Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

BMW M3 z Warszawy a Państwowy Zamordyzm


MiloszRR

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, chwila na przemyślenia. wszyscy na bank słyszeli o "Niezwykle groźnym piracie z BMW" a jakże, każda telewizja i portal o tym trąbią, ciekawe czemu? Zazwyczaj w takim wypadku jest krótka wzmianka w gazecie i to w dodatku lokalnej, ale w tym przypadku jest nieco inaczej.

 

Najpierw Film:

http://moto.onet.pl/nadrogach/poscig-policji-za-bialym-bmw-m3/mgj4z

 

 

Teraz tak. dziwnym wydaje się fakt, że najbardziej poszukiwane/gorące auto ostatnich dni pojawia się w miejscu gdzie policja rutynowo sprawdza trzeźwość i przy okazji nagrywa całą akcję nerwowo kręcąc kamerą jakby tylko na gościa czekali.

Następnie wątpliwy pościg, M3 jedzie na pół gwizdka a na koniec zatrzymuje się jakiś leszcz, informuje że jedzie na fałszywych tablicach, bez dokumentów, nie ma prawa jazdy, pyskuje funkcjonariuszom a gliniarz ucieszony i zadowolony niczym aktor w M jak Miłość. Koniec końców puszczają gościa wolno, nie zabierając z miejsca samochodu jakim się poruszał. Cała sprawa śmierdzi na kilometr.

 

 

Teraz spójrzmy co się dzieje w polityce. Rząd przyjmuje projekt ustawy o pijanych kierowcach wprowadzając przy okazji terminowe (3 i 6 miesięcy za drugie przekroczenie) odbieranie praw jazdy z automatu za przekroczenie o 50km/h. Moim zdaniem cała ta sprawa jest ustawiona, społeczeństwo zostaje przygotowane "piratem w BMW" który wg mnie jest wynajęty do tej "przygotówki" pod wprowadzenie ustawy i jeszcze większego zamordyzmu przy ogólnej aprobacie społeczeństwa. Brawo Polityczna bando, piękne zagranie.

 

 

Teraz kubełek zimnej wody.Dla przykładu: jedziemy sobie spokojnie drogą dwupasmową, piękna widoczność (czy też widzialność), dobry stan drogi, znikomy ruch, prędkość 120 km/h. Bezpieczna, bez przesady. Z prawej strony pojawia się boczna droga do 3 chałup i ograniczenie do 70. A 100m dalej policjant z suszarką za krzakiem. Większość kierowców nawet nie zdejmie nogi z gazu i pstryk nie masz prawa jazdy. Lub na tejże dwupasmówce siada ci na ogon nieoznakowany radiowóz, ruch spory więc przyspieszasz żeby nie blokować tego z tyłu do czasu aż zwolni się miejsce na prawym pasie, przekraczasz o 50 km/h i słyszysz syrenę, syrenę która swym śpiewem infomuje cię że dziś nie jest twój szczęśliwy dzień bo właśnie pozbyłeś się prawa jazdy a możliwe że przy okazji zarobków jelsi wykorzystujesz samochód do pracy.

 

Drugą stroną będzie zwiększenie i tak już sporej korupcji. Każdy kierowca który musi jeździć samochodem na co dzień w takiej sytuacji będzie chciał zapłacić mandat "niepaństwowy" a policjanci czający się w takich miejscach będą na to przygotowani, i myślę że stawka w tym wypadku to będzie 500-1500 zł/łebka.

Fajnie, państwo przyjazne obywatelowi, tfu. Państwo strzela w kolano obywatelom a ci się cieszą, czyż to nie układ idealny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Miłosz w 95%. Aż w takie teorie spiskowe nie wierzę, żeby ktokolwiek robił aż takie szopki. Ten filmik na którym ucieka przed "dmuchaniem" jest starszy niż przelot przez warszawę.

Ale do jednego jestem pewien w 100%. Sytuacja została wykorzystana przez rząd. Rozdmuchana do niebotycznych rozmiarów "afera" potencjalnego mordercy w M3 sprytnie przykryła ustawę zabierającą nam prawka za byle gówno. Obawiam się że dożyjemy czasów kiedy każdy pojazd będzie musiał mieć GPS'a i na bieżąco będą nam ściągać mandaty jak z PayPal'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 100% sie z Toba zgadzam Miłosz.. Niestety ale od zmiany ustroju, nasza "elyta" uczy sie od "ekspertów" z Usraela
jak manipulować społeczenstwem i wprowadzic dobrobyt zadłuzając każdego!

Każdy mądrogłowy wie że np telewizja została wynaleziona własnie na potrzeby manipulacji społeczeństwem
w taki oto sposób że nagłasniane sa tylko celowe wydarzenia mające sprowokowac właśnie "poparcie społeczne"
Poczytajcie sobie ilu z "wiejskiej" zmieniało nazwiska z "dziwnie" brzmiących na te bardziej polskie..

Tak samo jak teraz z BMW beda nam wciskac inne gówna "dla naszego dobra"np GMO..
znów jakas prowokacja i płytko-myslące społeczenstwo łyknie haczyk..
Pamiętacie Amber gold? Ha.. jaka ustawa dotyczaca banków wtedy... własnie:)
Rżna nas w zywe oczy!


Pamiętacie pieprzone szczepionki których rózne panstwa kupiły miliony... AH1N1.. któz na tym zarobił? Gdzie ta pandemia ;)?
Czyzby falstart a może cos nas dopiero czeka?
Juz dzis na praktycznie każdym skrzyzowaniu sa kamery..
jak się okazuje sa do dupy w razie wypadku wiec po co tam sa..
Ile juz było sytuacji które po czasie okazały sie jedna wielka prowokacją?
Wmawia sie ze wszystko dla naszego dobra, tak naprawde doczekamy sie czasów
kiedy pieniądz jako taki który znamy zniknie
a kazdy bedzie nosił chip z własnymi danymi/ kartoteką/historia a takze pieniedzmi- bedziesz niewygodny- wyłaczymy Ci go - przestaniesz istniec

Dodam tylko na koniec że juz sa wyłapywane "myślace jednostki" - ostatnio byłem sie tłumaczyc z zamieszczonej przeze mnie tresci w internecie.


macie przykład.. chcieli - złapali gnoja, posadzili.. w czym problem w tym wypadku skoro juz wiedza kto kierował??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIłosz, zgadzam się z Tobą, dlatego ja już przygotowuję się do tego armagedonu:) Trenuję się znaczy i sprawdzam cierpliwość moją i innych użytkowników dróg.

Zacząłem jeździć przepisowo i normalnie jak się zapomnę, to przekroczę może o 10km/h. Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek, tak na mnie trąbiono i tak agresywnie siadano na tylny zderzak.....

Jak wyprzedzam lewym pasem na A4 moim leciwym mitsubishi, sypię 140km/h i jakiś gad wali mi długimi, bo jedzie 200km/h, to wcale mi to nie przeszkadza.

Niech przeleci nad moim dupowozem, albo wykorzysta dwa pozostałe pasy ;)

Sprzedaję Varadero i kupuję skuter...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do "zdarzeń" ułatwiających wprowadzania konkretnych ustaw, to jest coś na rzeczy.

 

Co do przestrzegania przepisów to ja chętnie, naprawdę.

Na dłuższych odcinkach z ograniczeniem prędkości (np. roboty) używam tempomatu. Z czasem ludzie jadący za mną przestaną być w takich sytuacjach agresywni. Wierzę w to.

Moim zdaniem przekroczenie o 50km/h to już grubo i czasowe odebranie prawa jazdy+badanie psychologiczne to nie jest zły pomysł.

.

Tylko oznakujcie jeszcze drogi sensownie i kontrolujcie prędkość tam, gdzie trzeba, a nie tam gdzie się nikt nie spodziewa.

Przykład: Chorzowska obok stadionu, tam gdzie są skrzyżowania, gdzie zawracają jest 80km/h. Na fragmencie obok wesołego miasteczka już tylko 50km/h. I radiowóz.

 

Osobników pokroju kierowców BMW zdecydowanie trzeba usuwać z ruchu drogowego. Przy jego poziomie należy rozważać czy powinien prowadzić rower.

 

W jakiejś rafinerii w cysternach mają GPS i jeśli kierowcy przekraczają dozwolone prędkości to tracą premię. To popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.