wogóle jazdy przepisowej na motocyklu

tylko "TO" konkretne miejsce (obidowa) gdzie młodzi ludzie

pod wpływem głupiego trendu bez żadnego zabezpieczenia i przygotowania traca zycie z własnej bezmyslności.

Zawsze mnie dziwi, że jeżeli jest kawałek prostej równej drogi

to ludzie czesto ignoruja przepisy ba najwazniejsze zdrowy rozsadek..

Składają sie na kolano albo pociskaja.. bo przecierz sie da prawda..

Nikt nie pomysli o ewentualnych konsekwencjach takiej jazdy.

Inna kwestią jest to co napisał IRO że stac kogos na motocykl za 15-20tys zł a nie stac go na wyjazd na tor? (tu masz w 100%) racje.

Sorry ale dla mnie to wycieranie dupy szkłem do momentu az peknie i ktos sobie cos przetnie.

Posune sie nawet do stwierdzenia iz nie jezdza na tor

własnie dla lansu żeby sie pokazac przed innymi.. dla Słitfoci poswięcic zycie?

Uwazam że jeżeli ktos zdrowo-rozsadkowo chciały tak jeździc bo lubi i chce to robic, podszkolic sie etc,

to pojedzie na tor a nie bedzie robił przedstawien na drodze publicznej.

Powiedzmy sobie wprost!

Ludzie sa hipokrytami - mimo że maja świadomość zagrożen

- to kazdy komu zwrócisz uwage usmiechnie Ci sie w morde i powie "pierd^&%sz^",

każdy tłumaczy sobie pewne rzeczy w sposób dla siebie najbardziej pasujący

a potem jest płacz szlochanie i "dlaczego ja"

Owszem każdemu może sie cos zdarzyc na drodze

ale wybacz nie w sytuacji w której wiesz że narazasz siebie i innych uzytkowników drogi.

Zrozumiesz to najszybciej jak Twoim bliskim ktos taki zrobi krzywde..

dziwne że wtedy przestaniesz bronic w ten sposób swojego stanowiska(dlaczego? Hipokryzja?)

Szacunek dla zmarłego? Oczywiście i wiecie co wam powiem:

Oglądałem prywatne zdjecia tego chłopaka i założe się że oddałby wszystko żeby zyć.

To młody człowiek przed którym było całe zycie! Bo zycie jest najcenniejsze!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak burmistrz zdejmie barierki i jeszcze pit-stopy zbuduje. Jo cie prosza.....Z tym trzeba skończyć brutalnie i sie za to zabrać. To kilka kilometrów drogi publicznej i chyba od czegoś ta pieprzona Policja w tym kraju jest?! U nas swego czasu na pewnym specyficznym odcinku drogi przy wałach powodziowych (kto z okolic ten zna temat) młodzież zorganizowała sobie istne "1/4 mili". Tuning potwory z całego okręgu się zjeżdżały w sobotę wieczór i niedzielę po południu i się "ścigały". Były też oczywiście motury. No i kilku moturzystów się tam zawinęło, a i pan Calibrą potrącił prawie śmiertelnie rowerzystę....i skonczyło się rumakowanie. Władze dostrzegły, że to jakaś patologia na drodze publicznej i co weekend przyjeżdżały 3-4 radiowozy i krążyły cały dzień. Zaczęło się hurtowe spisywanie kieirowców. Mandaty. Odbieranie dowodów bo władza na każdego coś znalazła. To opony słabe, to za głośny..osobiście mnie dwa razy spisali i stwierdziłem, że chyb anie ma sensu już tam przyjeżdżać. Skończyło się.

Jaki problem posprzątać na Obidowej?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze po zainstalowaniu dodatkowych barier zrobilby sie tam istny tor wyscigowy (o podniesionym standardzie bezpieczenstwa).Final moze byc taki ze burmistrz kaze postawic ograniczenie do 30 lub zamontuja tam tzw.progi zwalniajace na winklach i bedzie po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tego typu drodze nie ma mozliwości postawienia progów zwalniających,
predzej istnieje mozliwość wykonania zwęzeń jezdni na zakretach do jednego pasa co wykluczy tego typu praktyki.
Mozna tez nakleic dokuczliwe szachownice powodujące hałas w samochodzie przy wiekszej predkosci
- tym samym uniemozliwiają na motocyklu znaczny pochył (motocykl wibruje)
Podobne roziwazanie jest na łuku autostrady A4 na odcinku Mysłowickim.
https://www.google.pl/maps/@50.220961,19.098383,3a,75y,107.1h,65.38t/data=!3m4!1e1!3m2!1sv7T1L0H2elF9jR1GpBWYFQ!2e0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Neos progi zwalniające można sadzić na osiedlówce, ewentualnie drodze gminnej o małej przepustowości, a nie drodze wojewódzkiej :D. pomyśl chwile co tam by sie działo gdyby zamontowac próg.

jakkolwiek nie jestem zwolennikiem zdjęć to w tym wypadku dwustronny fotoradar byłby jak najbardziej okej, to jest chyba jedno z tych miejsc, gdzie ludzie dostają małpiego rozumu i odgórnie trzeba ich "strzec". jesli raz na jakiś czas przeleciałby radiowóz to by chyba tez poprawiło stan rzeczy.

 

szkoda młodego chłopaka, bo na pewno nie chciał zginąć, ale... zresztą o zmarłym albo dobrze albo wcale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez nakleic dokuczliwe szachownice powodujące hałas w samochodzie przy wiekszej predkosci

- tym samym uniemozliwiają na motocyklu znaczny pochył (motocykl wibruje)

Podobne roziwazanie jest na łuku autostrady A4 na odcinku Mysłowickim.

https://www.google.pl/maps/@50.220961,19.098383,3a,75y,107.1h,65.38t/data=!3m4!1e1!3m2!1sv7T1L0H2elF9jR1GpBWYFQ!2e0

 

Szpecem nie jestem ale wydaje mi się że to nie są rzeczy naklejane tylko frezowane. I nie po to aby powodować hałas i drgania tylko żeby odprowadzać wodę z zakrętu. Poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie dlatego zaznaczyłem że chodzi mi o tzw tarke "naklejkę"
Mysłowicki odcinek to frez, jednak w aucie słychac taki hałas jakby cos było z oponami;)
Może moznaby tam zastosowac cos ala "Sinus Inlaid Rumble Line"
tzw wibracyjne oznakowanie poziome, które w sposób oczywisty wykluczy jazde na "kolanie".
Zastosowanie dolnej barierki także niestety spowoduje smierc lub trwałe kalectwo.


Informacja z przed chwili. Baner pojawił sie prawdopodobnie w nocy.
idu7bq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle że ma to na celu zwrócenie uwagi co do niewłasciwego miejsca do takich praktyk.
Dziwi mnie fakt że wiele serwisów które uwazają sie za konstruktywne i przyjazne w świecie motocyklowym,
przyzwalaja na tego typu praktyki zwalając często całe nieszczęście na infrastrukture drogi; niezauwazywszy zachowania samych motocyklistów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.